23 March 2024 - Saturday

Thich Nhat Hanh'ın Öğrencisi Brother Hy Ma ile Mindfulness Sohbetleri

Online
Thich Nhat Hanh'ın Öğrencisi Brother Hy Ma ile Mindfulness Sohbetleri

Event Details

Thich Nhat Hanh Öğrencisi Brother Hy Ma ile Mindfulness Sohbetleri

Mindfulness, Pali dilinde ‘Sati’ kökünden gelir. Sati, hatırlamaktır. Budha’nın öğretisi, satipatthanadır. Patthana ise oluşturmak beslemektir. Bu anlamda Işığın Mücevherleri olarak Yolda ilerleyen, öğrenciler olarak ‘hatırlamaya’ değer veriyoruz.Gerçeği hatırlama sürecimizde bu ay bize eşlik edecek bir konuğumuz var: Kardeş Hy Ma.

Kendisi Fransa’da Thich Nhat Hanh’ın kurduğu Plum Village(PV) topluluğunda yaşamını sürdürmekte ve Buda'nın orijinal ilkelerine dayanan Beş Farkındalık Eğitiminin ilkelerini takip etmekte ve yaşamına uygulamaktadır.Bununla beraber Ezoterik, Teosofik gelenekten beslendiği Alice Bailey ve Bodo Balsys'nin kitaplarından çalışmalar içindedir. Bu zengin harmanla oluşan sohbette yer almak ve yaşayan öğretiye kulak vermek isterseniz Sizi aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Etkinliğimiz ÜCRETSİZ olup Kardeş HM'ye iletmek istediğiniz sorularınız hazırsa lütfen bizimle iletişime geçin.  Etkinlik öncesi akışa göre sorularınıza yer vermeye gayret edilecektir.

-Kısaca Plum Village : Plum Village, Güneybatı Fransa'da Bordeaux yakınlarındaki kurulmuş, en büyük uluslararası uygulama merkezi ve Batı'da Zen Ustası Thich Nhat Hanh (Thay) tarafından kurulan ilk manastır topluluğudur. Plum Village, Thay'in sevgi dolu bir topluluk kurma hayalini gerçekleştirdiği yerdir; İnsanların birbirleriyle ve Dünya ile uyum içinde yaşama sanatını öğrenebilecekleri sağlıklı, gelişimlerine uygun bir ortamın yaratıldığı mekandır.

-Kısaca Işığın Mücevherleri :Işığın Mücevherleri, kova çağının hedefleri nedeniyle, iyi niyetli öğrencilerin bir araya gelmesinden oluşan organik bir yapıdır. Grup, gelecek olanın yollarını hazırlar ve insanlık ailesinin gelişimine ışık tutar. Amacı yaratılışa destek olmak, yolu arayanlara yolu göstermektir. Bu yol Himalaya Bilgeliği ve Beyaz Kardeşliğin yoludur. Işığın Mücevherleri kar amacı gütmez, dünyaya ve canlılara hizmeti önemser, öncelik oradadır. Öğretilerinin temelinde kova çağının özgürleştirici etkisi vardır. Bir önceki dönemin, balık çağının, korku dolu, adanmışlık duygusuyla ve düşüncesiyle hareket edilmez, aklın nedenselliği ve alevi içinde ilerlenir. Eğer bir adanma arayışı varsa, adanılacak bir şey söz konusu olacaksa o da grup ve insanlık ailesidir.

Grup kendi hedefleriyle, prensipleriyle, değerleriyle ve inançlarıyla ilerler. Şefkatli, nazik ve hoşgörülüdür. Bodhisattva ve Bodhichitta anlayışlarına yaklaşır, bu kıymetli amacı kendisine ayna olarak kullanır.

Grup çalışmalarının oluşturduğu görünmeyen, bizler için “işaret feneri” gibidir ve karanlıktaki pusulamızdır. Grubun ortak enerjisi ile oluşan bu ışık, grubun nişanıdır. Göklerin sabit haçını anlamak ve öğrencilik yolunda ilerlemek için takipçilerine yolu; aşramları, ray enerjilerini ve hiyerarşiyi anlatmaya gayret eder.

Işığın Mücevherleri, bu ışıklı yolda kendi iradesi ile beraberce yürümek isteyen öğrencilere açıktır.

Etkinliğimizde buluşalım.

 https://linktr.ee/isiginmucevherleri

Performers

Ayşen Mısra Karaloğlu

23 March 2024 Saturday 21:00

23 March 2024 Saturday 22:00


Online Event - Işığın Mücevherleri Zoom

Event Promoter

Biletino Logo
Işığın Mücevherleri

Işığın Mücevherleri, kova çağının hedefleri nedeniyle, iyi niyetli öğrencilerin bir araya gelmesinden oluşan organik bir yapıdır. Grup, gelecek olanın yollarını hazırlar ve insanlık ailesinin gelişimine ışık tutar. Amacı yaratılışa destek olmak, yolu arayanlara yolu göstermektir. Bu yol Himalaya Bilgeliği ve Beyaz Kardeşliğin yoludur. Işığın Mücevherleri kar amacı gütmez, dünyaya ve canlılara hizmeti önemser, öncelik oradadır.