20 January 2023 - Friday

OGUZ

Ankara
OGUZ

Event Details

ENG

OGUZ is a dj and producer from the Netherlands.Known for his intense sets comprised of hard groovy,creative and heavy energetic sounds,
always filled with surprises along the way,his first encounter with the rave scene he would be a part of was in Amsterdam,
where he got a taste of what it means to dance your ass of until the morning.
Inspired by this,Oguz decided it was time for him to create his own take on the genre and started to teach himself intricacies of music production.
Only six months later he would have his first show.By now oguz has made his mark in many European cities,electrifying crowds with his larger than life approach to techno

TR
Hollandalı bir DJ ve producer olan OGUZ,sert groovy, yaratıcı ve ağır enerjik seslerden oluşan,yol boyunca her zaman sürprizler ile dolu olan yoğun setleriyle tanınıyor.
Bir parçası haline geleceği rave sahnesiyle ilk olarak Amsterdam'da tanıştı ve sabahlara kadar çılgınca dans etmenin ne anlama geldiğini tattı.
Bundan ilham alan Oguz,bu türe kendi yorumunu katmanın zamanının geldiğine karar verdi ve kendi kendine müzik prodüksiyonunun inceliklerini öğrenmeye başladı.
Başladıktan sadece altı ay sonra ilk gösterisini yapacaktı.Oguz şimdiye kadar techno'ya karşı gerçeküstü yaklaşımıyla kalabalıkları coşturarak Avrupa'nın birçok şehrine damgasını bıraktı.

Performers

OGUZ GRAFİN FELİX KERİM NOYAN

20 January 2023 Friday 23:00

21 January 2023 Saturday 05:00


Pixel, Kavaklıdere, Tunus Cd. No:66, 06680 Çankaya/Ankara, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter