13 November 2019 - Wednesday

Embodied Parenting - Genç Çocuğunu Somatik Bilgeliğinle Geleceğe Hazırla

İstanbul
Embodied Parenting - Genç Çocuğunu Somatik Bilgeliğinle Geleceğe Hazırla

Event Details

Oturum Tarihleri & Konular:

I. Oturum: Genç Çocuğum İle Ilişki Dansını Tasarlamak - 13 Kasım Çarşamba, Saat 10:30-13:30

II. Oturum: Dönüşüm Yolculuğu - 27 Kasım Çarşamba, Saat 10:30-13:30

III. Oturum: Kazanımlar ve Yeni Ufuklar - 11 Aralık Çarşamba, Saat 10:30-13:30

Yer: Joint İdea Arnavutköy, Hangar
Pax: Bu atölye serisi minimum 12 kişinin kesin kaydı ile açılacaktır. Atölye ücreti 3 oturum içindir.

"Ey özden habersiz gafil! Sen hala kabukla öğünüyorsun." - Mevlana

Çevremizdeki tüm sistemler ve formatlar değişirken - aile, ilişkiler, kurumsal yapılar vb.- eski kuralların artık geçerli olmadığı bir dünyada, en önemlisi birey olarak kendi "özümüzü" pusula olarak seçebilmemiz ve kendi merkezimizde olmamızdır. Bu hızlı değişim içerisinde var olmaya çalışan çocuğumuza da kendi özünü pusula olarak görebilmesi için ebeveyn olarak ancak özgün varoluşumuzun “bilgeliği"ni kullanarak ve kendi merkezimizde olmanın gücüyle rehber olabiliriz.

Bir ebeveyn; çocuğu ile ilişkisinde “özü" ile temas kurup, evladının da “kendi bireysel potansiyelini” gerçekleşmesine alan tanıdığında “Embodied Parenting”i icra etmiş olur. Kendi özü ile temasta olmanın diğer bir ifade ile "merkezde olmanın" gücü ile yakın ilişkilerinde de ilham kaynağı olur.

Özü ile temas kurabilen birey “kabuğunun” (öğrenilmiş kültürel beklentiler, karakter yapısı, yargıları, kuralları, bedeninde var olan defans yapısı vb.) farkındadır. Bu sayede öğrenilmiş kalıpların kıskacından çıkar, kendi özgün varoluşunu deneyimler ve içsel “bilgeliğini” kullanabilir.

Bu 3 oturumluk atölye programında; Vivi Soryano sizi beden odaklı bir içsel yolculuğa davet ediyor. “Sensorimotor Psychotherapy”, "Core Energetics/Beden Psikoterapisi", "Gestalt Terapisi" ve “Sanat terapisi” yöntemleri kullanılarak tasarlanmış bu 3er saatlik deneyimsel atölye çalışmalarında; “Özgün Varoluşunuz” ile temas kurma ve ebeveynlikle ilgili yeni davranış şekillerini araştırma fırsatınız olacak. Ayrıca kariyer danışmanlığı metodolojisine dayanarak, evladınızın geleceğine şekil vermesi ve kararlar alabilmesi için nasıl rehberlik edebileceğinizi keşfedeceksiniz.

3 Oturum Sonunda Katılımcıların Kazanımları Neler Olacak?

Çocuğunuzla ilişkinizde hayal ettiğiniz geleceğe nasıl ulaşacağınız konusunda kendinizle çalışacaksınız
Çocuğunuz kendi hayal ettiği geleceğe doğru ilerlerken onu nasıl güçlendirebileceğinizi keşfedeceksiniz

Çocuğunuzun bağımsızlaşma yolculuğunda (ergenlikten yetişkinliğe geçerken) nasıl ona destek olabileceğinizi araştıracaksınız
Tüm bu süreçte kendi özgün varoluşunuzun bilgeliğinden nasıl faydalanabileceğinizi deneyimleyeceksiniz

Vivi Soryano Hakkında

Boğaziçi Üniversitesi'nden mezun oldu. Lesley Üniversitesinde Psikoloji Master’ı yaptı. Kariyerine Core Energetics, Gestalt Terapi, Sanat Terapisi, Çift Terapisi, Aile Terapisi, Grup Terapisi ve Koçluğu eğitimleri ile devam etti. İş hayatına, bir büyük beden markası olan Foli’nin girişimcisi olarak başlayıp daha sonra kariyer koçluğu yaparak devam etti. Bugüne kadar 5000’in üzerinde danışanının içsel motivasyonlarını harekete geçirmeye yardımcı oldu. Kendine ait olan kariyer danışmanlığı metodolojisini teknoloji ile birleştirerek insparkus.com’u kurdu. Soryano, iki sene önce geliştirdiği "Cultivating Presence" sistematiği ile gerçekleştirdiği birysel ve grup seanslarında; bireyin özgün doğasında var olan kaynakları harekete geçirmeye, kısıtlayıcı savunma mekanizmalarının ve davranış paternlerinin çözümlenmesine, yaşam enerjisinin ve stres toleransının (resilience) artmasına destek olmaktadır.  

Etkinliğe katılan herkesin etkinlik alanına rahat ve konforlu kıyafetlerle katılmasını rica ederiz.*

13 November 2019 Wednesday 10:30

11 December 2019 Wednesday 13:30


Joint Idea, Joint İdea Arnavutköy Arnavutköy Mahallesi, Takkeci Sk. No: 3-5 ARNAVUTKÖY/BEŞİKTAŞ / İstanbul,, Beşiktaş, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
Joint Idea Questions For Organizer?

Joint Idea insan algoritması ile işleyen ve sürdürülebilir bir Dünya için yaratıma alan açan sinerji ve iş birliği platformu. Joint Idea’nın daimi gelişim platformu Life Works Labs kapsamında gerçekleştirilen eğitimler, atölyeler, sohbetler ve alan tutma çalışmaları, uluslararası sosyal kabilemiz Love Mafia üyelerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Amacımız kendini gerçekleştirmeye ve yaratıcı gücünü uyandırmaya niyet etmiş kişilere bizlere okullarda öğretilmeyen ve yeni dünyada ihtiyacımız olan donatıları ulaştırmak. Sizleri aramızda görmek bizlere keyif verecektir. Sosyal kabilemize dahil olmak isteyenleri www.lovemafia.co'ya davet etmek isteriz.