30 November 2021 - Tuesday

BAŞARILI VE MUTLU ÇOCUKLAR İÇİN MINDFULNESS TEMELLİ DUYGUSAL ZEKA PROGRAMI

Online
BAŞARILI VE MUTLU ÇOCUKLAR İÇİN MINDFULNESS TEMELLİ DUYGUSAL ZEKA PROGRAMI

Event Details

Dünyaca ünlü Dr. John Gottman'a göre duygusal zekâsı yüksek çocuklar daha özgüvenli, sağlıklı ve okulda başarılı olmakta.

İngiltere’de okullarda 15 yıldır uygulanan Mindfulness In Schools Project temelli 4 haftalık program ile amacımız öğrenim, başarı ve mutluluk!

Annelerinin söylediğine göre çocukların koşarak geldiği, hatta bir katılımcımızın ‘ anneciğim iyi ki beni bu programa göndermişsin, teşekkür ederim’ notunu bıraktığı program için yerimiz 12 kişi ile sınırlı.

Her oturumda yeni oyunlar ve mindfulness egzersizleri ile zenginleşen programın amacı ergenlik öncesi ve LGS süreçlerindeki öğrencilerin en çok ihtiyaç duygukları beceriler olan; 

  • Duygusal ve Zihinsel süreçlerine dair özfarkındalık geliştirmeleri, 
  • Motivasyon kaynakları ve güçlü yönlerini fark etmeleri 
  • Öğrenim, odaklanma kapasitelerini artırmaları
  • Future of Work’e göre geleceğin iş dünyasının en önemli ilk 10 becerisinden Duygusal zekalarını geliştirmek.

Ve sakin, odaklı ve mutlu bir zihne erişmeleri için yaşam boyu kullanacaklarını araçlar kazandırmak. 

ZEYNEP YETKİN YILMAZ

-  Search Inside Yourself Mindfulness Temelli Duygusal Zekâ Programı Uluslararası Lideri

- İngiltere Mindfulness In Schools Project Lisanslı Eğitmeni

- Profesyonel Koç/PCC

- Parentology & Takım Koçu, Eğitim Tasarımcısı

- Limitsiz Koçluk Ortak Kurucusu 

30 November 2021 Tuesday 18:00

30 November 2021 Tuesday 19:00


Online Event - ZOOM

Event Promoter

Biletino Logo
ZEYNEP YETKİN YILMAZ Questions For Organizer?

- Search Inside Yourself Duygusal Zekâ Programı Lideri - İngiltere Mindfulness In Schools Project Lisanslı Eğitmeni - Profesyonel Koç/PCC, Parentology & Takım Koçu, Eğitim Tasarımcısı Zeynep, kariyerine finans sektöründe başladı. Üst düzey yönetici pozisyonuna geldiğinde çalışan bir anne olarak stresin ve belirsizliğin yaşamı üzerindeki etkisini yakından deneyimledi. Becerilerini iyilik yönünde kullanabileceği bir dünya için iç sesini dinlemesi sayesinde kariyerinin ikinci baharında bambaşka bir sayfa açtı. İnsan yaşamında fark yaratabileceğini hissettiği alanın Profesyonel Koçluk olduğunu fark ettiğinde uluslararası kalitede bir dizi zorlu eğitimden geçerek Coaches Training Institute, ORSC ve Uluslararası Koçluk Federasyonu – ICF onaylı profesyonel koç (PCC) ünvanını aldı. Hayata farklı bir mercekten bakmasının ilk hediyesi ortağı Deniz Hüsrev, PCC ile birlikte organizasyonlara insan odaklı dönüşüm fırsatları sundukları Limitsiz Koçluk’u kurdu. Kurumsal wellbeing, organizasyonel dönüşüm, liderlik ve takım koçluğu çalışmalarını halen bu marka altında sürdürüyor. Zeynep’in pozitif dönüşüm ve kaygılarını dindirme yolundaki arayışları onu Google çatısı altında mühendisler için geliştirilen psikoloji ve nörobilim temelli Search Inside Yourself (SIY) Liderlik Enstitüsü Duygusal Zekâ ve Mindfulness Programı ile buluşturdu. Uzun soluklu uluslararası bir eğitim sürecinden sonra SIY liderlik enstitüsünün dünyadaki 700 lisanslı eğitmenlerinden biri olmaya hak kazandı. Bu sayede başta çalışanlar ve ailelerin liderleri anneler olmak üzere, öğretmelerin ve öğrencilerin SIY’in sunduğu pratik ve etkin duygusal zeka tekniklerini hayatlarına dahil etmek için çalışmaya başladı. Ama belki iki kız çocuğu yetiştirmesi nedeniyle en değer verdiği biricik konusu çocuklar ve ebeveynlik (parentology). Ailelerin ve çocukların iyi olması ile dünyanın daha iyi bir yer olacağına inanan Zeynep, topluma daha mutlu, başarılı ve duygusal zekası yüksek çocuklar kazandırabilme yönünde uzmanlaşma amacı ile İngiltere’de 15 yıldan fazladır okullarda uygulanan Mindfulness In Schools Project Programları olan .breathe (10 – 14 Yaş) ve Pause.B (7 – 11 yaş) Programlarının Uluslalarası Eğitmeni olarak Türkiye’de bu kavramları akademik temelli ve uygulamalı olarak özellikle erken ergenlik ve LGS’ye hazırlanan çocuklara bireysel koçluk ve grup çalışmaları kapsamında sunarak aile yaşamında fark yaratamaktan mutluluk duyuyor. Çocuklarla gerçekleştirdiği çalışmalarda her defasında kendini yeniden keşfeden ve şifalandıran Zeynep hiç durmadan öğrenmenin ve gelişirken mutluluğu yaymanın büyüsüne inanıyor.

Comments