,
10 June 2019 - Monday

Aylin Bozkurt Tüzmen ve Ali Tüzmen ile Dijital Çağda Yeni İnsan

İstanbul
Aylin Bozkurt Tüzmen ve Ali Tüzmen ile Dijital Çağda Yeni İnsan

Event Details

Biri dijital dönüşümün teknolojik diğeri insani ve liderlik boyutu üzerinde çalışan iki uzmanın koçvari diyalogları, konuyla ilgili akılları kurcalayan sorulara cevap ararken dijital dönüşüm ile ilgili potansiyel fırsatları da görünür kılıyor. Soru ve cevaplarla aralanan sis perdesinin ardından, dijital çağda insanı bekleyen yenilikler ve bu yeni dünya içerisinde insanın kendine ait bir anlam bulabilmek ve liderlik edebilmek için edinmesi gereken beceriler bir model çerçevesinde tartışmaya açılıyor.

 

Aylin’in Harvard Business Review’da yayınlanan modelinin temelini, dijital dönüşümün getirdiği üç temel teknolojik yenilik ve bunları fırsata dönüştürecek üç temel insani nitelik oluşturuyor. Ödüllü bir koç olan Aylin’in dijital teknoloji üzerine start-up sahibi Ali’ye soracağı güçlü sorularla başlayacak diyaloglar, Aylin’in modeli üzerinden odağını insana doğrultacak ve interaktif paylaşımlarla iş hayatı ile sosyal hayatımızdan örneklerle son bulacaktır.

 

Aylin Bozkurt Tüzmen

 

Kariyeri HSBC Bank’ın İstanbul’daki genel müdürlüğünde yönetici adayı olarak başladı ve daha sonra New York’ta operasyonları Çin, Türkiye ve İtalya’dan ABD’ye uzanan lüks tüketim malları şirketinde devam etti. Türkiye’ye dönüşünde tıbbi cihaz üreten Alvimedica’da CFO olarak çalıştı. Zamanla vizyonu, mükemmel sonuçlar için etkin ve sürdürülebilir finansal sistemler kurmaktan, herkesin potansiyelini ortaya koyabileceği ve başarılı olabileceği kurumsal kültürler yaratmaya evirildi.

 

Kurumsal hayatında dönüştürücü etkisini birebir tecrübe ettiği takım koçluğu ve liderlik koçluğu deneyimleri sonrasında, profesyonel koçluk ve mentorluk hizmetleri vermek üzere 2012 yılında High Dreams Koçluk ve Mentorluk Hizmetleri’ni kurdu. 2017 yılında, 5. Dünya Koçluk Kongresi’nde “En iyi 100 Global Liderlik Koçluğu” ödülüne layık görüldü. Marshall Goldsmith Paydaş Merkezli Koçluk’un sertifikalı koçu olarak hizmet veriyor. Aynı zamanda Amerikalı Coach Source koçluk şirketiyle, uluslararası üst düzey koçluk ve liderlik gelişimi projelerinde işbirliği yapıyor.

 

Son üç yıldır dijital dönüşümün insani boyutu ve liderliğe etkileri üzerinde çalışıyor; ortaya koyduğu dönüşüm modelini birçok uluslararası etkinlikte sundu ve Harvard Business Review’de makale olarak yayınladı.

 

Ali Tüzmen

 

Galatasaray Lisesi’ni takiben Boğaziçi Üniversitesi Kimya Mühendisliği’ni bitirdi. 5 yıllık iş deneyiminin ardından, yine Boğaziçi Üniversitesinde finans ve pazarlama üzerine aldığı Executive MBA programını tamamladı. Profesyonel hayatına çimento sektörünün lider firmalardan olan Lafarge’da başladı. 7 yıl süren Lafarge çalışma hayatının ilk 4 yılını sırası ile Fransa ve İspanya’da geçirdi. Daha sonra bir aile firmasına geçiş yaptı; 3 yıl içerisinde Avrupa pazarında 2 sıraya yükselen firma sektörün en büyüğü olan Schott tarafından satın alındı.

 

Satışa hazırlanma sürecinde önemli bir liderlik görevi üstlenen Ali Tüzmen, birleşme sonrasında, Schott bünyesinde üst düzey yönetici olarak çalışmaya devam etti ve uluslararası sorumluluklar aldı; Avrupa Pazarlama ve Satış̧ Direktörlüğü görevine getirildi. Son yıllarda, bağımsız yönetim kurulu üyeliği ve girişimciliği bir arada yürütmektedir: Şirketlerin stratejik ortaklıklara hazırlanması, kriz yönetimi, çalışan angajmanı konularında danışmalık yapmaktadır. 1 yılı aşkın bir süredir Endüstri 4.0 (4. Endüstri devrimi) üzerine odaklanmış̧, devrimin teknolojik ve insani boyutları üzerinde araştırmalar ve danışmanlıklar yaptıktan sonra Ifourzero Technologies firmasının kurucu ortağı olmuştur.

 

Firma, endüstriyel kuruluşların devrim ile gelecek yeni döneme hazır olmalarını sağlayan IoT teknolojileri ve çözümleri üretmektedir.

10 June 2019 Monday 19:30

Joint Idea, Kanyon, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter

Joint Idea
Joint Idea info@jointidea.com +902122639393

Joint Idea is a launch pad for the work of your life. Our co-working spaces and adaptive learning programs future proof your work life by treating it like your life’s work. Which it actually is. We have figured out that when remarkable people and inspiring environments come together the right way, every day becomes an opportunity not only to work, but to learn and thrive together as co-creators, entrepreneurs, and as joyful human beings. Our mission is to prototype healthier, more meaningful, and naturally scaleable ways to approach work that flow with the beauty and wonder of the connected human algorithm. We believe that our purpose, our lives, and humanity could all improve if we just better understood and upgraded our minds, bodies, and souls as a way of working. Explore our website, come visit us, check out our events, and shift from your work-life to your life-work mindset! Joint Idea was founded in Istanbul in early 2015 as a co-working house and curated community with a humanist focus that brings together, music, food, art, play, agile learning, and entrepreneurial opportunities into the work-a-day experience. In mid 2016, we founded LifeWorksLabs as a hybrid co-working and re-learning platform that makes collaboration, meaning, wellbeing, innovation, and engagement more present in the corporate workplace. We support up and coming multidisciplinary artists, create human to human ventures, and curate rich education and development programs aimed at improving the quality of living for our local communities and global network.