25 February 2023 - Saturday

Electronica presents BeeGee AVEC Fur Coat and Blotto!

İstanbul, Üsküdar
Electronica presents BeeGee AVEC Fur Coat and Blotto!

Event Details

Electronica presents BeeGee AVEC Fur Coat and Blotto

Setlerinde hem bedeni hem de zihni harekete geçiren derin, karanlık seslere yer veren; tüm dinleyicilerini çaldığı parçalarla benzersiz bir yolculuğa çıkartan Fur Coat, AVEC serisinin 5. Etabında BeeGee ve Blotto ile aynı sahneyi paylaşmaya hazırlanıyor.

Yaratıcı kişiliğini sıklıkla canlı performanslarına yansıtan Venezuella asıllı DJ’in heyecan verici performansına tanıklık etmek ve Türkiye’nin önde gelen DJ’lerinin 25 Şubat tarihinde Emaar Skyview’da bir araya geldiği Electronica presents BeeGee AVEC Fur Coat and Blotto etkinliğinin bir parçası olmak için şimdiden yerinizi ayırtmayı unutmayın!

Electronica presents BeeGee AVEC Fur Coat and Blotto

Incorporating deep and dark sounds that stimulate both the body and the soul; Fur Coat is getting ready to take all of his listeners on a unique, musical journey alongside BeeGee and Blotto at the next stage of AVEC!

The Venezuelan DJ, who effortlessly reflects his ambitions and creativity while behind the decks, joins us on the 25th of February at Emaar SkyView alongside Turkey’s leading figures within the electronic music scene, Beegee and Blotto!

Be sure to get your tickets today!

Performers

BEEGEE FUR COAT BLOTTO

25 February 2023 Saturday 21:00

25 February 2023 Saturday 23:55


Emaar Skyview, Libadiye Cad. No:82/F Emaar AVM -2 Katı, Mağaza No:, D:103, 34700 Üsküdar/İstanbul, Üsküdar, İstanbul


View Map

Event Promoter

Future Generation
Future Generation

Future Generation