19 December 2022 - Monday

Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri 2022

İstanbul
Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri 2022

Event Details

Boğaziçi, "Yılın En İyileri"ni ödüllendiriyor! 

Bu sene 12'ncisi düzenlenen Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri, her yıl tüm ülkeden sporseverlerin oylarıyla ödül almaya hak kazanmış yılın en iyi sporcuları, takımları ve spor insanlarını bir araya getiren; Türk spor camiasının başarılı ve ünlü simalarının katılımıyla gerçekleşen ve gerek ulusal gerekse uluslararası spor basınında geniş yer bulan Türkiye'nin en prestijli Spor etkinliklerinin başında gelmektedir. 

Her sene olduğu gibi bu sene de sporcu, federasyon yetkilileri ve ünlü simaların yanında basında hak ettiği değeri bulamamış özel yetenekli sporcularımıza da oylamaya açık olmayan Sportsmanship Brotherhood ödüllerimizi takdim ederek onları aramızda ağırlıyor ve olağanüstü başarılarından herkesin haberdar olmasını sağlıyoruz.

Türkiye'de endüstriyelleşen Spor camiasının ruhunu korumak ve gölgede kalmış başarıları öne çıkarmak vizyonlarıyla gerçekleştirilen Spor Ödülleri bu sene 19 Aralık 2022, saat 19.00'da gerçekleşecek.

Sen de bu değerli etkinliğin bir parçası ol, oylamaya katıl ve  ‘En İyi’lerin seçilmesinde söz sahibi ol!

Oylama için: https://www.bounsporodulleri.org/oylama

Ödül Töreni sadece Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin katılımına açık olacaktır.

Kategorilerimize göre adaylarımız şu şekildedir:

En İyi Takım: Fenerbahçe Doğuş Yelken Kulübü, Anadolu Efes, VakıfBank SK, Beşiktaş Erkek Hentbol, Ziraat Bankkart Erkek Voleybol

En İyi Basketbol Oyuncusu:Vasilije Micić, Onuralp Bitim, Shane Larkin, Alperen Şengün, Alina Iagupova

En İyi Voleybol Oyuncusu:Tijana Bošković, Eda Erdem, Gabriela Guimarães, Wouter Ter Maat, Zehra Güneş

En İyi Futbol Oyuncusu: Uğurcan Çakır, Kerem Aktürkoğlu, Hakan Çalhanoğlu, Umut Bozok, Mariem Houij

En İyi Bireysel Sporcu:Yasemin Can, Toprak Razgatlıoğlu, Ferhat Arıcan, Yasemin Adar Yiğit, Merve Dinçel

En İyi Çıkış Yapan Sporcu:Aleyna Ertürk, Arda Güler, Merve Tuncel, İsmail Nezir, Havva Tatlıcan

En İyi Çıkış Yapan Takım:Frutti Extra Bursaspor, Bahçeşehir Koleji SK, Bodrumspor, ALG Spor, Fire Flux E-Sports

En İyi Antrenör:Dušan Alimpijević, Bilal Ömer Çakır, Ergin Ataman, Yılmaz Göktekin, Ateş Çınar

En İyi Spor Yorumcusu:Kaan Kural, Mehmet Demirkol, Emre Özcan, Önder Özen, Yücel Tuğan

En İyi Spor Programı:Oyna Devam, Emre Özcan ile Süper Futbol, Mor Sektör, Kırılma Anı, Haftalık Fantezi

En İyi Spor Yöneticisi: Suat Çelen, Kenan Şebin, Mehmet Akif Üstündağ, Cemal Erksun, Alper Yılmaz

Başarı ve hikayeleriyle bizleri etkileyen ve bu yüzden oylamaya sunmadan Boğaziçi Üniversitesi Spor Kurulu olarak başarılarını tebrik etmek amacıyla verdiğimiz Sportsmanship Brotherhood ödül sahipleri şu şekildedir:

Aysu Türkoğlu, Kübra Korkut, Milli Artistik Jimnastik Erkek Takımı, Tekerlekli Sandalye U23 A Milli Takımı, Aysel Özgan, Yiğit Caner Aydın, Sudenur Basancı.

 

Tören Salonu: Albert Long Hall

Tören Tarihi: 19 Aralık 2022

*Ödül Töreni Başlangıç Saati: 19.00

 

19 December 2022 Monday 19:00

19 December 2022 Monday 22:30


Albert Long Hall, Boğaziçi Üniversitesi, Beşiktaş, İstanbul


View Map

Event Promoter