30 April 2023 - Sunday

WakeUpSundaze: Santi & Tugce @AtakuleTerrace (World Jazz Day Celebration)

Ankara, Çankaya
WakeUpSundaze: Santi & Tugce @AtakuleTerrace (World Jazz Day Celebration)

Event Details

[TR]

WakeUpSundaze: Her Pazarı Sundaze Macerasına Dönüştürelim 

Sundaze, Pazar günlerinizi unutulmaz deneyimlere dönüştürmek için burada! İyi müzik, harika bir topluluk ve en iyi kokteylleri bir araya getirerek Pazar günlerinde nihai Sundaze deneyimini yaşayın. Her hafta sizi inanılmaz enerji dolu farklı mekanlara götüren yeni bir macera için hazır olun.

Etkinlik alanı:

Ankara’nın simgesi olan Atakule, eşsiz teras deneyimi ile dinleyicilerle buluşuyor. Atakule Teras, Ankara’nın eşsiz manzarasını izlerken sıradışı bir müzik deneyimi yaşayabileceğiniz tek etkinlik mekanı olma özelliğini taşıyor.

Etkinlik:

Etkinliğe özel şarap tadımları, yeni medya sergileri, workshoplar ve çeşitli aktivasyonlar sizleri bekliyor!

Program:

Santi & Tugce:

Tekdüze anlatıların günümüzün değişim ve kaos dünyasında artık işlemediği açıktır. Bu boşluğu dolduracak, ortak bir vizyonla bağlantı kuracak ve bize ilham verecek yeni hikayelere ihtiyacımız var. Santi ve Tuğçe, doğrudan kalbe dokunan bir dil olan müzikle yepyeni efsaneleri günümüze taşımak için buradalar.

Santi (Asunción, Paraguay'dan) ve Tuğçe (İstanbul, Türkiye'den) on yılı aşkın süredir seyahat arkadaşı ve müzik partneri. Uzun yıllar ABD'de yaşadıktan sonra Berlin'de yaşamaya başladılar. Her ikisi de dünya çapından ilham ve fikirlerin canlı bir mozaiğini bir araya getirdi: duygusal melodiler, renkli enstrümantasyon, dünya dışı armoniler ve cerrahi olarak tasarlanmış dans pisti ritimleri. Avrupa, Asya, Kuzey ve Güney Amerika'daki büyük elektronik ve dünya müziği festivallerinde, kulüplerinde ve konser salonlarında performans sergilediler ve dünya çapında büyük beğeni topladılar.


Gerçek Dorman

Gerçek Dorman, Ableton Live ile Hangdrum, Santur ve geleneksel Türk perküsyonlarını çaldığı canlı şovuyla ritim ve müzik aşığı, profesyonel müzisyen, eğitimci ve ses tasarımcısıdır. Usta bir davulcu ve perküsyonist olmasının yanı sıra uzman bir ses tasarımcısıdır.

Berklee Üniversitesi Online'dan Elektronik Müzik Prodüksiyonu ve Ses Tasarımı sertifikalarına sahiptir. 1996 yılından beri davul ve perküsyon çalmaktadır ve bu süreçte dünyaca ünlü bir çok davulcu ile de çalışmıştır. Türkiye'nin en kapsamlı davul kitabı olan "D52 Davul Metodu - 52 Haftada Temel Davul Dersleri"nin yazarıdır. 2019 yılında Müzik Prodüksiyonu ve Kompozisyon dersleri verdiği BeatMakers Academy'yi kurmuştur. Halen KV331 Audio yazılım şirketinde SynthMaster, SynthMaster iOS, SynthMaster One synthesizerları için ses tasarımcısı ve ürün yöneticisidir.


Dolce Jazz

Caz standartlarından flamenkoya, müzikal tiyatroya birçok farklı tür eserin çok sesli aranjmanlarını orkestra eşliğinde yorumlayan Dolce Jazz Vokal Grubu, 2011’de Ankara’da kuruldu. Dolce, 1940’ların Andrew Sisters şarkılarından grup üyelerinin kendi aranjmanlarına, caz, gospel ve müzikallere uzanan geniş repertuarını performanslarında kareografi eşliğinde sunuyor

Çağlar Kurt

2004-2010 yılları arasında Ankara'nın önde gelen elektronik clublerinden Faces, Saklıkent ve Smood gibi mekanlarında guest ve resident dj olarak çalan Çağlar KURT, Radio Vizyon 93 Frekansında Electronic Sessions programının direktörlüğünü yürütmüştür.

Setleri friskyradio ve purefm gibi radyolarda yayınlanırken, Bobby Deep, Simon Shaker, Cure-Shot, 7-Erhan, U.F.U.K, Ahmet Şendil gibi prodüktör DJ'ler ile birlikte performans sergilemiştir.
WakeUp & Sundaze:  Sundaze'de sürükleyici anılar oluşturun ve her pazar'ı heyecan verici bir serüvene dönüştürün. 

WakeUp & Kokteyl:  Usta mixologistler tarafından hazırlanan benzersiz kokteyllerin tadını çıkarın ve pazar gününü kucaklayın. 

WakeUp & Günbatımı: Güneşin ufukta kayboluşunu seyredin ve etkileyici göl manzarasına kapılarak pazar kaçamağınızın keyfini çıkarın.


[EN]

WakeUpSundaze: Let's Make Every Sunday a Sundaze Adventure 

Sundaze is here to transform your Sundays into unforgettable experiences! We're uniting good music, an amazing community, and the best cocktails to create the ultimate Daze on Sundays. Get ready for a new adventure every week as we take you to different locations packed with incredible vibes.

About the venue:

Atakule, the one & only landmark of Ankara, meets its audience with a unique terrace experience. Atakule Terrace carries the distinction of being the only event venue where you can enjoy an extraordinary music experience while witnessing the unique view of Ankara.

About the event:

Exclusive wine tastings, new media exhibitions, workshops, and various activities await you at the event!

About the line-up:

Santi & Tugce:

It's clear that monotonous narratives no longer work in today's world of change and chaos. We need new stories to fill this void, connect with a common vision, and inspire us. Santi and Tuğçe are here to bring brand-new legends to the present day through music, a language that speaks directly to the heart.

Santi (from Asunción, Paraguay) and Tuğçe (from Istanbul, Turkey) have been travel companions and music partners for over a decade. After living in the United States for many years, they moved to Berlin. Both brought together a vibrant mosaic of inspiration and ideas from around the world: emotional melodies, colorful instrumentation, otherworldly harmonies, and surgically designed dance floor rhythms. They have performed at major electronic and world music festivals, clubs, and concert halls in Europe, Asia, North, and South America, receiving widespread acclaim worldwide.

Gerçek Dorman

Gerçek Dorman is a rhythm and music lover, professional musician, educator, and sound designer, performing live shows with Ableton Live, playing Hangdrum, Santur, and traditional Turkish percussion. In addition to being a master drummer and percussionist, he is an expert sound designer.

He holds Electronic Music Production and Sound Design certificates from Berklee College of Music Online. He has been playing drums and percussion since 1996 and has worked with many world-renowned drummers during this time. He is the author of Turkey's most comprehensive drum book, "D52 Drum Method - Basic Drum Lessons in 52 Weeks." In 2019, he founded BeatMakers Academy, where he teaches Music Production and Composition courses. He is currently the sound designer and product manager for SynthMaster, SynthMaster iOS, and SynthMaster One synthesizers at KV331 Audio software company.

Dolce Jazz

Founded in Ankara in 2011, Dolce Jazz Vocal Group interprets a wide range of genres from jazz standards to flamenco and musical theater, performing polyphonic arrangements of various works accompanied by an orchestra. Dolce presents its extensive repertoire, ranging from 1940s Andrew Sisters songs to the group members' arrangements, jazz, gospel, and musicals, accompanied by choreography in their performances.

Çağlar Kurt

Between 2004 and 2010, Çağlar KURT, who played as a guest and resident DJ at leading electronic clubs in Ankara such as Faces, Saklıkent, and Smood, served as the director of the Electronic Sessions program on Radio Vizyon 93 Frequency.

While his sets were broadcasted on radio stations such as friskyradio and purefm, he has performed alongside producer DJs like Bobby Deep, Simon Shaker, Cure-Shot, 7-Erhan, U.F.U.K, and Ahmet Şendil.


-----------

[TR]

Etkinlik Kuralları:

Etkinlikte 18 yaş sınırı vardır. 18 yaşının altındaki katılımcılar alana alınmayacaktır.

Cinsiyet dengesi gözetilecektir.

Etkinlik alanına yiyecek, içecek, yanıcı ve patlayıcı (Deodorant, Sprey VB. dahil), plastik şişe, teneke kutu, yasaklı madde, açık sigara paketi, parlayıcı kesici ve/veya delici olarak kullanılabilecek her türlü alet, lazer imleci ve her türlü yasa dışı madde ile girmek yasaktır.

Organizatör, etkinliğin başlangıcından itibaren katılımcıların huzurunu bozabilecek ve etkinliğe zarar verebilecek davranışta bulunanlara bilet iadesi yapmaksızın etkinlik alanın uzaklaştırma hakkına sahiptir.

Festival için bilet satın alanlar, organizatör ve güvenlik ekibinin belirleyeceği üst ve çanta araması dahil her türlü güvenlik önlemini kabul etmiş sayılır. Bu önlemlere uymak istemeyen katılımcıların, alana giriş haklarının iptal edileceği gibi bilet iadesi de yapılmayacaktır.

Biletino ve Bilet Satış Noktaları harici mecralardan alınan biletlerin sorumluluğu katılımcıya aittir.

Organizasyon sahibi etkinliğe uygun görülmeyen kişileri bilet ücreti iade edilmek şartıyla alana kabul etmeme hakkını saklı tutar.

Katılımcılar etkinlik alanına girişleriyle, etkinlik boyunca video ve fotoğraflarının çekilmesini; çekilen video ve fotoğrafların organizatör tarafından tüm mecralardan halka açık olarak kullanılabileceğini kabul etmiş sayılır.

Organizatör, belirtilen etkinlik saatleri, içerikleri, sahne alacak sanatçlarda değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Organizatör, kendi firmasından hizmet satın alan katılımcı ve/veya katılımcılarının paylaşacağı e-mail, GSM numarası, ev adresi gibi iletişim kanallarından birine veya tamamına yapacağı duyuru, ilan veya reklam çalışmasına yönelik e-mailin, SMS gönderimi, katalog gönderimini “Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Kanunu'na” uygun şekilde yapmayı taahhüt eder. Tüketici/Katılımcılar imzalamış olduğu bu sözleşmeyle Organizatör'ün kendi iletişim bilgilerine yapacağı gönderimleri kabul etmiştir.

[EN]

Event Rules:

The event has an age limit of 18 years. Participants under the age of 18 will not be admitted to the area.

Gender balance will be considered.

All kinds of tools that can be used as food, drink, flammable and explosive (including Deodorant, Spray, etc.), plastic bottles, cans, prohibited substances, open cigarette packs, inflammable cutters and piercings, laser pointers, and all kinds of illegal It is forbidden to enter with the substance.

From the beginning of the event, the promoter has the right to remove the participants from the event area without refunding those who behave in a way that may disturb the peace of the participants and harm the event.

Those who buy tickets for the festival are deemed to have accepted all kinds of security measures, including the search for clothes and bags determined by the promoter and security team. Participants who do not want to comply with these measures will not be able to enter the area, and their tickets will not be refunded.

The responsibility for the tickets purchased from channels other than Biletino and Ticket Sales Points belongs to the participant.

The promoter reserves the right to refuse to accept persons unsuitable for the event provided that the ticket fee is refunded.

When the participants enter the event area, their videos and photos are taken during the event; It is deemed to have accepted that the videos and photographs taken by the promoter can be used publicly from all channels.

The promoter reserves the right to change the specified event hours, contents, and artists.

The promoter shall send an e-mail, SMS, and catalog for the announcement, announcement, or advertisement to one or all communication channels such as e-mail, GSM number, and home address to be shared by the participant and participants. They purchase services from their own company. Undertakes to do it in accordance with 'too.' With this agreement signed by the Consumer/Exhibitors, the promoter accepts the submissions to its contact information.

Performers

Santi & Tuğçe Sound Of Ladies Demirabi

30 April 2023 Sunday 15:00

30 April 2023 Sunday 23:00


Atakule Teras, Çankaya, Atakule, 06690 Çankaya/Ankara, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

WakeUpWorks
WakeUpWorks

An independent music & arts initiative.