,
20 April 2016 - Wednesday

MAYMUNLAŞ-MA!!!

İstanbul
MAYMUNLAŞ-MA!!!

Event Details

Tiyatro in’taKt'ın yeni oyunu Maymunlaş- ma!!! 20 Nisan 2016 Çarşamba 20:30'da Tiyatro Ak'la Kara'da...

2013 senesinde kurulan ve ilk oyunu "Penetratör“ ü yurt içi ve yurt dışında seyircilerle buluşturan in’taKt ekibi yeni sezona Franz Kafka’nın „ Akademi için bir Rapor“ adlı öyküsünden uyarladığı Maymunlaş-ma!!! oyunu ile giriyor. Oyunun rejisini Almanya’da tiyatro rejisörlüğü eğitimini tamamlamış, halen Türkiye’de ve Almanya’da rejisörlük mesleğine devam eden Muzaffer Aksoy üstleniyor. Kafka’nın öyküsünden sahnelere uyarlanan bu oyunda Can Esendal oynuyor.

Oyunun müziklerini Orhan Enes Kuzu, hareket düzenini ise Umut Sevgül yapıyor.

Bir maymunun insan olma hikayesini anlatan Maymunlaş-ma oyunu, Kafka’dan başlayarak insanın başkalaşmasını ve buradan hareketle günümüz modern insaninin, insan olma yolundaki trajedisini ironik bir şekilde konu edinmektedir.

Maymunlaş-ma!!! (Kafka’nın „Akdemi için bir Rapor“ öyküsünden)
Oyunlaştıran: in’taKt
Reji-Dramaturji: Muzaffer Aksoy
Müzik: Orhan Enes Kuzu
Hareket Düzeni: Umut Sevgül
Işık Tasarım:Uğur Yıldız
Fotoğraf-Video Çekim:Ömer Safioğlu
Video Kurgu:Berkay Yiğitaslan
Afiş Tasarım:Onur Kutluoğlu
Oynayan: Can Esendal

20 April 2016 Wednesday 20:30

Tiyatro Ak'la Kara, Akyıldız Pasajı, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Tiyatro In'takt
Tiyatro In'takt canesendal@gmail.com 5523978636

Tiyatro in’taKt'ın yeni oyunu Maymunlaş- ma!!! 2013 senesinde kurulan ve ilk oyunu "Penetratör“ ü yurt içi ve yurt dışında seyircilerle buluşturan in’taKt ekibi yeni sezona Franz Kafka’nın „ Akademi için bir Rapor“ adlı öyküsünden uyarladığı Maymunlaş-ma!!! oyunu ile giriyor. Oyunun rejisini Almanya’da tiyatro rejisörlüğü eğitimini tamamlamış, halen Türkiye’de ve Almanya’da rejisörlük mesleğine devam eden Muzaffer Aksoy üstleniyor. Kafka’nın öyküsünden sahnelere uyarlanan bu oyunda Can Esendal oynuyor. Oyunun müziklerini Orhan Enes Kuzu, hareket düzenini ise Umut Sevgül yapıyor. Bir maymunun insan olma hikayesini anlatan Maymunlaş-ma oyunu, Kafka’dan başlayarak insanın başkalaşmasını ve buradan hareketle günümüz modern insaninin, insan olma yolundaki trajedisini ironik bir şekilde konu edinmektedir. Maymunlaş-ma!!! (Kafka’nın „Akdemi için bir Rapor“ öyküsünden) Oyunlaştıran: in’taKt Reji-Dramaturji: Muzaffer Aksoy Müzik: Orhan Enes Kuzu Hareket Düzeni: Umut Sevgül Işık Tasarım:Uğur Yıldız Dekor Tasarımı: in‘taKt Fotoğraf-Video Çekim:Ömer Safioğlu Video Kurgu:Berkay Yiğitaslan Oynayan: Can Esendal