19 October 2021 - Tuesday

Günümüzde Ebeveynlik

Online
Günümüzde Ebeveynlik

Event Details

Dr. Daniel Siegel, yeni kitabını temel alan iki saatlik bir etkinlikle Walk of Life’ta

Dünyaca ünlü yazar ve eğitimci Dr. Daniel Siegel, çocuk gelişimini ve sanatı bir araya getiren yaklaşımıyla yazdığı Eylül 2022’de yayımlanacak kitabını temel alan “Günümüzde Ebeveynlik” etkinliğiyle 19 Ekim 2021’de, iki saatlik bir etkinlikle Walk of Life’ta!

Dr. Daniel Siegel, kendimize has birer bakış açısına ve deneyime sahip bireyler olduğumuzu ancak bununla birlikte beyinlerimizin daha büyük, simbiyotik bir dünyanın iç bağlantıları üzerine kurulduğunu ve bu şekilde işlev kazandığını söylüyor. Sonuç olarak her birey, kimliğini ve aidiyet biçimini şekillendiren içsel (Ben) ve birbiriyle bağlantılı (Biz) iki parçadan oluşuyor. Bu sunumda, çocuklarımızın geleceğinin günümüzde etkili bir ebeveynlik yapmamıza yardımcı olabilecek ana unsurlarını keşfe çıkıyoruz. Bağlanma alanında yapılan araştırmalar, ebeveynin varlığının, yani ebeveynin ya da başka bir bakımverenin çocuğun içsel yaşamına kucak açmasının ve odaklanmasının, çocuğun duygusal ve toplumsal açıdan dayanıklı bir genç bir yetişkine dönüşmesinde büyük rol oynadığını gösteriyor.

“Günümüzde Ebeveynlik” atölyesi, günümüzde karşılaşılabilecek zorluklar ve geleceğin yetişkini çocuklarımıza destek verebilmek için bu zorlukları nasıl birer fırsata dönüştürebileceğimize odaklanıyor.

Siegel’ın yeni kitabının içeriğinden hareketle gerçekleştireceği atölye dünyada ilk kez Türkiye’de ve Türkçe simültane çeviri eşliğinde yapılacak.

19 October 2021 Tuesday 20:00

19 October 2021 Tuesday 22:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Walk of Life Questions For Organizer?

Walk of Life dünyaca ünlü isimleri sizlerle buluşturuyor.

Comments