27 April 2019 - Saturday

Young Summit

İstanbul
Young Summit

Event Details

BİGENÇ ve Young Act olarak 27-28 Nisan tarihlerinde Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kongre Merkezi'nde Çevre ve Enerji odaklı 'Young Summit' etkinliğini düzenliyoruz. Etkinlik kapsamında 2 gün boyunca sanayi ve inovasyondan enerji verimliliğine; enerji lojistiğinden enerjinin geleceğine farklı konularda atölye çalışmaları yapılacaktır. 

Atölyelerimiz:

-Ekoloji Atölyesi

-Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Atölyesi

-Sanayi ve İnovasyon Atölyesi

-İklim Atölyesi

-Enerji Atölyesi

Her atölyede belirlenen konu başlıkları üzerine fikir maratonu (Ideathon) yapılarak projeler üretilir. Bu esnada Atölye Danışmanları proje oluşturma ve sunuma hazırlama süreçlerini insan odaklı tasarım metodlarını kullanarak yönetir. Atölye çalışmaları sonrası proje üreten ekipler tüm katılımcıların bir araya geldiği bir toplantıda jüriye karşı sunumlarını yaptıktan sonra en başarılı olanlar seçilir ve ödüllendirilir.

Ek olarak programın başlangıcında açılış konuşmalarının ardından II panelimiz olacaktır. I. panelimizde "Enerji'nin Geleceği", II. panelde ise "Temiz Çevre ve Sürdürülebilir Yaşam" temalarını konuşacağız.

Açılış Konuşmacıları

-Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı

-EPDK

-UNDP

I.PANEL Konuşmacıları

-Rönesans Holding

-EnerjiSA

-Deniz Leasing

-Konar Enerji

-Susol Enerji

-Alarko Enerji

II.PANEL Konuşmacıları

-Evreka

-Biolive

-Tarlamvar

-Doktar

KATILIMCI KİMDİR?

Young Summit'in açılış konuşmalarına, panellerine ve fuar alanı etkinliklerine katılma hakkına sahip Liseli, Üniversiteli veya Sektör Çalışanı kişilerdir.

GENÇLİK ELÇİSİ KİMDİR?

Young Summit'in açılış konuşmalarına, panellerine, fuar alanı etkinliklerine ve atölye çalışmalarına katılma hakkına sahip Üniversite öğrencileridir. Gençlik Elçileri program boyunca genç profesyonellerden oluşan danışmanlar eşliğinde seçtikleri atölyelerde proje tasarlama imkanına sahip olacaktır. Programın sonunda oluşturdukları projeleri jüriye sunma hakkına sahiptirler. Jüri tarafından seçilen projeler etkinliğin partnerleri tarafından desteklenecektir. Gençlik Elçisi katılım ücreti kapsamına 2 günlük öğle yemeği, ikramlar ve tüm program malzemeleri dahildir.

27 April 2019 Saturday 09:00

28 April 2019 Sunday 19:00


Yıldız Teknik Üniversitesi, Davutpaşa Kampüsü, Esenler, İstanbul


View Map

Event Promoter