İstanbul Etkinlikleri

-

Load More

End of results.

İstanbul, tarihi ve kültürel zenginliğinin yanı sıra yüzlerce farklı etkinliği gerçekleştiren, eşsiz bir ev sahibi gibidir. Her yıl konserler, festivaller, tiyatro ve film gösterimleriyle hem ülkemizin hem de dünyanın her yanından milyonlarca ziyaretçi İstanbul etkinlikleri için şehre akın eder. Onu ziyaret edenlerin kimi kalbini bırakır, kiminin de aklı onda kalır. İstanbul'a tekrar gelmek için binlerce sebep vardır. İstanbul etkinlikleri, konserler, festivaller, tiyatrolar... Ve tabi ki İstanbul gezilecek yerleri seni bekliyor!

İstanbul

Doğu ile Batı'nın kesişme noktasında yer alan İstanbul, kültür ve uygarlıkların beşiği olmuş bir şehirdir. 17. Yüzyıl gezgini Evliya Çelebi ünlü eseri ‘Seyahatname ‘de, ‘İstanbul’un yeryüzünde benzeri yoktur’ der. Gerçekten eşi benzeri olmayan bu kadim şehri anlatmaya sayfalar, gezmeye ise günler yetmez. Boğaz'ın iki yakasına uzanan bu güzellik, eşsiz manzaraları, tarihi eserleri, canlı kültürü ve kozmopolit atmosferi ile ziyaretçilerini adeta büyüler.

İstanbul'da yapılacak öyle çok şey vardır ki! Tarihin izlerini taşıyan sokaklarda kaybolmak, Ayasofya'nın büyüleyici atmosferini solumak, Kız Kulesi'nde bir efsanenin içinde yaşamak, Boğaz'da vapur turu yapmak, bunlardan sadece birkaçı. Adalar, ibadethaneler, saraylar, kapalı çarşı, parklar, saymakla bitmez...

İstanbul'da Gezilecek Yerler

İstanbul'da gezilecek yerler öyle çok ki! Dünyanın en gözde şehirlerinden olan İstanbul gezilecek yerleriyle, yerli ve yabancı ziyaretçilerin akınına uğrar.

 1. Ayasofya: İstanbul gezilecek yerler listesinin en başında Ayasofya yer alıyor. Yaklaşık bin yıl boyunca dünyanın en büyük kilisesi kabul edilen Ayasofya, 1453’te Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u fethetmesiyle cami haline getirilir. 1935 Yılında Atatürk’ün emriyle müzeye dönüştürülen yapı, 2020 yılında yeniden cami olarak ibadete açılır. Ayasofya bugün de tarihi yarımadayı ziyaret edenleri, ışıltılı mozaikleri ve görkemli kubbesiyle birlikte selamlamaya devam ediyor.

 2. Sultanahmet Meydanı: Sultanahmet Meydanı, tarih boyunca İstanbul'un en önemli meydanı olmuştur. İstanbul'da gezilecek yerler denince Sultanahmet Meydanı; Türk ve İslam Eserleri Müzesi, Örme Dikilitaş, Yılanlı Sütun, Dikili Taş ve Alman Çeşmesi ile adeta bir açık hava müzesidir.

 3. Galata ve Galata Kulesi: İstanbul'da gezilecek yerler içinde adeta kaybolmak isteyeceğin bir yerdir, Galata. Neyse ki Galata Kulesi olanca görkemiyle, kendini gösterir de kaybolanlara rehber olur. Galata Kulesi, Laleli Çeşme, Kamondo Merdivenleri ve Doğan Apartmanı'yla Galata, şehrin en çok turist çeken yerlerindendir.

 4. Kız Kulesi: İstanbul'da gezilecek yerler içinde İstanbul'un önemli simgelerinden biri olan Kız Kulesi'de yer alır. Kız Kulesi, Salacak yakınında bir ada üzerinde yer alır. Efsanelere konu olan Kız Kulesi, birbirine kavuşma yolunda hayatlarını yitiren iki sevgilinin acıklı aşk hikayesini konu edinir.

 5. Ortaköy: İstanbul'un köyleri de kendisi kadar güzeldir. Muhteşem Boğaz manzarası, çeşit çeşit sokak lezzetlerinin süslediği kafeleri, camisi ve Çırağan Sarayı ile Ortaköy, mutlaka görülmesi gereken bir yerdir.

 6. Dolmabahçe ve Topkapı Sarayları: İstanbul gezilecek yerler içinde tarihe görkemli bir yolculuk yapmak isteyenlerin yolu, mutlaka bu iki saraya düşmeli. Padişahların saltanatlarının en gerçek tanığı olan Dolmabahçe ve Topkapı Sarayları, İstanbul’u gezmek için başlı başına bir nedendir.

 7. Boğaz Turu: Masmavi bir kolye gibi iki kıyıya dayanan boğaz, İstanbul’u farklı bir gözle görmek için mutlaka yaşanması gereken bir deneyim. Boğaz turu ile İstanbul'un her iki kıyısındaki tarihi ve doğal güzellikleri görmek mümkündür. İstanbul gezilecek yerleri, İstanbul Boğaz'ı olmadan eksik kalır.

İstanbul, ziyaretçileri için neredeyse sınırsız sayıda gezilecek ve görülecek yerler seçkisi sunar. İstanbul'da gezilecek yerler, herkesin keyfine ve bütçesine hitap eder.

İstanbul'da Nereye Gidilir?

İstanbul cömert bir ev sahibi gibi, misafirlerine her türlü güzelliğini gösterir. Misafirlerin bu şehre geldiğinde en çok sordukları soru ise İstanbul'da nereye gidilir? olur. Tarih ve modern yaşamın en güzel örneklerinin iç içe geçtiği bu kadim şehirde Tarihi Yarımada, tarih sevenler için doyasıya bir geçmişe yolculuk fırsatı sunar. Ayasofya, Sultanahmet Meydanı, Sultanahmet Camisi, Yerebatan Sarnıcı, Topkapı Sarayı, Gülhane Parkı, İstanbul'da gidilecek yerlerden sadece bazılarıdır.

İstanbul'da modern yaşamın tadını çıkarmak isteyenler, İstanbul'da nereye Gidilir? sorusunun peşine düşer ve soluğu Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Nişantaşı gibi popüler semtlerde alırlar. Alışverişten asla vazgeçmem diyenleri de unutmayalım. Kapalı Çarşı, Mısır Çarşısı gibi dünyaca ünlü çarşılar, zengin alışveriş seçenekleriyle, İstanbul'da nereye gidilir, sorusuna cevap olur. Damak zevkine düşkün olanlar ise Boğaz manzaralı restoranlarda Türk mutfağının en leziz menülerinin, seçkin balık çeşitlerinin ve tarihi köftecilerin, dolayısıyla İstanbul'un tadını çıkarabilirler.

İstanbul Etkinlik Takvimi

İstanbul etkinlik takviminde yer alan en popüler konser, festival ve tiyatrolar katılımcılarını bekliyor. İstanbul etkinlik takvimi herkesin ilgi alanına yönelik bir etkinlikle, şehrin keyfini çıkarmaya davet ediyor. Biletino güncel İstanbul etkinlik takvimi ile İstanbul kültür-sanat etkinliklerini, konser, festival ve tiyatroları paylaşmaya devam ediyor. Biletino'da en güncel etkinliklerden haberdar olur, İstanbul etkinliklerini anlık olarak takip edebilirsiniz.

İstanbul etkinlik takviminde şehirdeki pek çok etkinlik elinizin altında yer alır. İstanbul konserleri, İstanbul tiyatro oyunları, İstanbul festivalleri, İstanbul sergileri... İstanbul etkinliklerine dair aradığın her şey İstanbul etkinlik takviminde.

İstanbul Etkinlik Mekanları

İstanbul her yıl yüzlerce etkinliğin gerçekleştiği capcanlı ve dinamik bir şehir. İstanbul etkinlik mekanları, konserler, tiyatrolar, spor ve kültür-sanat etkinlikleriyle birbiriyle yarışıyor. İstanbul etkinlik mekanları her bütçeye, her zevke uygun atmosferiyle, yüzleri güldürüyor. İşte İstanbul'da yer alan popüler etkinlik mekanlarından birkaçı:

 1. Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu: Bahar ve yaz aylarında adını sıkça duyduğumuz Harbiye, İstanbul etkinlik mekanları içinde en meşhur olanlarındandır. İBB yönetimindeki Harbiye, Harbiye Açık Hava Konserleri ile her yıl birbirinden ünlü isimleri sahnesinde ağırlıyor.

 2. Zorlu PSM: Açıldığından bu yana kültür sanat ve eğlence hayatının buluşma noktası olan Zorlu PSM, İstanbul etkinlik mekanları içinde haklı bir üne sahiptir. Zorlu PSM, ilham veren sanat deneyimleri sunarak Türkiye ve dünya sanatına ev sahipliği yapıyor.

 3. Bostancı Gösteri Merkezi: Daha çok konserler için tercih edilen BGM'de tiyatro oyunları, talk show ve diğer pek çok etkinlik gerçekleştiriliyor. Yıllardır İstanbul’da sahne alan ünlü isimlerin başlıca adresi konumundaki Bostancı Gösteri Merkezi, 2.500 kişilik kapasitesiyle İstanbul etkinlik mekanları arasında ilk sıralarda yer alıyor.

 4. Cemal Reşit Rey Konser Salonu: Yerli ve yabancı pek çok ismin sahne aldığı bu konser salonu, İstanbul etkinlik mekanları içinde önemli mekânlarından biri olarak kabul ediliyor. CRR Konser Salonu, açıldığı 1989 yılından beri, yerli ve yabancı pek çok sanatçıyı ağırladı.

 5. Volkswagen Arena: İstanbullular için eğlencenin ilk adreslerinden olan Volkswagen Arena’da, dünyaca ünlü isimlerin konserleri ve etkinlikleri gerçekleşiyor. Toplam 6.500 kişilik kapasitesi ile İstanbul etkinlik mekanları içindeki önemini koruyor.

İstanbul Etkinlik Biletleri

İstanbul etkinlik biletleri, hayalindeki İstanbul etkinliğine ulaşman için tüm kapıları açıyor. Etkinlik bileti nasıl alınır? İşte etkinlik biletleri!

İstanbul Konser Biletleri: En sevdiğin sanatçıların İstanbul konser biletlerine, Biletino'dan ulaşabilirsin. İstanbul konser biletlerini Biletino'dan alarak, sevdiğin sanatçıyı canlı izleme şansını garantiye alabilirsin.

İstanbul Tiyatro Biletleri: Sahne ışıkları altında oyun izlemenin büyüsüne, Biletino ile ulaşabilirsin. İstanbul tiyatro biletlerini Biletino'dan kolayca satın alabilirsin.

İstanbul Festival Biletleri: İstanbul, her yıl birçok farklı festivale ev sahipliği yapan bir şehir. Müzik festivalleri, gastronomi festivalleri, sanat festivalleri ve daha fazlası... Aradığın İstanbul festival biletine, Biletino ayrıcalığı ile ulaşabilirsin.

İstanbul Stand Up Biletleri: İstanbul, ülkemizin en iyi stand up komedyenlerini ağırlıyor. Kahkahaya doymak için, Türkiye'nin en popüler online bilet satış platformu Biletino, yanında.

Would you like to publish an event of your own?