11 December 2014 - Thursday

YAŞAR CANÖZDEN ile ÜCRETSİZ Seminer "Ses-Müzik Şifa terapisi" 11 Aralık 2014 Perşembe

İstanbul, Kadıköy
YAŞAR CANÖZDEN ile ÜCRETSİZ Seminer "Ses-Müzik Şifa terapisi"   11 Aralık 2014 Perşembe

Event Details

YAŞAR CANÖZDEN ile ÜCRETSİZ Seminer "Ses-Müzik Şifa terapisi" 

11 Aralık 2014 Perşembe
Saat: 19:30-22:00

Yaşar Canözden ile Bireysel Seans için lütfen randevu alınız.
Tel: 0216 3681450 Gsm: 0532 3522545

http://www.milliyet.tv/video-izle/Arabesk-ask-acisina-care-mi--q5sPEgja3pzY.html

- Ses, müzik şifa terapisi
- Kur'an Frekans Senkronizasyonu
- Mandala çıkarılması
- Esma-ül Hüsna ve İsmi Şerif Frekans Senkronizasyon Çalışması 

Hayatınızdaki mucizelere şahit olmak ve bu mucizenin içinde yaşamak ister misiniz ?

Müzik ve ses insana özgü ve insanın doğasında bulunan bir davranış biçimidir, güçlü bir etkisi vardır. Her türlü müziğin insan davranışlarında değişiklik yaratması müziğin insan üzerindeki psikolojik etkisini göstermektedir. 

Müzik egoyu kuvvetlendiren, psikotik ve fizyolojik semptomları azaltan tedavi modeli olarak kullanılmıştır ve tarihi tıp kadar eskiye dayanmaktadır. 

Günümüzde araştırmacılar, müzik ile sağlık prosedürleri arasında yakın bir ilişki olduğunu, sağlığın her alanında kullanılabileceğini, ağrısız, güvenli, ucuz ve yan etkisi olmayan bir tedavi yöntemi olduğunu belirtmişlerdir.

Bu seminerde, müziğin geçmişten günümüze çeşitli tıbbi tedavilerde kullanımı ve ses müzik enerji terapisinin bilinmeyen yönlerini anlatacağız. 

SES VE MÜZİK ŞİFA TERAPİSİ

Ses ve müzik enerji tedavisi binlerce yıl evvelinden bugüne devam eden şifa yöntemlerinden biridir. Kullanılan ses ve müzik enerjisi vücut genelinde ölçülebilir titreşimsel bir his üretir, hücrelerin ve organ sistemlerinin organizasyonunu etkiler. Sesin belli formları ve frekansları canlı yapılara şifa verici etki yapar. Sesle şifada önemli olan şey hangi ses frekanslarının, çeşitli düzensizliklerde vücuda uygulanabileceğini ve bu seslerin nasıl uygulanması gerektiğini bilmektir.
Bu konuda; her organımızın belli bir çalışma frekansının tespiti problemin çözümü için yeterlidir.

Her organ ve hormonun frekans tesbiti ve vücudumuzun bağışıklık sistemini hangi frekans eksikliğinden kaynaklandığı Yaşar CANÖZDEN tarafından geliştirilen ve patentleri alınmış olan (yaşarcanözden microsound & visual therapy ) sistemiyle entegre olmuş bilgisayar programlarıyla %90 seviyesinde tesbit ve tedavisine olanaklı kılmaktadır.

Bioakustik metodun yaratıcısı Sharry Edwards İNSANLARDAN GELEN BELLİ SES FREKANSLARINI DUYABİLDİĞİNİ keşfetmişti. Edwards'ın duyduğu ses frekanslarının kaydedilmiş olduğu ses kaynaklarıyla yapılan denemeler seslerin dinleyiciler üzerinde ancak kendi eşsiz nota ve frekanslarını duydukları zamanlarda şifasal etkiler yarattığını ortaya koydu. Edwards'ın duyduğu ses kişinin enerji sahasınca atlanan bir çeşit frekanstı. Bu atlanan nota veya ses frekansı, onun kendi sesini çalarak, kişinin kendi alanına uygun bir biçimde restore edildiğinde, çeşitli şifa etkileri kaydedildi. Edwards kişinin KİLİT FREKANSININ KENDİ SONİK ÖRÜNTÜLERİNİN bilgisayar analizlerinden de anlaşılabilir diyor.
Yani müzik ve ses şifa enerji terapisi tamamen bireysel veriler alınarak gerçekleştirilebilir.Bu bireyselliği şu iki örnekle de perçinleyebiliriz.
Edwards'ın bu sesle şifa enerji metodunu kullandığı önemli vakalardan birisi, şiddetli bir çinko zehirlenmesine maruz kalmış bir kişiydi. Durumu vahimdi. Hasta yoğun bakımdaydı ve bir kaç inmenin yanı sıra birçok majör organ sistemleri yetmezliği gelişmişti. Hastanın kendi kilit ses frekansına 15 dakikalığına tutulduğunda, yaşam işaretleri dengeli, normal bir hale gelmişti. Sesin etkisinden şüphelenen doktorlar ses kaynağını kapattıklarında hastanın durumu bir kaç dakika içinde yine eski kritik hale dönüşüverdi. Doktorlar sesi tekrar başlattıklarında hasta tekrar düzelmişti. Biyoakustik ses kaynağıyla uygulama devam ettiğinde fazla çinko vücuttan atıldı. İlginç bir biçimde hastanın saçları kırmızı ve tellenmiş bir görüntü almıştı.

Bir başka vaka, motosiklet kazasında adamın diz kapağı 36 parçaya ayrılmış, kaval kemiği parçalanmış, büyük atar damar kopmuştu. Doktorlar hastanın asla yürüyemeyeceğini düşünüyorlardı. Edwards, kalsiyum ve magnezyumun atomik ağırlıklarına dayalı sonik frekanslardan hazırladığı ses kaynağı ile dinletilen hastanın ağrıları hızla kayboldu ve 10 hafta içinde tekrar yürüyordu. Doktorlar, çekilen röntgende hastanın yeni bir diz kapağı geliştirmiş olduğunu görünce büyük bir şaşkınlık yaşadılar.


KUR’AN FREKANS SENKRONİZASYONU

Kuran frekans senkronizasyonu Yaşar CANÖZDEN tarafından 20 yıllık uzun bir çalışma ve araştırma süreci sonrasında hayata geçirilmiş olan bilimsel bir çalışmadır.
Dünya üzerinde yaşayan her insanın parmak izi gibi bir ses izi yani ses frekans değeri vardır ve kişiye özeldir.
Bunu cep telefonlarımızın imei numarası gibi düşünebiliriz.
Bu çalışmadaki temel çıkış noktası KURAN-I KERİM 'deki TECVİD 'dir TECVİD bilindiği gibi KURAN-I KERİM in belli bir usul ve makama göre okunmasıdır yani kuranı kerimi notalayarak frekans değerlerine bağlı kalarak okunmasıdır. HZ. MUHAMMED birçok hadis şerifinde Kuran'ın mutlaka tecvidle okunmasını yoksa okumanın amacına ulaşamayacağını belirtmiştir. LEVHİ MAHVUZ 'da bu konu sıklıkla ele alınmış ve işlenmiştir. Hatta musiki tarihini araştıran müzikologlar ilk notaların EBCED hesabına göre yazıldığını bulmuşlardır.

Diğer bir önemli çıkış noktası ise;
KURAN-I KERİM deki ZARİYAT(51) suresindeki 20-23.ayetlerdir. Bu şifreyi çözdükten sonra Kur-an 'daki 6666 ayetin ses enerji frekans değerleri tek tek analiz edilip ses enerji terapisi alan kişinin ses örneğiyle karşılaştırılır.
Senkronizasyon esasıyla eşleştirilen frekans değeri karşılığı olan ayet terapi alan kişiye tilavet ettirilir ve kendi ruhunun öz frekansı ve ayeti bulunur.
Bu güne kadar yapılan terapilerin tilavet kısmında örneğin 2000 danışanla bu çalışma yapıldı ise 1800 danışan bu öz frekansını duyduğunda beyin dalgaları bu öz frekansın muhteşemliği karşısında teta frekansına inmiş, danışan o anda tüm dış etkilere bedenini kapatmış yani bayılmıştır.
Seans esnasında bu durumdan dolayı TİLAVET bölümü danışan rahat bir yatağa yatırılarak yapılmaktadır.
Bu seanstan sonra danışanın beyin dalgaları resetlenmiş olup hayatının kalan kısmında ne istiyorsa buna göre kendisi tarafından yeniden programlanmış olmaktadır.
Dolayısı ile içerisindeki muhteşem potansiyeli ortaya çıkararak mutlak mutluluğa ve başarıya ulaşmış olurlar.


MANDALA ÇIKARILMASI

Doğada ve evrende her şey frekans yani titreşimlerden oluşur.
Bizim algılarımızda bu frekanslara göre şekillenir. Örneğin:
LA notası 440 hz (HERTZ) frekans değerindedir biz 440 hz değerinde bir ses duyduğumuzda bunun LA notası olduğunu anlarız.
La notasının frekans dönüşümü (nm&hz) bize lacivert rengini verir.
440 hz nin linear değeri ise hipofiz bezinin çalışma frekansını verir, dolayısı ile tüm değerleri bilimsel olarak (FFT-fast fourer translation) özelliğini kullanarak birbirine dönüştürebiliriz.
İşte diğer konularda bahsettiğimiz öz sesimizi de resimsel geometrik bir şekle dönüştürebiliriz .
Bunu kadim bilgelikte kutsal geometri -lotus çiçeği-mandala gibi isimlerle adlandırılmıştır. Buradaki her şekil kişiye özeldir, fakat renkleri kişinin o anki ruh haline göre değişmektedir. Öz frekansının şekli ile kişinin geçmiş ve geleceğini bilmemiz mümkündür.


ESMA-ÜL HÜSNA ve İSMİ ŞERİF Frekans Senkronizasyon Çalışması.

Hayatınızdaki mucizelere şahit olmak ve bu mucizenin içinde yaşamak ister misiniz ?

Bir dilek ve duanızın çok daha hızlı sonuçlanması için Allah'ın en güzel isimleri Esma-ül Hüsnalar ile Müzik Terapisti Yaşar Canözden tarafından oluşturulan çok özel bir çalışma.

Özel bir bilgisayar programı yardımıyla, sizin kendi sesinizden alınan örneğin, sesinizle eşleşen ismi şerif ve esma frekansı ile tespit edilerek yaşamınıza geçirilmesi ve sizin o frekansta daha da dengede yaşamanız için tasarlanmış programın bütünlüğü. 

''Bil ki; Hak Sübhanehü Teâlâ her şeyi yarattıktan sonra sırrı Rabbaniden olan harf ilmini, Esmanın ve eşyanın ilmini Hz. Âdem'e (aleyhisselam) öğretmiş ve buyurmuştur ..''

"Âdeme bütün Esma ve eşyanın ismini öğretti" (Bakara 31)

Kâinatta hiçbir varlık Esmaların ve harflerin emrinden dışarı çıkamaz. Hak Teâlâ bütün varlıklara bu sırrı yerleştirmiştir. Bu harf ve Esmalara Havas ilminin inceliklerini ve esrarını koymuştur.


MÜZİK TERAPİ FAYDALARI

* Zihin ve bedendeki gerilimi yok eder.

* Günlük yaşamın getirdiği stresi azaltır

* Yaşamın üzüntülerini en aza indirir.

* Aşırı kızgınlık ve öfke eğilimlerini azaltır.

* Öfke, yorgunluk, tükenmişlik gibi duygular tarafından vücudunuzda oluşturulmuş blokajları çözer.

* Duygusal iniş çıkışları yatıştırarak daha dengeli bir ruh hali içinde olmanızı sağlar.

* Psikosomatik rahatsızlıkları azaltır.

* Depresyonu ortadan kaldırarak neşeyi yaşamınıza geri döndürür.

* Korkularınızın, fobilerinizin, endişelerinizin giderilmesini sağlar.

* Enerjiyi arttırırken yıpranmayı azaltır.

* Bedenin yaşlanma hızını azaltır.

* Yıkıcı düşünceleri kökünden söküp atar.

* Kafanızın içinde sürekli konuşup duran gereksiz düşünce diyaloglarını susturur.

* Huzur, güven ve iyi hal duyguları yaratır.

* Hem rahatlamış, hem de enerjik hissetmenizi sağlar.

* Hamilelikte kolay, rahat ve sakin doğum sağlar.

* Çocuklarda ve gençlerde sınav öncesi sıkıntı ve endişelerin giderilmesini temin eder.

* Kendiniz ve diğer kişiler için zihninizde daha geniş bir kabullenme ortamı yaratmanızı sağlar. Bu kabullenme duygusu sayesinde ilişkilerde düzelme sağlanır.

* Kendinize koyduğunuz kısıtlamaları ortadan kaldırır, böylelikle hayatınızın her alanında daha fazla olasılığa yer açmanıza olanak verir ve fırsatları kendinize çekmenizi sağlar.

* Kendiniz için şu an kullandığınız enerjiden, daha fazlasını kullanmanızı sağlar.

* Dikkat Eksikliği, Hiperaktivite Bozukluğu gibi öğrenmeyi güçleştiren durumların aşılmasında yardımcı olur.

* Artan odaklanma, mantık yürütme, problem çözme, hayattan daha fazla keyif alma, işlerin daha kolay yürütülmesi, daha fazla kapasite ve fiziksel yetenek, artan farkındalık ve ruhsal gelişme sağlar.Türkiye'de sadece Müzikle Şifa Terapisti Yaşar Canözden tarafından hazırlanan bu program geçmişin kadim bilgilerinin, günümüzün son teknolojisi ve bilimi ile harmanlanarak sesinizle eşleşen FREKANSINI bulup, TEPE ÇAKRA yani EPİFİZ BEZİ’nizin AKTİVASYONUnuzu sağlayacak olan KOZMİK FREKANS ŞİFRENİZİN tesbit edilmesi ile gerçekleşiyor. 

Bu aynı zamanda istek ve dualarınızın gerçekleşmesi için evrene göndermiş olduğunuz frekansın AMPLİFİKASYONU nu sağlayarak MUCİZELERİN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN gereken şartları size kolaylıkla sunarken, sizi Allah’ın nimet ve ihsanlarına kavuşacak, sıkıntınızın en çıkılmaz bir yerinde size yardım ulaşacaktır. 

MÜZİK,SES ve KUR-AN I KERİM'İN ŞİFASI üzerinize olsun...

BİZZ'i şimdi hemen arayarak kaydınızı yaptırın... 

Tel: 0216 3681450 Gsm: 0532 3522545

11 December 2014 Thursday 19:30

11 December 2014 Thursday 22:00


BİZZ KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ, BİZZ KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ Bağdat Cad. Noter Sk. Biçener Apt. No:19 K:5 D:16 Şaşkınbakkal - Kadıköy/İstanbul 0216 3681450 - 0532 3522545, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

BİZZ KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ
BİZZ KİŞİSEL GELİŞİM MERKEZİ

BİZZ Kişisel Gelişim Merkezi'nde, kişisel gelişim eğitim programları, bireysel çalışmalar, özel terapiler ve uluslararası sertifika programlarının yanı sıra kurumsal eğitimlerle de hizmet veren Arzu Üstünberk, ekibi içinde yer alan, alanında ekol isimlerden oluşan profosyonel eğitmen kadrosu ile İstanbul dışında İzmir - Ankara - Bodrum ve KKTC'de de dönemsel olarak eğitim programları, fuar ve kamp programları düzenlemektedir.