Ankara Etkinlikleri

-

Load More

End of results.

Ankara, bir başkent olmanın yanı sıra tarihi, kültürel zenginliği ve doğal güzellikleriyle de öne çıkan bir şehir. Üstelik her geçen gün artan sayıdaki çeşitli eğlence seçenekleriyle de farklı kesimlere hitap ediyor. Tarihi kalelerin ve anıtların gölgesinde, modern yaşamın dinamizminin de hissedildiği Ankara'da, her zaman keşfedilecek yeni bir şey var. Ankara'yı ziyaret eden yerli ve yabancı turistler, şehirde bir başkente yakışır şekilde pek çok etkinliğe katılma şansı da buluyor. Ankara etkinlikleri, konserleri, gezilecek yerleriyle başkent olmanın hakkını veriyor.

Ankara

Ankara'nın tarihi M.Ö. 2000'lerden itibaren sırasıyla Hititler, Frigler, Galatlar, Romalılar ve Bizanslılar gibi birçok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Kadim şehir tüm bu uygarlıklardan izler taşımaktadır. Ankara'daki Türk uygarlığının başlaması, Selçuklu Sultan'ı Alparslan'ın 1071 Malazgirt Zaferi'nde Anadolu'yu fethetmesiyle beraber gerçekleşir. Selçuklu İmparatorluğu'ndan sonra Osmanlı İmparatorluğu döneminde de şehir önemini korur. Ancak Ankara'nın asıl yükselişi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 29 Ekim 1923'te Cumhuriyeti ilan etmesiyle gerçekleşir. Ankara artık ülkemizin yeni başkentidir.

Ankara bugün Türkiye Cumhuriyeti'nin başkenti olarak sadece siyasi önemi ile değil, aynı zamanda zengin tarihi, kültürel ve sanatsal yaşamıyla da öne çıkmaktadır. Aynı zamanda ülkemizin en önemli üniversitelerinin de bulunduğu şehirde yıl boyunca pek çok etkinlik gerçekleşir. Ankara birçok ulusal ve uluslararası kültür-sanat etkinliklerinin gerçekleştiği bir şehirdir. Ankara etkinlikleri yıl boyunca Biletino'da etkinlik severlerle buluşuyor.

Ankara'da Gezilecek Yerler

Ankara, tarihi ve doğal güzelliklerinin yanı sıra, ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir ile de binlerce ziyaretçiyi kendine çeker. Ankara tüm zenginliğiyle, gezilesi görülesi bir şehirdir. İşte Ankara'da gezilecek yerler:

 1. Anıtkabir: Ankara denince ilk akla gelen şüphesiz Anıtkabirdir. Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün anıt mezarının yer aldığı Anıtkabir, Ankara’nın Çankaya ilçesindedir. Her Türk vatandaşının görmesi gereken Anıtkabir'de; Anıt Mezar, Aslanlı Yol, Kuleler, Tören Meydanı, Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi, İsmet İnönü’nün lahdi ve Barış Parkı yer alır.

 2. Ankara Kalesi: Tarihi Hititlere kadar uzanan kale, Ankara'nın panoramik bir manzarasını sunar. Günümüzde Osmanlı döneminden kalan tarihi evler, dükkan, kafe, lokanta gibi işletmeler tarafından kullanılmaktadır.

 3. Hamamönü: Tarihi Ankara'nın kalbi olan Hamamönü'nde, Osmanlı döneminin ve Cumhuriyetin ilk yıllarının şehircilik izlerine rastlanır. Bu eski semt, görülmesi gereken kültürel ve tarihi zenginliklerle dolu. İşte onlardan bazıları: Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi, Karacabey Cami, Hacı Musa Cami, Tacettin Sultan Türbesi.

 4. Kuğulu Park: Ankara'nın merkezinde hem bir buluşma hem de keyifli zaman geçirme noktasıdır, Kuğulu Park. Park adını, kurulduğu zamanda Viyana Belediyesi tarafından armağan edilen beyaz kuğulardan almıştır. Bugün beyaz kuğuların yanında Çin Hükümetinin armağan ettiği siyah kuğular da vardır. Kuğulu Park Ankaralılar için tam bir kaçış noktasıdır.

 5. Tunalı Hilmi Caddesi: Bu güzel cadde adını, Cumhuriyetin kuruluş yıllarında aktif rol oynayan siyasetçilerden biri olan Tunalı Hilmi Bey'den alır. Tunalı Hilmi Bey, Atatürk devrimlerini destekleyen, öz Türkçe, kadın, köylü ve işçi hakları konusunda çalışmalar yürütmüştür. Bugün alışveriş yapmak, sokak müzisyenlerini dinlemek veya kafelerinde oturmak için renkli bir ziyaret noktasıdır.

 6. Anadolu Medeniyetleri Müzesi: Anadolu'nun zengin tarihini anlatan eserlerin sergilendiği bu müze, ülkemizin en önemli müzelerinden biridir. 1997’de “Avrupa’da Yılın Müzesi” seçilen ve kendine özgü koleksiyonları ile dünyanın sayılı müzeleri arasında yer alan müze, Ankara Kalesi'yle birlikte ziyaret edilebilir.

Ankara'da Nereye Gidilir?

Ankara'da nereye gidilir? Ankara'yı ziyaret etmek isteyenlerin en çok sorduğu soruların başında gelir. Ankara Anadolu'nun tüm cömertliğini açıkça gösterdiği bir şehirdir. İster karayoluyla ya da trenle isterse uçakla gelsin, Ankara merkezi konumuyla rahatlıkla ulaşılabilen bir başkenttir. Tarih ve modern yaşamın en güzel örneklerinin iç içe geçtiği Ankara, herkes için ziyaret imkanı verir.

Ankara'da nereye gidilir diye soranlar için ilk akla gelenler ise şöyledir: Ankara'nın merkezinde eski Ankara, Hamamönü ve Ankara Kale'sinde zaman yolculuğuna çıkılır. Anadolu tarihinin izini sürmek isteyenler Anadolu Medeniyetleri Müzesini ziyaret edebilir. Anıtkabir'de hem ulu önderimiz Atatürk ziyaret edilir hem de ''Atatürk ve Türk Devrimi Kütüphanesi" görülebilir. Şehrin modern yüzü için Atakule'de, her biri farklı özellikteki Gençlik Parkı, Güven Park, Kuğulu Park'ta zaman geçirilebilir. Atatürk Orman Çiftliği, Eymir Gölü piknik yapmak ve keyifli zaman geçirmek için görülebilir. Kızılcahamam ise kaplıcalarıyla şifa bulmak isteyenlerin favorisi olabilir.

Ankara Etkinlik Takvimi

Ankara etkinlik takviminde yer alan en popüler konser, festival ve tiyatrolar katılımcılarını bekliyor. Ankara etkinlik takvimi herkesin ilgi alanına yönelik bir etkinlikle, başkentin keyfini çıkarmaya davet ediyor. Biletino güncel Ankara etkinlik takvimi ile Ankara kültür-sanat etkinliklerini, konser, festival ve tiyatroları paylaşmaya devam ediyor. Biletino'da en güncel etkinliklerden haberdar olur, Ankara etkinliklerini anlık olarak takip edebilirsiniz. Ankara etkinlik takviminde şehirdeki pek çok etkinlik elinizin altında yer alır. Ankara konserleri, Ankara tiyatro oyunları, Ankara festivalleri, Ankara sergileri... Ankara etkinliklerine dair aradığın her şey Ankara etkinlik takviminde.

Ankara Etkinlik Mekanları

Ankara her yıl yüzlerce etkinliğin gerçekleştiği capcanlı ve dinamik bir şehir. Ankara etkinlik mekanları, konserler, tiyatrolar, spor ve kültür-sanat etkinlikleriyle birbiriyle yarışıyor. Ankara etkinlik mekanları her bütçeye, her zevke uygun atmosferiyle, yüzleri güldürüyor. İşte Ankara'da yer alan popüler etkinlik mekanlarından birkaçı:

 1. Kite Ankara: Ankara’da dans ve gece kulübü konseptine sahip bir mekan arayışında olanlar için akla ilk gelen seçenek, Kite Ankara'dır. Kite Ankara müzik severlerin yoğun ilgi gösterdiği bir yer olması kadar, sahne alan sanatçı ve DJ‘lerle de başkentlilerin eğlence anlayışına hitap eder.

 2. Atakule: Ankara'nın en eski mekanlarından olan Atakule, Ankaralıların ve Ankara’yı ziyaret edenlerin sosyal yaşamdan sanata, alış verişten eğlence ve yeme içmeye kadar tüm ihtiyaçlarını karşılayan bir anlayışa sahiptir. Konserler, söyleşiler, sergiler, festivaller hatta resmi bayram kutlamaları Atakule denince ilk akla gelen etkinliklerden.

 3. Congresium Ankara: Congresium Ankara, ‘şık, modern ve eşsiz’ mottosuyla Ankara’nın hizmetinde olan bir etkinlik mekanı. Etkinlik ve organizasyonlar için fuar alanı, oditoryum, balo, toplantı salonu, restoranlar ve teraslar, Congresium'un öne çıkan özellikleri. Congresium Ankara, çok çeşitli kullanım alanları ile kalabalık organizasyonlara ev sahipliği yapmak için Ankaralıların hizmetindedir.

 4. Cer Modern: Başkent Ankara'da sanatsal etkinlikler ve farklı organizasyonlar dendiğinde ilk akla gelen mekanlardan biri de CerModern‘dir. Sanat gündemini yakından takip eden profesyonel bir ekibin yönettiği proje, sanatçı ve sanat severler arasındaki etkileşimi arttırmayı hedefler.

 5. ODTÜ Vişnelik: ODTÜ Vişnelik ülkemizin en büyük ve en kapsamlı üniversite mezun derneği sosyal tesisidir. ODTÜ Vişnelik; toplantı salonları, yüzme havuzu, spor merkezi, kafe, restoran, açık ve kapalı düğün alanları, çim amfisi, kış bahçesi gibi son derece geniş bir mekan zenginliğine sahip. Mekan Ankaralılar için doğayla iç içe ve profesyonel bir mutfak anlayışına sahip olmasıyla da öne çıkıyor.

 6. 6:45 Kaybedenler Kulübü: Ankara'da eğlencenin vazgeçilmez adreslerinden biri de 6:45 Kaybedenler Kulübü'dür. Müzik, eğlence ve çok daha fazlasını yaşamak isteyenler için Ankara’daki kapalı konser mekanları arasında öne çıkan bir seçenektir.

. IF Performance Hall: Ankara etkinlik mekanı denince ilk akla gelenlerden biridir, IF Performance Hall. Başkentliler için IF Performance Hall, kısa süre içinde müzik ve eğlence alanında çok önemli bir etkinlik mekanı olmuştur.

Ankara Etkinlik Biletleri

Ankara etkinlik biletleriyle uzun süredir deneyimlemek istediğin o etkinlik artık seninle! Ankara’daki etkinlikler için etkinlik bileti nasıl alınır?? İşte Ankara etkinlikleri için bilet bilgileri:

Ankara Konser Biletleri: Biletino Ankara konser biletleri ile yanında! Ankara’daki konserlere katılmak için Biletino’nuyu sosyal medya hesaplarından takip edebilirsin. Böylece hiçbir Ankara konserini kaçırmazsın.

Ankara Tiyatro Biletleri: Ankara’da tiyatro oyunu izlemek bir başkadır. Biletino ile Ankara tiyatro biletlerine kolayca ulaşabilirsin.

Ankara Festival Biletleri: Ankara, yıl boyunca birbirinden renkli festivallere ev sahipliği yapıyor. Biletino ayrıcalığı ile Ankara festivallerine bilet alabilir, eğlenceyi doyasıya yaşayabilirsin.

Ankara Stand Up Biletleri: Ankara’da stand up rüzgarı hiç dinmiyor. Sende bu rüzgara katılmak istersen, tek yapman gereken Biletino.com adresinden, Ankara stand up şovları için bir bilet almak. Eğlenceye ulaşmak bu kadar kolay!

Would you like to publish an event of your own?