26 August 2021 - Thursday

Koşulsuz Şefkat

Online
210.00 TRY
Koşulsuz Şefkat

Event Details

Bilinçli bir dua: “Bu ıstırap şefkati uyandırsın.”

Birinin ilgisinin zırhımızı indiren gücünü hepimiz hissetmişizdir. Üzgün hissettiğimizde, çoğunlukla biri bizi dinleyecek kadar bizimle ilgilenene veya bize sarılana kadar kendimizi bırakıp ağlayamayız. Biri bize, “Canım, ıstırabını önemsiyorum” dediğinde derin bir şifalanma başlar.

Başkalarına bu ilgiyi göstermemiz kolay olabilir ama kendimize de aynı nazik ve şefkatli ilgiyi göstermeyi öğrenebiliriz. Ve böylelikle gerçekten iyileşebiliriz. 

Gerçek iyileşme nedir? Eksikliklerimize dair kaygı duymama halidir. Bu, insani varoluşumuzu ve tüm hayatı olduğu gibi kabul etmek, eksiklik ve kusurlarımıza şefkatle yaklaşmak anlamına gelir.

Dünyanın en fazla ihtiyaç duyduğu merhem, Koşulsuz Şefkat. İyileşmek ve özgürleşmek için kalbimizi kendimize, başkalarına ve tüm dünyadaki varlıklara açmayı öğrenmeliyiz. Kendi acılarımızı ve başkalarının acısını dindirmenin yollarını aktif bir şekilde arayacak cesareti geliştirmeliyiz. Bazılarımız için şefkat içimizde doğal olarak uyanan bir duygu olabilir, fakat tam şefkat, olgunlaşmış şefkat, harekete geçiren şefkat, ki buna Koşulsuz Şefkat deriz, işte bu şefkat için zihnimizi eğitmeye, terbiye etmeye ihtiyacımız vardır. 

Bu etkinlik ıstırabın karşısında Koşulsuz Şefkat’i yetiştirmeyi ve beslemeyi öğrenmekle ilgili. Dr. Tara Brach, bir buçuk saatlik etkinliğinde Koşulsuz Şefkat’i uyandırabilmemiz ve geliştirebilmemiz için bize gerekli araçları sunacak. Dr. Brach'ın tüm dünyada yankı uyandıran RAIN meditasyonunu kullanarak bizi gündelik hayatta zorlayan duygularımıza mindfulness temelli şefkatle yaklaşmayı öğreneceğiz. Kendimizle başlayarak şefkat çemberini yaşayan ve hisseden tüm varlıkları da içine alacak şekilde genişletmenin yollarını araştıracağız. Birlikte geçireceğimiz zaman söyleşi ve sunumun yanı sıra, Dr. Tara Brach'ın yönlendireceği bir meditasyonu ve soru-cevap bölümünü de kapsıyor. 

Etkinlik boyunca İngilizce-Türkçe simültane tercüme yapılacaktır. Dileyenler orijinal dilinde de izleyebilir.

Her 10 TL bir fidan: Satılan her biletten 10 TL Tema Vakfı’na bağışlanacaktır.   

Bilet alan herkesle etkinliğin kaydı, etkinlik bittikten sonra, iki hafta içinde e-posta yoluyla paylaşılacaktır. Böylelikle etkinliğe gününde katılamasanız bile bir ay boyunca dilerseniz orijinal dilinde dilerseniz İngilizce-Türkçe simültane tercüme eşliğinde etkinliği izleyebilirsiniz.

26 Ağustos günü görüşmek dileğiyle!

26 August 2021 Thursday 19:00

26 August 2022 Friday 20:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Walk of Life Questions For Organizer?

Walk of Life dünyaca ünlü isimleri sizlerle buluşturuyor.

Comments