İzmir Etkinlikleri

-

Load More

End of results.

İzmir, tarih ile kültürün, doğa ve eğlencenin buluştuğu bir medeniyetler şehri. Her köşesinde bir sürpriz, bir güzellik saklı bu şehir, dört mevsim ayrı güzelliğe bürünür ve her daim canlılığını korur. İzmir’de ister kültür gezisi olsun isterse doğada güzel bir gün, keşfedilecek, İzmir etkinlikleri hep devam eder. İzmir’de yaşayanlar bilir, İzmir’i doyasıya gezmek, yaşamak için birkaç gün yetmez. Üstelik genç bir üniversite şehri de olan İzmir'de kültür-sanat etkinlikleri hiç bitmez. Tarihi dokusu, muhteşem doğası, Ege kültürüyle bu şehir, ziyaretçilerine her zaman keyifli bir deneyim sunar.

İzmir

Ege'nin incisi İzmir, Türkiye'nin en güzel ve en yaşanabilir şehirlerinden biridir. Tarihi, kültürü, sanatı ve doğasıyla her yıl milyonlarca turisti kendine çeken İzmir, her daim canlılığını korur. Tarih boyunca birçok uygarlığa ev sahipliği yapan şehir, Lidyalılar, Persler, Romalılar ve Osmanlılar gibi farklı kültürlerin izlerini taşır. İzmir'in tarihi dokusunu en iyi şekilde yansıtan yerler arasında Agora, Kadifekale, Efes Antik Kenti ve Artemis Tapınağı yer alır. İzmir tarihten gelen zengin bir kültürel mirası hala yaşatmaktadır. Şehir Ege-Anadolu ve Akdeniz kültürlerinin bir sentezi durumundadır. İzmir'in kıyıda köşede kalmış dar sokaklarında, bu kültürlerin izini sürmek hala mümkündür. Başka hiçbir yere benzemeyen mutfağı, sıcakkanlı insanları ve çok renkli folkloru İzmir'in kültürel zenginliğine ayna tutar.

Tarih boyunca deniz ticaretiyle de öne çıkan bu kadim şehir, sanatı doğası ve kültürüyle misafirlerine ve yerlilerine tüm cömertliğini sunmaya devam ediyor. İzmir etkinlikleri misafirlerini bekliyor.

İzmir'de Gezilecek Yerler

İzmir'de gezilecek yerler öyle çok ki! İzmir her yıl yerli ve yabancı pek çok turistin akınına uğrar. İşte İzmir'de mutlaka gezilmesi gereken yerler:

  1. Tarihi Kemeraltı Çarşısı: Kuruluşu 1600'lü yıllara dayanan Tarihi Kemeraltı Çarşısı aynı zamanda dünyanın en eski pazar yerlerinden biridir. Kemeraltı Çarşısını gezmek için başlı başına bir gün ayırmak yerinde olur. Çünkü çarşı aynı zamanda Tarihi Hisar Camisi, Kızlar Ağası Hanı ve Havra Sokağını da içine alır. Bunların yanı sıra pek çok bedesten, han, cami, kilise ve havra da Kemeraltı Çarşısının zenginliklerindendir.

  2. Tarihi Asansör: İzmir’in önde gelen simgelerinden biri olan Tarihi Asansör, bir zamanlar Türklerle Yahudilerin birlikte yaşadığı Konak-Karataş semtinde yer alıyor. Asansör, birbirinden farklı yüksekliklerde bulunan Mithatpaşa Caddesiyle, Şehit Nihatbey Caddesinde yaşayan semt sakinlerinin ulaşımını kolaylaştırmak için yapılır. Ziyaretçiler bugün aktif olarak kullanılan Asansör'de çayını, kahvesini yudumlarken, İzmir Körfezi'nin doyumsuz manzarasını seyredebilir.

  3. Saat Kulesi: İzmir için en sembolik yerlerdendir Saat Kulesi. Konak Meydanı’nda, Kemeraltı Çarşısı, İzmir Büyükşehir Belediye Binası ve Konak Yalı Camisi arasında yer alır. 1901 Yılında inşa edilen Saat Kulesi, Osmanlı Padişahı Sultan II. Abdülhamid’in tahta çıkışının 25. yılı anısına yapılmış. İzmir Saat Kulesi’ni dönemindeki saat kulelerinden ayıran özelliğiyse, zarif mimarisidir.

  4. Kültürpark: İzmir’in göbeğinde yer alan Kültürpark, İzmirlilerin sık sık ziyaret ettiği yerlerden biri olma özelliğini koruyor. Kültürparkın kuruluş fikri, dönemin belediye başkan yardımcısı Suat Yurtkoru’ya aittir. Günümüzde tiyatrolar, konserler, spor salonları, müzeler, lunapark, yapay gölde kayıkla gezinti ve paraşüt kulesi, Kültürpark denince ilk akla gelen şeyler. Kültürpark bunun yanı sıra, arkeoloji müzesi, tarih-sanat müzesi, resim ve heykel müzeleriyle değerli eserlerin sanat severlerle buluşmasını sağlıyor.

İzmir'de Nereye Gidilir?

Ege'nin güler yüzlü ev sahibi İzmir'i ziyaret edenler en çok sordukları sorudur, ''İzmir'de nereye gidilir?'' sorusu. İzmir, ülkemizin pek çok şehrinde olduğu gibi tarihle doğanın iç içe geçtiği bir şehirdir. Deniz, dağ, orman ,İzmir'de gidilecek çok yer var. İzmir içinde Alsancak'ta kafelerin keyfini sürüp, kordon boyunda yürüyüş yaptıktan sonra, Kemeraltı'nda İzmir lezzetlerinin tadını çıkarmak her ziyaretçinin ilk yapması gereken şey.

İzmir Körfezi misafirlerini gevrek-çay eşliğinde, Karşıyaka, Alsancak, Üçkuyular, Konak arasında keyifli bir deniz yolculuğuna davet eder. Bu kısa deniz yolculuğundan sonra rotayı İzmir'in birbirinden güzel ilçelerine çevirmemek, İzmir'i yaşamamak olur. İzmir'in ilçeleri her biri birbirinden özel güzelliklere sahiptir. Selçuk, Efes, Şirince'de tarihin sayfalarında yolculuk yapar, birbirinden enfes, şarapları tadarsınız. Çeşme'de, Foça'da, Karaburun ve Urla'da denizin mavisinde kaybolur, Ege'nin en lezzetli balıklarını, lezzetlerini tadarsınız.

İzmir Etkinlik Takvimi

İzmir etkinlik takviminde yer alan en popüler konser, festival ve tiyatrolar katılımcılarını bekliyor.

İzmir etkinlik takvimi herkesin ilgi alanına yönelik bir etkinlikle, şehrin keyfini çıkarmaya davet ediyor. Biletino güncel İzmir etkinlik takvimi ile İzmir kültür-sanat etkinliklerini, konser, festival ve tiyatroları paylaşmaya devam ediyor. Biletino'da en güncel etkinliklerden haberdar olur, İzmir etkinliklerini anlık olarak takip edebilirsiniz. İzmir etkinlik takviminde şehirdeki pek çok etkinlik elinizin altında yer alır. İzmir konserleri, İzmir tiyatro oyunları, İzmir festivalleri, İzmir sergileri... İzmir etkinliklerine dair aradığın her şey İzmir etkinlik takviminde.

İzmir Etkinlik Mekanları

Ege’nin incisi İzmir, ülkemizin en renkli ve en güzel şehirlerinden biri. İzmir yıl boyunca konserler, tiyatrolar, sergiler ve festivallerle, sanat severleri ağırlıyor. İzmir Etkinlik Mekanları, eğlence, kültür-sanat ve festivallerle İzmirlilere göz kırpıyor. İşte önde gelen bazı İzmir etkinlik mekanları:

  1. Ahmet Adnan Saygun Sanat Merkezi: 2008 Yılında açıldığından beri binlerce gösteriye, konsere ev sahipliği yapan AASSM, hem İzmir hem de ülkemiz için gurur kaynağıdır. İzmir Devlet Senfoni Orkestrası’nın haftalık konserleri, İzmir Devlet Opera ve Balesi’nin birçok temsili, İKSEV İzmir Avrupa Caz Festivali ve Uluslararası İzmir Festivali’ne ev sahipliği yapar. AASSM, dünyaca ünlü pek çok yerli ve yabancı sanatçıyı, sanat severlerle buluşturur.

  2. Fuar Kültürpark: Dr. Behçet Uz’un öncülüğünde İzmir’den tüm ülkemize armağan edilen İzmir Fuar Kültürpark, 1936 yılından beri İzmirlilerin nefes alma noktasıdır. Şehrin kalbinde yeşil alan ihtiyacını da karşılayan Kültürpark, aynı zamanda sahip olduğu konser ve tiyatro salonlarıyla da eşi olmayan bir mekan. Fuar Kültürpark; Atatürk Açıkhava Tiyatrosu, İsmet İnönü Sanat Merkezi, İzmir Sanat, Celal Atik Spor Salonu, Gençlik Tiyatrosu, Resim-Heykel Müzesi, İzmir Tarih ve Sanat Müzesi ile İzmir için son derece değerli bir etkinlik merkezidir.

  3. Hangout PSM: Üniversiteler şehri İzmir'de özellikle gençlerin yöneldiği bir yer de Hangout PSM. Hangout PSM, Sahne Live ve Cure Sahne olarak iki farklı sahneyle hizmet veriyor. İzmirlilerin vazgeçemediği mekanda, konser ve sanatsal etkinliklerin yanı sıra, stand up şovları ve tiyatro gösterileri de gerçekleşiyor.

  4. Soldout Performans Hall: İzmir etkinlik mekanları arasında, müzik ve eğlence severlerin en çok tercih ettiklerinden biri de Soldout Performance Hall Mavişehir’dir. “Ye,iç, keyfine bak” sloganı ile hareket eden Soldout Performans Hall, tasarımı ve sahne alan birbirinden ünlü konukları ile, İzmirliler için vazgeçilmez mekanlardan biri.

İzmir Etkinlik Biletleri

İzmir etkinlik biletleri ile yıl boyunca konser, tiyatro, festival seninle birlikte. İzmir’de katılmak istediğin etkinlikler için, etkinlik bileti nasıl alınır? İşte İzmir etkinlikleri!

İzmir Konser Biletleri: İzmir, sanatçıların olmazsa olmaz konser duraklarından biri. İzmir’deki konserler için İzmir konser biletlerine, Biletino'dan ulaşabilirsin. İzmir konser biletlerini Biletino'dan rahatlıkla alabilirsin.

İzmir Tiyatro Biletleri: İzmir aynı zamanda bir tiyatrolar şehri. İzmir için tiyatro biletlerini satın almanın en kolay yolu Biletino'dan geçer.

İzmir Festival Biletleri: İzmir, festivalleriyle ünlü bir şehir. İzmir Uluslararası İzmir Enternasyonal Fuarı başta olmak üzere, pek çok festival ve fuar gerçekleşiyor şehirde. Sana ise sadece hangi festivale katılmak istediğine karar vermek kalıyor. Aradığın İzmir festival biletine, Biletino ile sahip olabilirsin..

İzmir Stand Up Biletleri: İzmir’in sahneleri, stand up şovlara doymuyor. Ülkemizin birbirinden yetenekli stand up komedyenleri İzmir’de sahne alıyor. Kahkahanın hakkını vermek için Biletino online bilet satış platformu, yanında.

Would you like to publish an event of your own?