15 April 2021 - Thursday

ÖNCE SEN İYİ OL MINDFULNESS CHALLENGE

Online
ÖNCE SEN İYİ OL MINDFULNESS CHALLENGE

Event Details

Kaygılı, stresli veya kaybolmuş hissediyorsan ya da kendin için mindful bir alışkanlık gelişirmek istiyorsan bu challenge tam sana göre!

Günde sadece 10 dakikanı ayırarak whatsapp üzerinden gerçekleştireceğimiz bu programla kendi zamanında 7 farklı temada paylaşacağım Mindfulness uygulamalarını gerçekleştirerek hem kendine meydan okuyacak hem de nasıl da iyi hissettiğini fark edeceksin. 

Stresi yönetmek, Nefesle anda kalmak, Özşefkati geliştirmek, Zihnini dinlendirmek, Özfarkındalığını artırmak ve İçindeki Çocukla buluşacağın bu uygulamaları program bitiminde ihtiyaç hissettin her an gerçekleştirebilirsin.

Nörobilim ve mindfulness hakkında paylaşacağım bilgiler ve Farkındalıkla Yazma pratiklerinin sana çok iyi geleceğine hiç kuşkum yok !

Performers

zeynep yetkin yılmaz

15 April 2021 Thursday 11:00

30 June 2021 Wednesday 23:00


Online Event - Whatsapp

Event Promoter

Biletino Logo
ZEYNEP YETKİN YILMAZ

- Search Inside Yourself Duygusal Zekâ Programı Lideri - İngiltere Mindfulness In Schools Project Lisanslı Eğitmeni - Profesyonel Koç/PCC, Parentology & Takım Koçu, Eğitim Tasarımcısı Zeynep, kariyerine finans sektöründe başladı. Üst düzey yönetici pozisyonuna geldiğinde çalışan bir anne olarak stresin ve belirsizliğin yaşamı üzerindeki etkisini yakından deneyimledi. Becerilerini iyilik yönünde kullanabileceği bir dünya için iç sesini dinlemesi sayesinde kariyerinin ikinci baharında bambaşka bir sayfa açtı. İnsan yaşamında fark yaratabileceğini hissettiği alanın Profesyonel Koçluk olduğunu fark ettiğinde uluslararası kalitede bir dizi zorlu eğitimden geçerek Coaches Training Institute, ORSC ve Uluslararası Koçluk Federasyonu – ICF onaylı profesyonel koç (PCC) ünvanını aldı. Hayata farklı bir mercekten bakmasının ilk hediyesi ortağı Deniz Hüsrev, PCC ile birlikte organizasyonlara insan odaklı dönüşüm fırsatları sundukları Limitsiz Koçluk’u kurdu. Kurumsal wellbeing, organizasyonel dönüşüm, liderlik ve takım koçluğu çalışmalarını halen bu marka altında sürdürüyor. Zeynep’in pozitif dönüşüm ve kaygılarını dindirme yolundaki arayışları onu Google çatısı altında mühendisler için geliştirilen psikoloji ve nörobilim temelli Search Inside Yourself (SIY) Liderlik Enstitüsü Duygusal Zekâ ve Mindfulness Programı ile buluşturdu. Uzun soluklu uluslararası bir eğitim sürecinden sonra SIY liderlik enstitüsünün dünyadaki 700 lisanslı eğitmenlerinden biri olmaya hak kazandı. Bu sayede başta çalışanlar ve ailelerin liderleri anneler olmak üzere, öğretmelerin ve öğrencilerin SIY’in sunduğu pratik ve etkin duygusal zeka tekniklerini hayatlarına dahil etmek için çalışmaya başladı. Ama belki iki kız çocuğu yetiştirmesi nedeniyle en değer verdiği biricik konusu çocuklar ve ebeveynlik (parentology). Ailelerin ve çocukların iyi olması ile dünyanın daha iyi bir yer olacağına inanan Zeynep, topluma daha mutlu, başarılı ve duygusal zekası yüksek çocuklar kazandırabilme yönünde uzmanlaşma amacı ile İngiltere’de 15 yıldan fazladır okullarda uygulanan Mindfulness In Schools Project Programları olan .breathe (10 – 14 Yaş) ve Pause.B (7 – 11 yaş) Programlarının Uluslalarası Eğitmeni olarak Türkiye’de bu kavramları akademik temelli ve uygulamalı olarak özellikle erken ergenlik ve LGS’ye hazırlanan çocuklara bireysel koçluk ve grup çalışmaları kapsamında sunarak aile yaşamında fark yaratamaktan mutluluk duyuyor. Çocuklarla gerçekleştirdiği çalışmalarda her defasında kendini yeniden keşfeden ve şifalandıran Zeynep hiç durmadan öğrenmenin ve gelişirken mutluluğu yaymanın büyüsüne inanıyor.