24 February 2020 - Monday

Circle: Heart

Bursa
Circle: Heart

Event Details

Circle, yaşadığımız zorlukların üstesinden gelmek ve açık bir diyalog kurmak için bir araya geldiğimiz etkinlik serisidir.

Kalpten gelmeli her ne yapıyorsan. Kalpten bağ kurmalısın insanlarla, doğayla, hayvanlarla, yaptığın işle, yaşadığın yerle... Gönüllü Hareketi Derneği kurucusu Sertaç Şipka ile Circle'da bu ay Heart teması ile bir araya geliyoruz.

Program
19:00 Kayıt ve Tanışma
19:30 Farklı Disiplinler (oyun)
20:00 Let’s Talks
22:00 Keyiflice Ayrılış

Konuklar

Sertaç Şipka
Nedenini şu an bile tam da anlayamadığım şekilde, ilkokulda her zaman sivil savunma kolu üyesi olmak istediğimi anımsıyorum. Pek popüler olmayan, kimsenin üyesi olmak istemediği, ihtiyaç dahilinde ise herkesin içerisinde olmak zorunda olduğu ancak kimsenin pek de ne yapmasını gerektiğini bilmediği öğrenci kolu. Çocukluğumda dayanışmanın son derecede yüksek olduğu bir ortamda büyüdüm. Eski Bursa dedikleri dönemde Setbaşı’nda geçti çocukluğum. Doğrudan sorumlu olmadığı halde diğer insanlara hep destek olan büyüklerim oldu çevremde. Hep onlara özenirdim, büyüyünce bende onlar gibi olmak istiyordum. Üniversite eğitimine başladığımda ilk yaptığım şey önce öğrenci kulüpleri ve derneklere katılmak oldu. 2004 yılından bu yana, gönüllülüğün olmadığı bir ayım bile olmadı. Mezuniyetim sonrasında Almanya’da bir yıl süre ile edindiğim gönüllü çalışma deneyimi ise hayatımı değiştirdi. Türkiye’ye döndüğümde kurduğum Gönüllü Hareketi Derneği, 10.yılını geride bıraktı. Kimseden “daha” özel değil, kimseden “daha” farklı değilim. Tek yaptığım şey, çoğunluğun farkında bile olmadığı bir alanda çalışmak. İnsanları birbirleri ile dayanışma içerisinde “daha” fazla olacakları sivil toplum alanına davet ediyorum. “Farklı” olmasalar bile, “fark” yaratabileceklerine tüm kalbimle inanıyorum.

24 February 2020 Monday 19:00

24 February 2020 Monday 22:00


NEXLAB, 23 Nisan Mah. Mithat Paşa Cad. Detay Premium No:21 A/C Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa


View Map

Event Promoter

NEXLAB
NEXLAB Questions For Organizer?

Gelişen yeni nesil teknolojilerin, fiziksel ve dijital üretim araçlarının keşfedilmesine, anlaşılmasına, kullanılmasına; profesyonel ve amatör birikime sahip kişilerin bir araya gelip üretim yapabilmelerine, işlerini geliştirebilmelerine, projelerini paylaşabilmelerine imkan sağlıyor, birlikte daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalışıyoruz. Aynı zamanda teknoloji, tasarım, girişimcilik, bilim, sanat, zanaat konularında atölye çalışması, söyleşi, performans, gösteri, sergi türlerinde etkinlikler düzenliyoruz.