11 November 2022 - Friday

Ebeveynler İçin Öz Şefkat

Online
Ebeveynler İçin Öz Şefkat

Event Details

Fakat zaten zor olan ebeveynliği daha da zorlaştıran bazı davranışlar var. Kuşkusuz o listenin en başlarında kendimizi acımasızca eleştirmek yer alıyor. Ebeveynlerin azımsanmayacak bir çoğunluğu sıklıkla yetersiz, başarısız ve beceriksiz hissediyor. Kendilerini diğer ebeveynlerle, çocuklarını da diğer çocuklarla kıyaslayıp mutsuz oluyor. 

Bazı ebeveynlerin ömrü “daha iyi bir ebeveyn” olmak için savaşarak geçiyor. Kendimizi kendimize düşman edinceye dek savaşıyoruz. Üstelik çoğu zaman, bu savaşın bize daha fazla acıdan başka bir şey getirmeyeceğini bilsek de devam ediyoruz. 

Ebeveynlere hep söylenen bir söz vardır: Maskeyi önce kendine tak!

Fakat çoğu ebeveyn bunu nasıl yapacağını bilmiyor. Kendine nasıl zaman ayırabileceğini, kendine nasıl şefkat gösterebileceğini bilmiyor.

30 yıldır anne ve daha da uzun zamandır klinik psikolog. Ve iki buçuk saat sürecek bu atölye çalışmasında ebeveynlere tam da bunu daha iyicil ve teşvik edici bir iç ses geliştirmesine yardımcı olacak beceriler öğretecek. Kendimize şefkat sanatının hem teorisi hem de pratiği üzerine yoğunlaşacak atölye çalışmasının sonunda bir soru-cevap bölümü de olacak. Atölye çalışması boyunca dileyenler için İngilizce-Türkçe simültane tercüme seçeneğimiz olacaktır.

11 Kasım’da müsait olmayan ebeveynler ise, bilet alıp atölye çalışmasının kaydını 11 Kasım’dan sonra, 3 ay boyunca diledikleri zaman izleyebilecekler.

Yerinizi ayırtmayı unutmayın. 

 

-       Walk of Life

Performers

Dr. Susan M. Pollak

11 November 2022 Friday 20:00

11 November 2022 Friday 22:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Walk of Life

Walk of Life dünyaca ünlü isimleri sizlerle buluşturuyor.