06 August 2023 - Sunday

Diksiyonun 40 Temel Kuralı Eğitimi

Online
Diksiyonun 40 Temel Kuralı Eğitimi

Event Details

Eğitimin Yararı Nedir?

"Diksiyonun 40 Temel Kuralı" Eğitimi, haftalarca ve saatlerce süren uzun soluklu bir diksiyon eğitimi almak yerine Türkçeyi doğru ve etkili konuşmanın temel kurallaarını birkaç saatlik eğitimle öğrenmek isteyenler için tasarlandı. Birkaç saat sürecek eğitimin sonunda diksiyonla ilgili farkındalığınız artacak, günlük konuşma dilinde doğru sandığınız birçok bilginin aslında yanlış olduğunu öğrenecek ve Türkçeyi daha doğru telaffuz etmeye başlayacaksınız.

Eğitimin İçeriği Nedir?

Eğitim, diksiyonla ilgili bilinmesi gereken 40 önemli bilgiyi içermektedir. Birkaç saat süren eğitim boyunca aktarılacak bilgiler, günlük hayatta sıklıkla yapılan telaffuz yanlışlarını düzeltmeye ve İstanbul Türkçesiyle konuşmaya olumlu anlamda katkıda bulunmaya yöneliktir.

Eğitim Nerede ve Ne Kadar Sürede Verilecek?

"Diksiyonun 40 Temel Kuralı" Eğitimi Google Meet üzerinden çevrim içi (online) olarak verilecektir. Eğitime katılım linki, katılımcılara ayrıca gönderilecektir. 40 diksiyon kuralının tamamının aktarılacağı eğitim 2,5 saate yakın sürmektedir.

Eğitim Kim Tarafından Verilecek?

"Diksiyonun 40 Temel Kuralı" Eğitimi, Evren Soyuçok tarafından verilecektir. Evren Soyuçok, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Başkent İletişim Bilimleri Akademisi İstanbul Şubesinden Diksiyon ile Spikerlik ve Sunuculuk eğitimleri aldı. Bir dönem Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenliği yaptı. Aynı zamanda İBB İSMEK şubelerinde diksiyon eğitimleri verdi. Yaratıcı yazarlık eğitimleri de alan ve birçok podcast programı hazırlayıp sunan Evren Soyuçok, İstanbul'da bir şirkette editörlük ve metin yazarlığı yapmakta; özel diksiyon eğitimleri vermektedir.

Performers

10

06 August 2023 Sunday 20:00

06 August 2023 Sunday 22:30


Online Event - Google Meet

Event Promoter

Biletino Logo
edebî | Diksiyon

daha edebî bir yaşam için