17 November 2015 - Tuesday

MAYMUNLAŞ-MA!!!

İstanbul, Kadıköy
MAYMUNLAŞ-MA!!!

Event Details

Tiyatro in’taKt'ın yeni oyunu Maymunlaş- ma!!! Tiyatro Ak’la Kara sahnesinde.

2013 senesinde kurulan ve ilk oyunu "Penetratör“ ü yurt içi ve yurt dışında seyircilerle buluşturan in’taKt ekibi yeni sezona Franz Kafka’nın „ Akademi için bir Rapor“ adlı öyküsünden uyarladığı Maymunlaş-ma!!! oyunu ile giriyor. Oyunun rejisini Almanya’da tiyatro rejisörlüğü eğitimini tamamlamış, halen Türkiye’de ve Almanya’da rejisörlük mesleğine devam eden Muzaffer Aksoy üstleniyor. Kafka’nın öyküsünden sahnelere uyarlanan bu oyunda Can Esendal oynuyor.

Oyunun müziklerini Orhan Enes Kuzu, hareket düzenini ise Umut Sevgül yapıyor.

Bir maymunun insan olma hikayesini anlatan Maymunlaş-ma oyunu, Kafka’dan başlayarak insanın başkalaşmasını ve buradan hareketle günümüz modern insaninin, insan olma yolundaki trajedisini ironik bir şekilde konu edinmektedir."

Maymunlaş-ma!!! (Kafka’nın „Akdemi için bir Rapor“ öyküsünden)
Oyunlaştıran: in’taKt
Reji-Dramaturji: Muzaffer Aksoy
Müzik: Orhan Enes Kuzu
Hareket Düzeni: Umut Sevgül
Işık Tasarım:Uğur Yıldız
Dekor Tasarımı: in‘taKt
Fotoğraf-Video Çekim:Ömer Safioğlu
Video Kurgu:Berkay Yiğitaslan
Oynayan: Can Esendal


Facebook Linki: https://www.facebook.com/tiyatrointaKt?fref=ts
Teaser Linki: https://www.youtube.com/watch?v=nZ1xseI3JxY

17 November 2015 Tuesday 20:30

17 November 2015 Tuesday 21:40


Tiyatro Ak'la Kara, Akyıldız Pasajı, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Tiyatro In'takt
Tiyatro In'takt

Tiyatro in’taKt'ın yeni oyunu Maymunlaş- ma!!! 2013 senesinde kurulan ve ilk oyunu "Penetratör“ ü yurt içi ve yurt dışında seyircilerle buluşturan in’taKt ekibi yeni sezona Franz Kafka’nın „ Akademi için bir Rapor“ adlı öyküsünden uyarladığı Maymunlaş-ma!!! oyunu ile giriyor. Oyunun rejisini Almanya’da tiyatro rejisörlüğü eğitimini tamamlamış, halen Türkiye’de ve Almanya’da rejisörlük mesleğine devam eden Muzaffer Aksoy üstleniyor. Kafka’nın öyküsünden sahnelere uyarlanan bu oyunda Can Esendal oynuyor. Oyunun müziklerini Orhan Enes Kuzu, hareket düzenini ise Umut Sevgül yapıyor. Bir maymunun insan olma hikayesini anlatan Maymunlaş-ma oyunu, Kafka’dan başlayarak insanın başkalaşmasını ve buradan hareketle günümüz modern insaninin, insan olma yolundaki trajedisini ironik bir şekilde konu edinmektedir. Maymunlaş-ma!!! (Kafka’nın „Akdemi için bir Rapor“ öyküsünden) Oyunlaştıran: in’taKt Reji-Dramaturji: Muzaffer Aksoy Müzik: Orhan Enes Kuzu Hareket Düzeni: Umut Sevgül Işık Tasarım:Uğur Yıldız Dekor Tasarımı: in‘taKt Fotoğraf-Video Çekim:Ömer Safioğlu Video Kurgu:Berkay Yiğitaslan Oynayan: Can Esendal