23 November 2019 - Saturday

An’da Farkındalık Meditasyonu, Seminer ve Uygulama - Uygar KARADENİZ

İstanbul, Kadıköy
An’da Farkındalık Meditasyonu, Seminer ve Uygulama - Uygar KARADENİZ

Event Details

An’da Farkındalık Meditasyonu

Seminer ve Uygulama

Gündem

Meditasyon üzerine güncel bilimsel araştırmalar

Neuroscience ve insan zihninin yapısı

Farkındalığın Temelleri ve Anlamı

Vipassana Meditasyonu Yapıtaşları

Buddha’nın yaşamı

Doğru Farkındalık Meditasyonu Nasıl Olmalı?

Meditasyon Uygulaması

Soru&Cevap

Uygar Karadeniz Kimdir?

Uygar Karadeniz, Başkent Üniversitesi ve ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinde lisans ve yüksek lisans çalışmalarını tamamladıktan sonra profesyonel kariyerinde ASELSAN, STM A.Ş ve METEKSAN Savunma şirketlerinde askeri haberleşme ve elektronik harp alanlarında mühendis ve yönetici olarak 20 yıl çalıştı. Yöneticilik kariyerinin son döneminde yurt dışında Akıllı Şehir alanında çalışan bir teknoloji firmasında Bölge Proje Yönetim ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevi yürüttü.

2010 yılında Meditasyon kavramıyla tanıştı ve yoğun olarak gerçekleştirdiği egzersizler sonucunda mutluluk seviyesinin ve hayat kalitesinin şaşırtıcı şekilde arttığını ve alışkanlıklarının olumlu yönde değiştiğini gözlemledi. Kendi hayatında bu kadar etkili olduğunu gördüğü, meditasyon disiplinini daha detaylı araştırmaya başladı ve zamanın büyük bir kısmını bu alanda çalışmaya ayırdı. Birçok farklı meditasyon türünü denedi ve bu amaçla Hindistan, Nepal, Brezilya, Hollanda, İspanya, Dubai, Abu Dhabi ve İtalya’da çalışmalar yaptı. Zamanla öğrendiklerini çevresi ile paylaşmaya, meditasyon eğitimleri vermeye ve rehberlik yapmaya başladı.

2018 yılında sadece bu alanda çalışmak ve öğrendiklerini paylaşmak üzere profesyonel kariyerini sonlandırarak, Türkiye’ye döndü. Meditasyonun şehirde, stres altında yaşayan insanların birçok problemini çözebileceğine olan inancı ile Acaryasati Meditasyon Akademisini kurdu ve bu amaçla özel eğitimler, seminerler ve online yönlendirmeli meditasyon programları tasarlamaya başladı. Halen meditasyon seminerleri düzenlemeye ve özel rehberlik hizmeti sunmaya devam etmektedir.

 

23 November 2019 Saturday 10:00

23 November 2019 Saturday 17:00


vibe to be, Caferağa, Neşe Sokağı 33/6, Kadıköy, Türkiye, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter