25 December 2022 - Sunday

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bağ Rotası Şarap Tadımı

İstanbul
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bağ Rotası Şarap Tadımı

Event Details

WAYANA Wine Bar olarak şarap severler için bir dizi tadım etkinliği düzenledik. İlkini 9 Ekim 2022 Pazar günü Bozcaada Şarapları Tadımı, ikincisini Trakya Bağ Rotası Şarap Tadımı, üçüncüsünü Kapadokya ve İç Anadolu Bağ Rotası Şarap Tadımı, dördüncüsünü İzmir-Urla Bağ Rotası Şarap Tadımı, beşincisini de Denizli Bağ Rotası Şarap Tadımı olarak gerçekleştirdik. 25 Aralık 2022 Pazar günü tek seans olarak yapacağımız altıncı etkinlikte üretim tesisi Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu ve Antakya çevresinde olan üreticilerden toplam sekiz şarap tadacağız. Etkinlikte yer vereceğimiz üreticileri aşağıda inceleyebilirsiniz. 

Türkiye Bağ Rotaları Şarap Tadımı üst başlığıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikleri başlangıçta altı etap olarak planladık. Daha sonra Manisa-Aydın ve Akdeniz Bölgesi Bağ Rotalarını ekleyerek sekiz etaba çıkardık. Diğer etapları ve içerikleri de kendi başlıkları altında inceleyebilirsiniz.

Denizli Bağ Rotası Şarap Tadımında Yer Alacak Şaraplar ve Üreticileri:

ANTIOCHE-Barburi

ESKİ BAĞLAR-Rezerv Öküzgözü&Boğazkere

KAYRA-Versus Alpagut Öküzgözü

KUZEYBAĞ-Kösetevek

MİDİN-Cehennem Deresi (Beyaz ve Kırmızı)

SHILUH-Kustan

 

25 December 2022 Sunday 15:00

25 December 2022 Sunday 17:00


Wayana, Caferağa, Ferit Tek Sokağı 60B, Kadıköy/İstanbul, Türkiye, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
WAYANA Questions For Organizer?

WAYANA is our wine bar right in the center of Moda Kadikoy, which is one of the most distinguished neighborhoods of Istanbul. We are proud to be serving all the wine list (over 300 labels) by the glass. WAYANA menu includes wine+tapas pairings which introduces the local wines and food to the wine lovers. Moreover WAYANA welcomes wine enthusiasts for local wine tasting events twice a month.