17 May 2024 - Friday

BAKKHALAR Becoming a Bacchae at Kastel

İstanbul, Beyoğlu
BAKKHALAR  Becoming a Bacchae at Kastel

Event Details

Dünyada Bir İlk! 17 Mayıs’ta Tiyatro Elektronik Müzik İle Buluşuyor!

Recharge x Sohalt Sunumuyla

Selen Eligül’ün Bakkhalar’ı Kastel’de geçen bir evrene uyarladığı bu sözsüz tragedyada; Yunan mitolojisinin zamansız güzelliği, çağdaş gece hayatının canlı nabzıyla buluşuyor.
Bu sürükleyici deneyimin bir parçası olma şansını kaçırmayın.

Euripides'in zamansız başyapıtı Bakkhalar’ın bu yorumunda: Antik Yunan’ın özü, Kastel’de hayat buluyor.

Oyunun sahnelemeleri başlıca ritüellerden oluşmaktadır. Eski bir Rum Fırını olan şimdi gece kulübü Kastel’in ambiyansıyla, orman dokusundan esinlenilmiş giyilebilir heykellerimiz Bakkhalar’ın ruhuna ayak uyduruyor. Elektronik müzik ve Anadolu ezgilerinin yarattığı işitsel ve görsel uyaranlarla seyirciye canlı bir deneyim sunulmaktadır. Dionizyak ayinlerden ve Anadolu adetlerinden oluşan ögeler günümüzün Techno kültürüyle harmanlanmış, seyircinin huzuruna modern bir Antik Yunan tragedyası deneyimleme imkanı sunulmuştur.

Bu yıl Artbat ile yayınladığı Breathe In parçasıyla Dünya’da satış listelerinde 2. sıraya kadar yükselen Cay Another Life.Şuanda da Mind Against ile yayınladığı Floral teklisiyle satış listelerinin en üst basamaklarını zorluyor.Tale of Us,Artbat,Anyma,Massano,Mrak, ve bir çok dünyaca ünlü sanatçının sahne setlerinde yer verdiği son yılların yükselen yıldızı CAY ANOTHER LIFE yılın en sıradışı ve heyecan verici bu özel etkinliğinde sahne alacak.Aynı zamanda lokal artistlerden TT:MUR ve Almanya’dan BALIYORR sahneye eşlik edecek. 

Günümüz sisteminden ayrı düşünemeyeceğimiz Bakkhalar; burada bu sistemin çarkında kendi doğasından edilmiş insanları temsil eder. Kendi oldukları takdirde toplumda reddedilen insanların; her gece ormanda bir araya gelip gizlice kendi aralarında, kendi kimliklerini kutlamaları anlatılır.

Bakkhalar içimizdeki potansiyel aşırılıkları sonuçlarıyla önümüze serer. Protest bir doğası olan bu oyunun, bulunduğumuz coğrafyada MÖ. 405 yılında geçiyor olması ve hala burada anlaşılabilir ve bağ kurulabilir olması bu oyunu kıymetli yapmakta.

Avrupa’nın birçok yerinde defalarca sergilenen Bakkhalar’ın böyle bir uyarlaması daha önce yapılmadı. İsteğimiz buraya ait bu konunun, buranın insanıyla gerçekleşebileceğini kanıtlamak. Uyarlamanın; sözsüz bir yapı taşıması ve evrensel formlardan oluşması, bize ait bu derdi herkesçe kavranabilir kılmakta.

Performers

CAY ANOTHER LIFE TT:MUR BALİYORR

17 May 2024 Friday 20:00

18 May 2024 Saturday 04:00


Kastel, Hüseyinağa Mahallesi , No: 10, Beyoğlu, İstanbul


View Map

Event Promoter