29 November 2024 - Friday

Eivind Aarset Quartet

İstanbul, Beyoğlu
440.00 TRY
Eivind Aarset Quartet

Event Details

Kuzey Nujazz sahnesinin öncü isimlerinden, Norveçli usta gitarist ve müzisyen Eivind Aarset, İstanbul'da!

Kuzey Nujazz sahnesinin öncü isimlerinden, Norveçli usta gitarist ve müzisyen Eivind Aarset, 29 Kasım Cuma akşamı Asmalımescit'in en yeni ve en popüler canlı müzik mekanı Blind'da sahne almak üzere İstanbul'a geliyor.

Bestelerinde caz, rock ve elektronik gibi eksenleri sıradışı bir şekilde bir araya getirerek müzik türleri arasındaki sınırları zorlayan Eivind Aarset, İlk solo albümü "Electronique Noire" ile Avrupa caz sahnesinde dikkatleri çekti. Aarset’i Nujazz müzik sahnesinin tam ortasına yerleştiren bu albüm, The New York Times, Jazz Times ve Jazzwise gibi yayınlar tarafından alkışlanıp, “Miles sonrası en iyi elektrik Jazz albümlerinden biri” olarak nitelendirilirken, takip eden albümleri de her zaman birkaç adım öteye gitmeyi başardı. Eivind Aarset, her tür müziği özümseyen ve yansıtan benzersiz bir müzikal vizyona sahip bir gitarist olmasının yanı sıra kıskanılacak bir bireyselliği ve sessiz samimiyetten yakıcı yoğunluğa kadar uzanabilen yüksek kaliteli işçiliği ile sektördeki yerini sağlamlaştırdı.

Kendi albümlerinin yanı sıra, çalışmalarıyla 150’den fazla albümde yer almış olan Eivind Aarset, birbirinden farklı ve bir o kadar değerli müzisyenlerle (Ray Charles, Dee Dee Bridgewater, Ute Lemper, Dhafer Youssef, Jan Garbarek, Ketil Bjørnstad, Mike Mainieri, Arild Andersen, Abraham Laboriel, Nils Petter Molvaer ve Django Bates) yaptığı çalışmalarıyla biliniyor.

Eivind Aarset izleyicileri, Blind'daki bu muhteşem gecede Kuzey Nujazz sahnesinin en önemli isimlerinden birinin sıradışı ve unutulmayacak müzikal canlı performansına tanık edecek.

Kapı: 20.30
Etkinlik: 21.30

Performers

Eivind Aarset Quartet

29 November 2024 Friday 20:30

29 November 2024 Friday 23:55


Blind İstanbul, Asmalı Mescit, Şehbender Sk. No:34430 D:no 3, Beyoğlu/İstanbul, Türkiye, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter