08 February 2023 - Wednesday

30. İTÜ EMÖS

İstanbul, Şişli
30. İTÜ EMÖS

Event Details

İTÜ Endüstri Mühendisliği Kulübü olarak bu sene otuzuncusunu düzenlediğimiz İTÜ EMÖS (Endüstri Mühendisliği Öğrenci Sempozyumu) her sene iş ve teknoloji trendlerine uygun olarak belirlenen bir ana tema etrafında şekillenen Türkiye’nin en geniş kapsamlı öğrenci etkinliğidir. İTÜ EMÖS; Türkiye’nin dört bir yanından başta endüstri mühendisliği öğrencileri olmak üzere birçok bölümden öğrenciyi bir araya getiren, beş gün boyunca öğrencilerin mesleki ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayan gündüzleri ve akşamları ile dolu dolu geçen bir etkinliktir. 103 üniversite ve 96 bölümden 2600’ü aşkın katılımcının ağırlandığı İTÜ EMÖS, bünyesinde açılış kokteyli, oturumlar, kariyer atölyeleri, akşam eğlenceleri ve kapanış faslını bulunduruyor.

İTÜ EMÖS’ün ilk akşamında gerçekleşen açılış kokteylinde katılımcılar birbiriyle tanışıp, iletişim kurma fırsatı buluyor. Şehir dışından gelen katılımcılar için konaklamalı seçeneği de bulunan ve 5 gün süren etkinlik kapsamında alanında uzman üst düzey şirket yetkilileri ağırlanıyor.

Katılımcılar oturumlar esnasında iş ve teknoloji trendlerine ilişkin bilgi ediniyor ve iş dünyasının önde gelen isimleriyle iletişim kurma fırsatı yakalıyorlar. Akşam eğlencelerinde ise Türkiye’nin dört bir yanından gelmiş diğer katılımcılarla kaynaşıyor ve günün bütün yorgunluğunu atabiliyorlar.

Oturumlara paralel olarak gerçekleşen İTÜ EMÖS Kariyer Atölyeleri’nde ise öğrenciler, alanında lider firmalarla vaka analizi, iş simülasyonu veya eğitim platformlarında bir araya geliyorlar. Ayrıca kültür, sanat, kişisel gelişim vb. alanlarda gerçekleşen workshoplarla kendilerini yeniden keşfediyorlar.

Bu sene belirlenen alt başlıklarımız günümüzün önemli konularından; Internet of Things (IOT), Metaverse, RPA&Digital Twin, Mobility, Integration ve Accessibility. Alt başlıklarımızdan yola çıkarak teknolojinin her alanda insanın hayatına girmesiyle insanın varlığının ve ürettiği her işin zaman içinde dijital ortamlardaki yansımasının oluşumunu keşfedeceğimiz bu seneki EMÖS’ün ana teması ise “Yansımalar Evreni” olacak.

7-11 Şubat 2023 tarihinde İTÜ Maçka Kampüsünde gerçekleştireceğimiz etkinliğimize kayıt olmak için ituemos.com

08 February 2023 Wednesday 10:00

10 February 2023 Friday 17:30


İTÜ Maçka Mustafa Kemal Amfisi, İTÜ Maçka Kampüsü, İstanbul, Türkiye, Şişli, İstanbul


View Map

Event Promoter