14 March 2020 - Saturday

*İptal - Young Summit

İstanbul
*İptal - Young Summit

Event Details

Bilim ve Teknoloji Zirvesi & Youngathon

BİGENÇ Derneği olarak Young Summit projesinin ikinci büyük etkinliği olan Youngsummit’20 | Bilim ve Teknoloji Zirvesini 14-15 Mart tarihlerinde Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi(BTM)’nde gerçekleştireceğiz.

Youngsummit, Birleşmiş Milletlerin 2030 için belirlediği 17 küresel kalkınma hedefini gerçekleştirmek için gençlerin girişim projeleri üretmesini teşvik eden ve bu projelerin hayata geçmesine destek olan bir organizasyondur. İlk çalışmasını 2019 Nisan ayında ‘Çevre ve Enerji’ teması ile gerçekleştirdiğimiz Youngsummit’ in ikinci çalışmasında “Bilim ve Teknoloji” temasına odaklanıyoruz. Bu çalışmada belirlediğimiz atölye başlıkları altında katılımcılar pratik hayatta var olan  ve bilim teknoloji alanında çalışan kurumların, bilim adamlarının ya da bireysel kullanıcıların karşılaştığı vakalar üzerine çalışacak ve çözüm odaklı projeler üretecekler. Jürilerimizce seçilen girişim projelerinin hayata geçirilmesi için partner kurumlarımızla birlikte çalışmaktayız. Bilim ve Teknoloji alanında girişimcilik odaklı bir ilham ve deneyim yolculuğu olarak hayal ettiğimiz Youngsummit’20 ile, hem girişimcilik ekosistemine hem de bilim ve teknoloji ile ilgili çalışma alanlarına bir “gençlik dokunuşu” getirmeyi amaçlıyoruz.

2 gün sürecek olan etkinliğimizde 1.gün olacak olan zirve kısmında minimum 300, 2.gün olacak olan atölyeler kısmında ise 150 katılımcıyı ağırlayacağız. Yapılacak olan atölye çalışmalarında BTM‘ nin startup ve girişimcilerinin ekiplerinden katılımcılarımıza mentörlük yapılacak ve TÜMMİAD destekleriyle oluşacak olan fuaye alanında BTM startupları kendi stantlarını açacaklar.

KONUŞMACILAR

Tunç BERKMAN

B. Başak SUCUKA

Ömer EKİNCİ

Şule YÜCEBIYIK

Murat SUNAL

Fahrettin OYLUM

Levent KOPUZ

Kadir Can KIRKOYUN

veee Türkiye'nin İlk ve Tek ÇOCUK Paneli

Seni de aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz!

Detaylı Bilgi | youngsummit.org

14 March 2020 Saturday 10:00

15 March 2020 Sunday 19:00


Bilgiyi Ticarileştirme Merkezi, Fulya Mahallesi, Yeşilçimen Sokak, Polat Tower Bağımsız Bölüm 436,437,438, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter