13 October 2019 - Sunday

BİR NEFESTE MINDFULNESS - UYGAR KARADENİZ

Muğla, Fethiye
BİR NEFESTE MINDFULNESS - UYGAR KARADENİZ

Event Details

Kaygılarımla nasıl başa çıkarım?
Mutlu olmak neden bu kadar zor?
Meditasyon üzerine moleküler biyoloji ve neuroscience araştırmaları.
İrade gücü ve insan zihninin çalışma sistematiği.
Mindfulness kaynağı doğu felsefeleri.
Nefes Meditasyonu Grup uygulaması.
*Katılımcılara Acaryasati Online Yönlendirmeli Meditasyon Programına 1 hafta ücretsiz erişim hediye edilecektir.

Kimler Katılmalı?
Stres altında çalışanlar, mutluluk seviyesini yükseltmek isteyenler, duygu durumu kontrol becerisini geliştirmek isteyenler, kaygılar, korkular ve zihnindeki düşünceler ile nasıl baş edeceğini merak edenler, meditasyon alışkanlığı kazanmak isteyenler, Mindfulness’ın temel aldığı doğu felsefelerini merak edenler.

Uygar Karadeniz Kimdir?

Uygar Karadeniz, Ankara’da Başkent Üniversitesi ve ODTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği bölümlerinde lisans ve yüksek lisans çalışmalarını tamamladıktan sonra profesyonel kariyerinde ASELSAN, STM A.Ş ve METEKSAN Savunma şirketlerinde askeri haberleşme ve elektronik harp alanlarında mühendis ve yönetici olarak 20 yıl çalıştı. Yöneticilik kariyerinin son döneminde yurt dışında Akıllı Şehir Teknolojileri alanında devam etti.
.
2010 yılında Meditasyon kavramıyla tanıştı ve yoğun olarak gerçekleştirdiği egzersizler sonucunda mutluluk seviyesinin ve hayat kalitesinin şaşırtıcı şekilde arttığını ve alışkanlıklarının olumlu yönde değiştiğini gözlemledi. Kendi hayatında bu kadar etkili olduğunu gördüğü, meditasyon disiplinini daha detaylı araştırmaya başladı ve zamanın büyük bir kısmını bu alanda çalışmaya ayırdı. Birçok farklı meditasyon türünü denedi ve bu amaçla Hindistan, Nepal, Brezilya, Hollanda, İspanya, Dubai, Abu Dhabi ve İtalya’da çalışmalar yaptı. Zamanla öğrendiklerini çevresi ile paylaşmaya, meditasyon eğitimleri vermeye ve rehberlik yapmaya başladı.
.
2018 yılında sadece bu alanda çalışmak ve öğrendiklerini paylaşmak üzere profesyonel kariyerini sonlandırarak, Türkiye’ye döndü. Meditasyonun şehirde, stres altında yaşayan insanların birçok problemini çözebileceğine olan inancı ile Acaryasati Meditasyon Akademisini kurdu ve bu amaçla özel eğitimler, seminerler ve online yönlendirmeli meditasyon programları tasarlamaya başladı. Halen meditasyon seminerleri düzenlemeye ve özel rehberlik hizmeti sunmaya devam etmektedir.

13 October 2019 Sunday 13:30

13 October 2019 Sunday 17:00


Fethiye Sanat Atolyesi, Cumhuriyet Mahallesi, Çarşı Caddesi 48/A, Fethiye, Muğla


View Map

Event Promoter