08 December 2022 - Thursday

Bodi Festivali - Gautama Budha'nın Aydınlanması

Online
Bodi Festivali - Gautama Budha'nın Aydınlanması

Event Details

Bodhi Günü, Gautama Budha'nın (Sakyamuni) aydınlanmaya eriştiği günün anıldığı Budist festivalidir. Sanskrit ve Pali dilinde bodhi olarak da bilinir. Geleneğe göre, Siddhartha yakın zamanda yıllarca süren aşırı çileci uygulamalardan vazgeçmiş ve Bodhi ağacı (Ficus religiosa) olarak da bilinen kutsal hint inciri ağacının altında oturmaya ve acının kökenini ve kişinin bundan nasıl kurtulacağını bulana kadar sadece meditasyon yapmaya karar vermiştir.

Sakyamuni'nin uyanışı

Bu konuda gelenekler ne olduğu konusunda farklılık gösterir. Bazıları Sidhartha'nın Nirvana'ya ve Dünya'ya acının kökenini bulmak ya da bunu denerken ölmek için büyük bir yemin ettiğini söyler. Diğer geleneklere göre, meditasyon yaparken yanılsama şeytanı tanrı Mara (Sanskrit dilinde "Yok edici" anlamına gelir) tarafından baştan çıkarılmıştır. Diğer gelenekler basitçe onun daha meditasyon hallerine girdiğini ve benliğin doğasıyla yüzleştiğini belirtir.
Işığın Mücevherleri olarak bu özel günde bir araya geliyoruz ve aydınlanmanın doğası hakkında konuşuyoruz. 

Performers

Avni Onur Sevinç

08 December 2022 Thursday 22:30

08 December 2022 Thursday 23:30


Online Event - Işığın Mücevherleri - Meet

Event Promoter

Biletino Logo
Işığın Mücevherleri Questions For Organizer?

Işığın Mücevherleri, kova çağının hedefleri için bir araya gelmiş bir topluluktur ve spiritüel hayatı keşfetmenize yardım eder. Teozofiyi, Eskimeyen Bilgeliği, Agni ve Raja Yoga geleneğini, Mahatmaların izlerini takip eder. İnsanın yüksek fakülteleriyle ilgili konularda, hayatın içinden örneklerle grup halinde çalışır.