26 May 2021 - Wednesday

Beral Fişekçi ile "Kendisini Kurban Hisseden İçinizdeki Çocuğu Şifalandırmak"

Online
Beral Fişekçi ile "Kendisini Kurban Hisseden İçinizdeki Çocuğu Şifalandırmak"

Event Details

Herkese Merhaba,

Önümüzde, dolunay, ay tutulması, güneş tutulması gibi dönemler var. Bu dönemlerin de bize anlattıkları var, yaşattıkları da olacaktır.

En gözle görülen taraflardan biri, şimdiye kadar sınavınız olan konularda, sizi hayalkırıklığına uğratan konularla ilgili yeni bir yüzleşmeye zemin hazırlayan hikayeler yaratması.. 

Şimdi feneri kendi içinize bir yakın hadi.

Geçmişte bir çok kez kendinizi nasıl da kurban gibi hissettiniz,

Ve birilerinin içinizdeki bu zavallı, değersiz, kendine acıyan tarafınızı, içinizdeki yaralı çocuğun acısını beslemesine izin de verdiniz.

Bu izin verişin size cazip gelen tarafları olduğunu zannetti hep alt bilinçleriniz.

Düşkün olduğunuzda, muhtaç hissedecek deneyimler yaşadığınızda, arkadaşlarınıza anlatacak acıklı hikayeleriniz olduğunda yani kendi enerjinizi yerlere çektiğinizde diğerlerinin sizi göreceği, size önem vereceği, sizi merak edecekleri, daha fazla sevecekleri, ilgi gösterecekleri gibi bir sürü umut içeren beklentiler yarattınız içinizde.

Hıı bazen sistem çalıştı ve evet siz kendinizi kurban ettikçe ilgi aldınız ama gün geldi size ilgi gösterenler bile “yeter” bayrağı açtılar. Lütfen artık bana olumsuz bir şeyler anlatma.. deyiverdiler.

Belki yoruldular hayatınızdan gittiler ya da çatışmalı ilişkilerin içinde kaldınız.

E bu sefer de dışlanmışlığınız, değersizliğiniz büyüdü.. o büyüdükçe alma iştahınız arttı ve içinizdeki kurban, zavallı, melankolik, kederli taraf, sizin bir organınız gibi oldu. Artık onsuz yaşamanın ne demek olduğunu hatırlayamaz hale gelmiş bile olabilirsiniz.

Ah nasıl delice bir döngü..

Bunları neden hatırlatıyorum biliyor musunuz?

Geçmişteki hayalkırıklıklarını, artık önümüzdeki süreçlerde tekrar tekrar yaşamayın diye kendini kurban eden tarafı iyileştirin diye gelecek olan deneyimler.. beklentilerinizle gerçekleşen arasında teslimiyeti içinize işletecek, öğretecek deneyimler gelebilir…

Ne yapalım o zaman biz de, içimizdeki kurban edilmiş çocuğu şifalandırma çalışması yapalım…

Yapalım ki, çabadan sonraki teslim olma bırakma aşamalarını daha kolay geçirebilelim..

Ve yanınıza gelirken bir de çocuk ayakkabısı getirin..

 

..

26 May 2021 Wednesday 21:00

26 May 2021 Wednesday 22:30


Online Event - zoom

Event Promoter

Comments