18 November 2021 - Thursday

Startup Fikrinizi - Kod Yazmadan- Hayata Geçirin

Online
Startup Fikrinizi - Kod Yazmadan- Hayata Geçirin

Event Details

Future Females Ankara -  Ücretsiz Online Etkinlik

Hiç kod yazmadan yazılım geliştirmek ve start up fikrinizi hayata geçirmek ister misiniz? O zaman bu etkinliğimizi kaçırmayın! 

Yazılım geliştirmek için, teknoloji sektöründe girişiminizi satır satır kod yazmanıza ya da her zaman bir yazılımcı ile çalışmanıza gerek yok desek? Görsel tasarım ortamında sürükle ve bırak yöntemi ile yazılım geliştirebilirsiniz desek ilginizi çeker mi? No Code teknolojisi sayesinde yazılım bilgisi olmayanlar da iş yazılımı geliştirebilir ve start up fikrini hayata geçirebilir! 

Kasım etkinliğimizde, kendisi de teknoloji alanında girişimci olan Beams’ın Kurucu Ortağı Mihriban Minaz girişimci ve girişimci adaylarına girişimlerini hayata geçirirken faydalı olacak bilgiler paylaşacak. Yazılım ürününüzü hayata geçirirken nelere dikkat etmelisiniz, ürün gelişim aşamasında ihtiyacınız olan bilgiler neler ve benzeri soruların cevapları için sizi etkinliğimize bekliyoruz! 

Etkinlikten kısa başlıklar:

  • Doğru problem ve çözüm uzerinde çalıştığımızı nasıl anlarız?

  • Ürünle ilgili varsayımlarımızın doğruluğunu ispatlama yöntemleri

  • Müstakbel/mevcut kullanıcılarla görüşme metotları

  • Taslak, wireframe, model, prototip, no code, low code

  • Yinelemeli ürün geliştirme (iterative product development)

Mihriban Minaz Kimdir?

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği 2009 mezunu olan Mihri, çoğunluğu iOS olmak üzere birçok mobil uygulama (BKM Mobil, ING Bank, HepsiBurada, Ebay APA, Iscep) geliştirdi. Mihri 2015 yılında Berline taşındıktan sonra Quandoo (restoran rezervasyon, Senior Mobile Engineer) ve unu (mobility, Head of Mobile Engineering) şirketlerinde çalıştı. Şu anda ürün yöneticisi ortağı Jana'yla, iş hayatında farklı noktalardan gelen talepler ve bildirimlerin yol açtığı dikkat dağınıklığı, odaklanamama problemine çözüm olarak Beams’i geliştiriyor. Beams (https://usebeams.com), gün içerisinde en çok kullanılan uygulamalarla entegre olup, onların kullanıcılara özgü çalışmasını sağlayan meta bir ürün. 


Kaydınızı oluşturduktan sonra size iletilecek mail ile etkinliğe giriş yapabilirsiniz. Etkinliğe katılmadan önce telefon, tablet ya da bilgisayarınıza zoom uygulamasını indirmenizi öneririz.

Program Akışı

20:00-20:10    Açılış ve Future Females Tanıtımı

20:10-20:40    Konuşmacı: Mihriban Minaz

20:40-21:00    Soru & Cevap 

21:00-21:10    Kapanış

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

FUTURE FEMALES kadın girişimci ve girişimci adaylarından oluşan uluslararası bir topluluktur. Amacı kadın girişimcilerin başarılarına destek olmak; onlara birbirleriyle iletişime geçebilecekleri, başarı için gerekli olan kilit kaynaklara (mentörlük, fonlama, eğitim) ulaşabilecekleri bir ortam oluşturmaktır. 

Future Females Ankara olarak ana amacımız; ülkemizde girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına kadın girişimcileri destekleyen uluslararası bir topluluğun bilgi birikimini ve desteğini arkamıza alarak, Ankara´da kadın girişimciler ve adayları için teknik ve sosyal beceriler içerikli etkinlikler düzenlemektir.  

Ankara Ambassadors: 

Esra Çankaya: [email protected]

Merve Büyükçakıroğlu: [email protected]

Şevval Bozdağ : [email protected] 

18 November 2021 Thursday 20:00

18 November 2021 Thursday 21:00


Online Event - Kasim Etkinligi Zoom

Event Promoter

Future Females Ankara
Future Females Ankara

FUTURE FEMALES kadın girişimci ve girişimci adaylarından oluşan uluslararası bir topluluktur. Amacı kadın girişimcilerin başarılarına destek olmak; onlara birbirleriyle iletişime geçebilecekleri, başarı için gerekli olan kilit kaynaklara (mentörlük, fonlama, eğitim) ulaşabilecekleri bir ortam oluşturmaktır. Future Females Ankara olarak ana amacımız; ülkemizde girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına kadın girişimcileri destekleyen uluslararası bir topluluğun bilgi birikimini ve desteğini arkamıza alarak, Ankara´da kadın girişimciler ve adayları için teknik ve sosyal beceriler içerikli etkinlikler düzenlemektir.