16 September 2020 - Wednesday

YUNUS SEZENER İLE DOĞRU İLİŞKİYİ NASIL KEŞFEDERİZ

Online
YUNUS SEZENER İLE DOĞRU İLİŞKİYİ NASIL KEŞFEDERİZ

Event Details

Partner seçimi verip verebileceğimiz en meşakkatli ve kritik kararlardan biri. Tekrar tekrar yanılmanın verdiği sıkıntı ve zaman kaybı olarak bize dönebilen bedelleri, oldukça yüksek. Eskiden eş seçimi ebeveynler ve sosyal çevrenin işiyken şimdi –çoğunlukla- partnerimizi kalbimizin sesini dinleyerek ve sezgilerimize dayanarak kendimiz tespit etmemiz gerekiyor. Bu pek önemli bir gelişme gibi görünse de gerçekte, pek de anlayamadığımız sebeplerle, oldukça sorunlu karakterler ve dinamikler bize çekici gelebiliyor.

DOĞRU İLİŞKİYİ NASIL KEŞFEDERİZ'DE:
  • Yaptığımız seçimlerin nedenlerini daha iyi anlıyoruz
  • Küçük yaştaki deneyimlerimizin bize kimi, nasıl sevebileceğimize dair senaryoları nasıl verdiğini keşfediyoruz
  • Tekrar eden zararlı örüntüleri inceliyoruz
  • Bizi mutsuz eden insanları seçme eğilimini inceliyoruz
  • Kendimizi gerçekleştirme şansımızı sabote eden en yaygın üç tekniği mercek altına alıyoruz
  • Aslında daima, bizim içten içe inandığımızdan daha fazla olası partnerin var olduğunu öğreniyoruz
  • Sevebileceğimiz kişi konusunda içsel senaryolarımızı genişletiyoruz.

Bu ders bizi, aşkta daha güvenli, daha yaratıcı ve daha etkili seçimler yapabilmemiz için hayati bir dizi kavrayışla donatır.

Atölye Lideri

Üsküdar Amerikan Lisesi ve Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Yunus Sezener, Avukat olarak üç sene boyunca çalıştıktan sonra sonra Almanya’da hukuk ve MBA yüksek lisansını bir arada tamamlamıştır.

Türkiye’ye döndükten sonra, iki sene Headhunting ve bir sene Yönetim Danışmanlığı tecrübelerinin ardından, 2014 yılının başında Matchmaking hizmeti veren Tenkap firmasını kurmuştur.

Yönetim Danışmanlığı şirketinde Müşteri Yöneticisi olarak çalışırken, Carl Gustav Jung’un çalışmalarını temel alan Insights Discovery Davranış Modelleri Envanterine akredite olmuştur. Aynı zamanda ICF onaylı Flow Coaching International okulundan koçluk akreditasyonu vardır ve ilişki mentörlüğü yapmaktadır. Bunun yanında International Association of Proffessions Carreer College’dan Matchmaker sertifikası vardır.

Yalan, mikro mimik ve vücut dili konusunda eğitim almıştır. Psikoloji temelli kişisel gelişim seminerlerinde uzun senelerdir gönüllü asistan ve İngilizce sümultane tercüman olarak görev almaktadır. Yunus Sezener bir kız çocuğu babasıdır.

Atölye Hakkında

Zoom platformu üzerinden sunduğumuz online atölyemiz için kaydınızı yaptıktan sonra, etkinlik için bağlanacağınız link ve online deneyim hakkındaki faydalı ön bilgiler, etkinlikten 2 saat önce e-posta adresinize gönderilecektir.

16 September 2020 Wednesday 20:00

16 September 2020 Wednesday 22:30


Online Event - Zoom

Event Promoter

Comments