08 December 2022 - Thursday

12min | ART 8 Aralık 2022

İstanbul
Free
12min | ART 8 Aralık 2022

Event Details

8 Aralık 2022 saat 19:12 de Çatı Bostanlı'da Sanat Girişimleri dinlemek üzere buluşuyoruz. Vaktimizi boşa harcamayıp güzel sanatlar konşacağız.

Caz, Tiyatro ve Mekanlar üzerine şahane konuşmacılar ve sizlerle.

Üşenmeyip sunumlarını 12 dakikaya sığdıran ve çekinmeden 12 dakika boyunca sorular sorabileceğiniz ve her konuşma sonrası sohbet molaların olacağı yeni bir buluşma.

12min | ART Buluşmamız için 3 konuşmacımız ve bir Sanat Kolektifimiz şu şekilde.

 

Nilüfer Akdoğu

Caz Sanatcısı

"Şatafatsız Sanat"

"Türkiye genelinde belki birkaç mekan dışında müzik dinlemek, bağırarak konuşanlar, kötü ses sistemleri ve ""sözüm ona"" içeride içilmeyen sigara dumanıyla neredeyse imkansız. Çekirdeğinde varolmak ve özgürlük yatan ""caz müziğinin"" ismini kullanıp, no name müzisyenlere alan açmayan, çalıştıkları mevcut müzisyenlere de komik kaşeler veren mekan sahiplerine inat 2017'de İzmir Karşıyaka'daki evimde ""ev konserleri"" düzenlemeye başladım. Pırıl pırıl ses sistemi ile müzik dinlemeye gelen ve bu payda ile yolları kesişen aydınlık insanlar burada birbirini bulmaya başladı. ""Sahne"" yerini sadece ve sadece ""paylaşmaya"" verdi. ""Konser"" kavramı aslında olması gerektiği gibi yerini ""deneyim""e bıraktı. Dinleyen, icra edenin yanı başında aldığı nefese bile şahit olurken, icra eden de ""dinleniyor"" olmanın kimyası ile potansiyelini doya doya yaşamaya başladı.

Ev konserlerinde sadece ben ve benim projem yok. Caz müzisyeni arkadaşlarım da ev konserlerinde kendi sahnelerini yaptılar. Çalmak istedikleri müziği dinleyenleri ile paylaştılar, paylaşıyorlar. Mekan sahiplerinin can sıkıcı yönlendirmeleri olmadan, gönüllerince...

Konser harici hayat geçirmek üzere olduğumuz bambaşka varoluşsal, disiplinler arası projelerimiz de yolda.

Ev Konserleri'nin çatısı altında "şatafatsız" bir şekilde buluşmaya, yaşamı, kendimizi ve müziğimizi paylaşıp büyümeye, bir gün sonrasını daha anlamlı kılmaya devam ediyoruz. Ayrıca eylemlerimiz de devam edecek

 

Sinem Yiğit

Salonda Sanat Sahibi

"Kendiliğinden Sanat"

Salonda Sanat; sınırsız yaratıcılığı beslemek için yola çıktı ve sanatı özgürleştirmek için sanat meraklıları ile buluşuyor!

Her yaştan geniş bir kitleye hitap eden, interaktif ve sürdürülebilir kültür, sanat ve yaşam merkezi olan Salonda Sanat’ta gerçekleşen sergilerle alışılmışın dışında düşünmeye, workshop’larla sanat dolu keyif seansları deneyimlemeye, seminerlerle kültürel birikimini artırmaya, etkinliklerle farklı disiplinlerin buluşumuna ortak olmaya hazır ol."

 

Bahadır Yüksekşan

Tiyatro Salt Oyuncu/ Yönetmen

"Sahnede Gerçek Var"

mottosuyla, sahnedeki üretimlerimizde gerçeklik, özgürlük ve özgünlüğün ifadesine ilişkin yaklaşımlarımız ve yolculuğumuzun kısaca  paylaşımı olarak tasarlanacaktır.

---------

Bir de Dijital sergimiz olacak. Hub İllustration Topluluğu dijital sergisi ile aramızda olacak.

 

Karşıyaka Belediyesi çiçeği burnunda uluslararası standartlarda olan "Çatı Bostanlı" Sanat ve Sergi alanlarını bizler için açtı ve 18:30 'da ilk sergisini rehberli gezebilmemiz için hazırlıklarını yaptı.

Çay kahve ikramlarımızı da evsahibimiz Karşıyaka Belediyesi üstlendi.

 

Karşıyaka Kolektif Girişimcilik Merkezi de aramızda olacak. Sanat girişimciliği için beklentileri soracak. (Belki bir "Karşıyaka Jazz Günleri" veya "Art Residency" gibi projeler oluşur)

Düşler Akademisi, Social Inclusion Band temsilcileri de bizimle olacak.

Yani Sanat  konuşacağımız keyifli bir gün olacak ve sizleri de mutlaka bekleriz.

08 December 2022 Thursday 19:10

08 December 2022 Thursday 22:00


Çatı Bostanlı, Karşıyaka çatı bostanlı, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

12min.me Türkiye
12min.me Türkiye Questions For Organizer?

12min.me Türkiye, Almanya'nın Hamburg şehrinde başlayıp, organik olarak büyümüş kar amacı gütmeyen bir organizasyon/dernek. Arkasında teknolojiden, finans firmalarına çok sayıda kurum/kuruluş var. En büyük özelliği bağımsız girişimcilerin, özellikle yeni kuşak gençlerin öncülük ettiği dinamik bir platform olması. Almanya'daki başarı Avrupa şehirlerine yayılmış durumda. Kısaca, eski ve yeni ekonomi arasında sıkışmış günümüz dünyasının açmazlarının/iyi örneklerinin ve ayrıca şaşırtıcı girişimci hikâyelerinin yer aldığı; buluşma/talks etkinliği. 3 harika konuşmacı, 3 aşamada sunumunu yapıyor; • 12 dakika sunum/konuşma/paylaşım • 12 dakika soru cevap • 12 dakika networking