01 May 2024 - Wednesday

Online Mindfulness Çemberi: Hayatla Birlikte Akmak

Online
Online Mindfulness Çemberi: Hayatla Birlikte Akmak

Event Details

Hayat sürekli akıyor, bazen sessiz sakin, bazense dalgalı ve şiddetli... Hayatın gerisinde kalmadan, önüne geçmek için de nafile bir çabaya girmeden, hayatla birlikte akabilmek nasıl olurdu?

Bu ilk Mindfulness Çemberi'nde, hayat bize her ne getiriyorsa onu farkındalık ve şefkatle karşılamanın, hayata karşı katılaşmak yerine hayatla birlikte akabilmenin yollarını araştıracağız.

Mindfulness Çemberleri, Mindfulness öğretisi ve pratiklerini 8 haftalık programlara nazaran daha az yapılandırılmış, katılımcı odaklı, ulaşılabilir ve sürekliliği olan bir biçimde sunan yeni bir yaklaşım. Birbirimizin desteğinde hayatı daha farkındalıklı yaşamamıza ve zorlandığımız alanlarda yeni açılımlar sağlamamıza yardımcı olacak yeni bir online düzenli buluşma alanı.

"HAYATLA BİRLİKTE AKMAK" ÇEMBERİ

  • 1 Mayıs'tan itibaren her Çarşamba, 20:30-22:00,  Zoom'da
  • Aylık 90 dak'lık 5 oturum 
  • Maks. 12 kişi katılımlı
  • Çember açılışına özel tek oturuma katılıp deneyimleme imkanı
  • Mayıs ayı 5 oturuma katılım %20 indirimli

Mayıs ayı sonrasında çember devam edecek. Dileyenler çember açık olduğu sürece aylık olarak tekrar kayıt olabilirler.

MINDFULNESS’I BİRLİKTE HAYATA GEÇİRİYORUZ

Bu çemberler ile amaçladığımız, Mindfulness pratiklerini ve öğretisini hayatın içine almak ve deneyimlerimizle örtüştürerek uygulamak. Başka bir deyişle öğretiyi pratiğe dökmek. Ve bunu yaparken yalnız hissetmemek.

Birbirimizi duymak, görmek ve olduğumuz gibi kabul etmek bizi derinden iyileştiriyor. Birbirimizle olan bağlarımızı hissetmek, kendimizle olan bağımızı da onarmamıza yardımcı oluyor. Hepimizin insan olduğunu ve birbirimize sandığımızdan daha yakın olduğumuzu hatırlatıyor.

Yıllardır yürütücüsü ve katılımcısı olduğum onlarca grupta bunu tekrar tekrar deneyimledim. O yüzden bu deneyimi herkes için ulaşılabilir şekilde, 8 haftalık formatlara bağlı kalmadan sunmak istedim.

BENİM ROLÜM: MINDFULNESS MENTORLUĞU

Mindfulness mentoru olarak tüm katılımcılar için yeterince güvenli ve kapsayıcı bir alan sunabilmeyi, Mindfulness öğretisi ve pratikleri ile onlara rehberlik etmeyi amaçlıyorum.

Bu yeni yaklaşımı, Mart 2024’te tamamladığım Jack Kornfield ve Tara Brach önderliğindeki Mindfulness Mentorluk Eğitimi çerçevesinde, 2017 yılından beri sürdürdüğüm MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma Programı) eğitmenliği ve kurucusu olduğum Açık Sangha yürütücülüğü deneyimleri ışığında hazırladım.  

Eğitmen özgeçmişime bağlantı üzerinden ulaşabilirsiniz: Güliz Yürekli Aydın özgeçmiş

KATILIMCILARA DÜŞEN SADECE OLDUKLARI GİBİ ORADA “MEVCUT” OLMALARI

Çemberlere katılmak için Mindfulness pratiklerini biliyor veya uyguluyor olmanız gerekmiyor. Kısa kısa pratikler ile Mindfulness’a zorlayıcı olmayan bir giriş yapmanız mümkün.

Mindfulness pratiğiniz varsa, bunu gündelik hayata uyarlamanın ve derinleştirmenin farklı yollarını keşfediyor olacaksınız.

MINDFULNESS EĞİTİM GRUPLARINDAN GELEN GERİ-BİLDİRİMLERDEN BİRKAÇI

“Bu zamana kadar kendim için yaptığım en güzel şeydi diyebilirim. Değişmez denilen şeyler değişebiliyor. Üzerine çalıştığın zaman, fark ettiğin zaman, bakış açın da sen de değişiyorsun. Sadece ufak bir adım atmak yeterli.”

- Kurumsal şirkette yönetici

 “Olanı kabul etmemi ve anda daha çok yaşamamı sağladı. Dolayısıyla stres seviyemi azalttı, günlük hayatta daha sakin ve huzurlu olunca başka perspektiflerden bakabilmeme, yaratıcı problem çözme becerimin artmasına vesile oldu”

– Girişimci

“Durumdan çıkarak kendime, etrafıma dışarıdan bakabilmeyi, daha az yargılamayı, daha çok kendim olmayı, olayların sorumluluğunu kendi üstüme alabilmeyi öğrendim.”

- MBSR katılımcısı

Mindfulness Çemberlerinde buluşmak dileğiyle...

Performers

Güliz Yürekli Aydın

01 May 2024 Wednesday 20:30

29 May 2024 Wednesday 22:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Güliz Yürekli Aydın: MBSR /Mindfulness Eğitmeni ve Mentoru
Güliz Yürekli Aydın: MBSR /Mindfulness Eğitmeni ve Mentoru

Mindfulness pratiklerini 2015 yılından beri uyguluyor, 2017 yılından beri de MBSR (Mindfulness Temelli Stres Azaltma) eğitimleri ve Mindfulness atölyeleri düzenliyorum. 2017-2018 yıllarında İspanya’daki Mindful Academy Solterreno’da Temel ve İleri Seviye MBSR Eğitmenliği kurslarını tamamlayarak Kalifiye MBSR Eğitmeni oldum. Halen aynı kurumdan düzenli olarak süpervizyon alıyorum. 2024 yılında Jack Kornfield ve Tara Brach önderliğinde verilen Mindfulness Mentorluk Eğitimini tamamlayarak Mindfulness Mentoru oldum. Mindfulness pratiğini herkes için ulaşılabilir kılmak ve birlikte pratik yapmak amacıyla Kasım 2020’de Açık Sangha’yı kurdum ve bir grup Mindfulness eğitmeni ile birlikte yürütüyorum. Üye sayısı 2000’i geçen Açık Sangha’da, her hafta, ücretsiz online Mindfulness buluşmaları düzenleniyor. Mindfulness eğitmenliği öncesinde 15 yıldan uzun bir süre boyunca ağırlıklı olarak bankacılık ve yönetim danışmanlığı alanlarında, Citibank, McKinsey & Company, Garanti Bankası ve Mastercard şirketleri ile kendi danışmanlık şirketim bünyesinde çalıştım.Spor sektöründe iki girişimde ortak ve yönetici olarak yer aldım. Üsküdar Amerikan Lisesi ve Boğaziçi Üniversitesi Ekonomi bölümü mezunuyum.