28 April 2023 - Friday

V. ArchCAREER Mimarlık Zirvesi

İstanbul, Şişli
V. ArchCAREER Mimarlık Zirvesi

Event Details

Öğrenciler tarafından düzenlenen mimarlıkla ilgili ilk ulusal zirve olan ve farklı konseptleri bir araya getirmeyi amaçlayan ArchCAREER, beşinci kez sizlerle buluşuyor!


Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanından bizlerle beraber olacak katılımcılarıyla, her biri kendi alanlarında ve farklı alanlar arasında uzun süreli yollar almış ve bu yolda çeşitli başarılar elde etmiş konuşmacıları bir araya getirmeyi planlayan ArchCAREER Zirvesinin temelinde mimarlık, tasarım ve kariyer olmak üzere üç kavram yatıyor. Bu kavramları bir araya getiren üç ana fikir ile yola çıktık.


“Kendi Kariyerini Tasarla” fikriyle katılımcılarımızın konuşmacıların tecrübelerinden yararlanmalarını ve mimarlığın farklı yönlerini keşfedip kendi kariyerlerini tasarlamalarını amaçlıyoruz.


"Biz iş yaratmıyoruz. Ben bizim birer kaşif olduğumuza inanıyorum." diyerek Mimarlar'ın başta kendileri olmak üzere; bulundukları çevreyi, nesneleri, tüm bunların bağlamını ve daha nicesini keşfedenler olduğunu dile getiren Mimar Glenn Murcutt'a kulak veriyor, “Kendini Keşfet” fikriyle ArchCAREER kapsamında daha önce ulaşamadıkları ancak aslında tasarımlarının temelini oluşturacak yönlerini keşfetmelerini amaçlıyoruz.


Görmenin, gördüğünü fark etmenin; algılamanın, algılama biçiminin; düşünmenin, düşündüğünü aktarabilmenin ve hayal edebilmenin, hayalini gerçekleştirebilmeyle oluşturulan Mimarlık için, Mimarlık’a dair her şey için Mimarlık’ın farklı disiplinlerle olan ilişkilerinin üzerine eğiliyor, “Bakış Açını Genişlet” fikir akımıyla katılımcılarımıza farklı yönleri sunmayı amaçlıyoruz.


Sen de kendi kariyerini tasarlarken tasarlanmış kariyerlerden ilham almak istiyorsan seni V. ArchCAREER’e bekliyoruz! 28 Nisan’da İTÜ Taşkışla 127 no’lu salonda görüşmek üzere!

Program akışı ve detaylar için takipte kalın!

Instagram: @archcareer

28 April 2023 Friday 11:00

28 April 2023 Friday 19:00


İTÜ Mimarlık Fakültesi 127 No'lu Salon, Harbiye, Taşkışla Cd. No:2, 34367 Şişli/İstanbul, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter