25 November 2021 - Thursday

Uzman Psikolog Özden Bayraktar & Uzman Psikolog Diana Güler ile Kayıp ve Yas Süreci

Online
Uzman Psikolog Özden Bayraktar & Uzman Psikolog Diana Güler ile Kayıp ve Yas Süreci

Event Details

İnsanlık olarak oldukça zorlu bir süreçten geçmekteyiz. Bu dönemde pek çoğumuz farklı alanlarda kayıplar yaşayarak bambaşka zorluklar deneyimliyor. 

Klinik Psikolog Özden Bayraktar ve Klinik Psikolog Diana Güler tarafından hazırlanan bu webinar, hayatımızın her alanını ilgilendiren bu çok boyutlu sürece ışık tutacak ve bu süreci daha anlamlı kılmanıza yardımcı olacak.

Kişinin hayatına daha sağlıklı devam edebilmesi için yasını tutması, yas sürecini tamamlaması gerektiği bilinciyle yaş sürecinde yaşanan belirtileri ve yas evrelerini konuşacak, patolojik yas/travmatik yas nedir, yas ne zaman sorun haline gelir, yas tutma süreci nasıl daha sağlıklı yaşanır-tamamlanır gibi sorulara birlilte cevap bulacağız.

Bu konuda deneyimi olanları, yas sürecini daha sağlıklı deneyimlemek ve/veya yas sürecinde olan bir yakınına destek olmak isteyen herkesi bekliyoruz.

Webinar dahilinde konuşacağımız ana başlıklar;

- Kaybı nasıl kabullenebiliriz?

- Bu dönemde kendimizi nasıl destekleyip güçlendirebiliriz?

- Bu dönemi yaşayan yakınlarımıza nasıl yardım edebiliriz?

- Kayıp ve yas sürecini nasıl anlamlandırabiliriz?

* Soru-cevap formatında gerçekleşecek interaktif bir etkinliktir.

** Terapi ya da tedavi yerine geçmemektedir. Etkinlik, seçilen konu başlığı hakkında bilgi ve deneyim kazanmak için destekleyici niteliktedir.

_________________

Uzman Klinik Psikolog Özden Bayraktar Hakkında

Özden Bayraktar, VKV Koç Özel Lisesinden mezun olduktan sonra (1994), 1999 yılında Koç Üniversitesi, Psikoloji bölümünden mezun olmuş, yüksek lisansını Maltepe Üniversitesinde 2006 yılında tamamlamıştır. 2000 yılından, 2007 yılına kadar VKV Koç Özel İlköğretim Okulu ve Lisesinde rehber öğretmen olarak çalıştıktan sonra, Londra’da, University College of London, Anna Freud Center’da, Psychoanalytic Child Development (Psikoanalitik Çocuk Gelişimi) master derecesini 2010 yılında tamamlamıştır. Birkbeck Univeristy ve Tavistock and Portman Clinic’te sertifikalı seminer dizilerine katılmıştır.

2012 yilinda Regents Üniversitesinde doktora (PHD) çalışmalarına başlamıştır. Doktora konusu olan “mindfulness” (farkındalık terapisi) üzerine Westmister University de ders ve seminerler vermiştir. 

İngiltere Kadın Platformu UK, (Women’s Platform UK) isimli gönüllü organizasyonda 2008 yılından itibaren workshoplar vermektedir. London Turkish Radio ve çeşitli medya kanallarında konuşmalarda bulunmuştur.

Editörlüğünü Prof. Dr. Mücella Ormanoğlu ve Uzm. Gülçin Karadeniz’in yaptığı ‘Okulöncesi Çocuk ve…’ (2011) isimli kitapta ‘Okulöncesi Çocuk ve Baba’ isimli bölümün yazarlığını yapmıştır. Habernewspaper London, Olay Newspaper UK ve Eurovizyon UK isimli gazetelerde köşe yazarlığı yapmıştır. 

 

Uzman Klinik Psikolog Diana Güler Hakkında

Lisansını Koç Üniversitesi'nde tamamladıktan sonra, eğitimine Okan Üniversitesi Travma Odaklı Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programıyla devam etti. Bilişsel Davranışçı Terapi, Bilişsel Varoluş Terapisi, Şema Terapi, İmago Terapi, Stratejik Aile Terapisi, EMDR ve Çözüm Odaklı Terapi ile çalışmalarını yetişkin bireylerle yürütmekte. Yüksek lisans süresince okul bünyesinde süpervizyon eşliğinde danışan görmeye devam etti. Buna ek olarak, kadın sığınma evinde gönüllü psikologluk yaptı, Van depreminden sonra alana travma psikopatolojisi hakkında psikoeğitim çalışması sürdürdü. Maya Vakfıyla Project Lift organizasyonunun birlikte yürüttüğü Suriyeli çocuklarla gönüllü çalışmalar yaptı.

Psikonet’te asistanlık yaptığı dönemde "Hayatı Yeniden Keşfet" adlı kitabın çevirisini yaptı. Psikiyatrist Alp Karaosmanoğlu, Psikiyatrist Doktor İbrahim Bilgen ve Profesör Doktor Kemal Sayar ile çalışmalar yürütmüş olup ve onların danışmanlık merkezlerinde bireysel terapi seansları uyguladı. Çekirdek Çocuk Yuvası ve Kulübünde 2 sene Sorumlu Müdür Psikolog olarak görev aldı.Prof Dr. Umut Barbaros Kliniği’nde ve Medicana Hastanesinde obezite ve yeme bozukluğu alanında çalışmalar yaptı. Aynı zamanda Mide Küçültme (tüp mide) ameliyatı geçirmiş bireyler ile ameliyat öncesi ve sonrasında psikolojik destek vermeye devam etmekte. 5 senedir kurmuş olduğu danışmanlık merkezinde kendi danışanlarını görmekte ve eğitimler vermekte.

Performers

Klinik Psikolog Özden Bayraktar Klinik Psikolog Diana Güler

25 November 2021 Thursday 20:00

25 November 2021 Thursday 22:30


Online Event - ZOOM

Event Promoter

Biletino Logo
Joint Idea

Joint Idea insan algoritması ile işleyen ve sürdürülebilir bir Dünya için yaratıma alan açan sinerji ve iş birliği platformu. Joint Idea’nın daimi gelişim platformu Life Works Labs kapsamında gerçekleştirilen eğitimler, atölyeler, sohbetler ve alan tutma çalışmaları, uluslararası sosyal kabilemiz Love Mafia üyelerimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Amacımız kendini gerçekleştirmeye ve yaratıcı gücünü uyandırmaya niyet etmiş kişilere bizlere okullarda öğretilmeyen ve yeni dünyada ihtiyacımız olan donatıları ulaştırmak. Sizleri aramızda görmek bizlere keyif verecektir. Sosyal kabilemize dahil olmak isteyenleri www.lovemafia.co'ya davet etmek isteriz.