24 March 2020 - Tuesday

Bağlantı Çemberi

Bursa
Bağlantı Çemberi

Event Details

Alışık olmadığımız küresel bir durum yaşıyoruz. Buna adapte olurken türlü öneriler duyuyor, çeşit çeşit düşüncelere dalıp gidiyoruz. Yavaşlamak, duygu ve ihtiyaçlarımızla bağ kurmak, kendi halimize bakmak, birbirimizi duymak için Salı akşamı, Feyza Eyikul'un kolaylaştırıcılığıyla, Bağlantı Çemberi'nde buluşuyoruz.

Etkinliği zoom üzerinden online olarak gerçekleştireceğiz. Kayıt olduktan sonra, etkinliğe bağlanmak ve detayları sunmak için, etkinlik günü bir mail göndereceğiz.

Program

19:00 Neden buradayız? 

19:15 Bağlantı

20:45 Kapanış

Kolaylaştırıcı Feyza Eyikul

2010 yılından itibaren sivil toplum alanına yönelen Feyza, verimliliğe bireysel etkenlerin katkısının yanında topluluğun etkenleri üzerine çalıştı. Farklı meslek gruplarının bir arada ortak amaçla üretimi, aynı meslek gruplarının bir arada ortak amaçla üretimi üzerine süreçler yönetti. Verimi ve grup içi barışı sağlayan araçlar üzerine deneyim kazandı. 2013 yılından bu yana Şiddetsiz İletişim eğitimleri alan Feyza, toplulukları sürdürülebilir verimliliğe ulaştıracak iletişim, organizasyon ve gelişim araçları üzerine eğitimlerini eş zamanlı olarak sürdürdü. Danışmanlık hizmetlerinde bireysel ve grup farkındalığı ile gelişimi açısından kullandığı temel araçlar Şiddetsiz İletişim, Sosyokrasi ve Forum. Topluluk Gelişimi, İletişim ve Anlaşmazlık çözümü ile karar alma süreçleri konusunda yukarıda sayılan araçları kullanarak desteklediği kurumlar arasında BBOM Derneği, Sabancı Üniversitesi, SEBİT, KOÇ Grubu ve Ashoka Vakfı gibi farklı alanlardan yapılar bulunmaktadır. Feyza, 2015 yılından beri devam ettiği Şiddetsiz İletişim öğrenme yolculuğuna Şiddetsiz İletişim’den öğrendiklerini paylaşarak devam etmektedir.

Performers

Feyza Eyikul

24 March 2020 Tuesday 19:00

24 March 2020 Tuesday 21:00


NEXLAB, 23 Nisan Mah. Mithat Paşa Cad. Detay Premium No:21 A/C Nilüfer/Bursa, Nilüfer, Bursa


View Map

Event Promoter

NEXLAB
NEXLAB Questions For Organizer?

Gelişen yeni nesil teknolojilerin, fiziksel ve dijital üretim araçlarının keşfedilmesine, anlaşılmasına, kullanılmasına; profesyonel ve amatör birikime sahip kişilerin bir araya gelip üretim yapabilmelerine, işlerini geliştirebilmelerine, projelerini paylaşabilmelerine imkan sağlıyor, birlikte daha iyi bir gelecek inşa etmek için çalışıyoruz. Aynı zamanda teknoloji, tasarım, girişimcilik, bilim, sanat, zanaat konularında atölye çalışması, söyleşi, performans, gösteri, sergi türlerinde etkinlikler düzenliyoruz.