,
26 May 2019 - Sunday

Arzu Özev ile Zehirli Masallar: Yeme Bozuklukları

İstanbul
Arzu Özev ile Zehirli Masallar: Yeme Bozuklukları

Event Details

Hangimiz yeme bozukluklarıyla mücadele ediyoruz? Ya da ettik? Anoreksiya, bulimia ya da tıka basa yeme bozukluğu haydi işin uç noktaları diyelim... Kilo sorunları, gece gündüz kalori düşünmek, sürekli kilo vermeye çalışmak, yemekle ve bedenimizle bir itiş kakiş, bir cebellesme... Bunlar da yeme bozukluğu değil mi?

Uzun yıllar bu savaşı tek başımıza verdik. Ve belki halâ tek başımıza bu mücadeleyi vermekteyiz. Ama artık konuşmaya başlamalıyız. Çünkü yalnız değiliz. Hiç yalnız değiliz hem de... Doğan Novus tarafindan yayınlanan Zehirli Masallar adlı kitabımda bulimia ve anoreksiya ile mücadelemi ve iyileşme yolculuğumu yazdım. Sizden de gelen talep üzerine sadece yeme bozukluklarını konuşacağımız bir sohbet düzenliyoruz.

Artık saklanma ve tek başımıza acı çekme değil, konuşma, paylaşma ve iyileşme zamanı!

Arzu Özev Hakkında

Arzu, Saint Joseph Lisesi'ni bitirdikten sonra University of Massachusetts, Amherst'te psikoloji okuduğu yıllarda Sudarshan Kriya nefes tekniği ve yoga öğretisiyle tanıştı. Daha mutlu ve sağlıklı bir yaşam kapısını açan, dünya çapında 150 ülkede yaygın bu nefes tekniğinin ve kadim yoga bilgisinin deneyimi ve etkisiyle Hindistan başta olmak üzere, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve Almanya'da öz bilgisi, kişisel gelişim ve yoga konusunda eğitimler aldı. 2008-2015 yılları arasında Uluslararası Art of Living - Yaşama Sanatı Vakfı'nın Türkiye temsilciliğini yaptı. Kaliforniya’da "International NLP Master Practitioner" ve Massachusetts Kushi Enstitüsü'nde "Makrobiyotik Şeflik”
eğitimini aldı.

Arzu, hayat konusunda kendisi için bulduğu kadim bilgilere dayalı çözüm yollarını paylaşmayı ve bu formüller ışığında herkesi zihnen bedenen ve ruhen beslemeyi son on dört senedir yaşam felsefesi haline getirdi. O zamandan beri de bu yönde yoga, nefes ve meditasyon eğitimleri veriyor, yaşam koçluğu yapıyor ve bitki bazlı leziz, rengarenk ve sağlıklı tariflerle dolu ‘Mutlu Mutfak’ atölyeleri düzenlemeye devam ediyor. Kendi dönüşüm hikayesini kaleme aldığı ‘Zehirli Masallar’ adlı kitabı Doğan Kitap Novus tarafından yayınlandı.

26 May 2019 Sunday 14:00

Joint Idea, Joint İdea Arnavutköy Arnavutköy Mahallesi, Takkeci Sk. No: 3-5 ARNAVUTKÖY/BEŞİKTAŞ / İstanbul,, Beşiktaş, İstanbul


View Map

Event Promoter

Joint Idea
Joint Idea info@jointidea.com +902122639393

Joint Idea is a launch pad for the work of your life. Our co-working spaces and adaptive learning programs future proof your work life by treating it like your life’s work. Which it actually is. We have figured out that when remarkable people and inspiring environments come together the right way, every day becomes an opportunity not only to work, but to learn and thrive together as co-creators, entrepreneurs, and as joyful human beings. Our mission is to prototype healthier, more meaningful, and naturally scaleable ways to approach work that flow with the beauty and wonder of the connected human algorithm. We believe that our purpose, our lives, and humanity could all improve if we just better understood and upgraded our minds, bodies, and souls as a way of working. Explore our website, come visit us, check out our events, and shift from your work-life to your life-work mindset! Joint Idea was founded in Istanbul in early 2015 as a co-working house and curated community with a humanist focus that brings together, music, food, art, play, agile learning, and entrepreneurial opportunities into the work-a-day experience. In mid 2016, we founded LifeWorksLabs as a hybrid co-working and re-learning platform that makes collaboration, meaning, wellbeing, innovation, and engagement more present in the corporate workplace. We support up and coming multidisciplinary artists, create human to human ventures, and curate rich education and development programs aimed at improving the quality of living for our local communities and global network.