01 December 2022 - Thursday

ANNE

İstanbul, Bakırköy
ANNE

Event Details

79 doğumlu Fransız yazar Floran Zeller’in yazdığı bu oyun, yazarın, “Baba”, “Oğul” ve “Anne” olarak yazdığı serinin bizce en kıymetlisi. Oyun, birbirini tekrar eden sahnelerle bir ‘anne’nin modern eril aile yapılanmasında kayboluşunu, hayatının elinden kayıp gidişini ve bunu fark etmenin yarattığı psikolojik gerilimi bize tüm çıplaklığıyla aktarıyor. Oscar ödüllü yazarın bizlere de hayati perspektifler katabilecek bu çarpıcı metni, bir annenin bu savaşta verdiği irili ufaklı her mücadeleyi bizlere zekice ve sürükleyici merak unsurlarıyla içimize işlemeyi başarıyor. Bu başarıyla yazar ve yazdığı bu seri, tüm dünyada sinema ve tiyatrolarda büyük yankı bulmaya da devam ediyor. Tiyatro iN’in yapımcılığını üstlendiği ve tüm provaları Studio iN ve Moda Sahnesi çatısı altında gerçekleştirilen oyun, 1 Aralık 2022 Perşembe günü Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi’nde sanatseverler ile buluşacak.

Oyun süresi 85 dakika ve tek perdedir.

 

Yazan: Florian ZELLER

Çeviren: Ayberk ERKAY

Yöneten: Onur ÜNSAL

 

Oyuncular:

Anne: Defne KAYALAR

Baba: Engin HEPİLERİ

Oğul: Doğa HALİS

Kız: Sevda ERGİNCİ

Yönetmen yardımcısı: Musa Can PEKCAN

Dekor-Işık: Cem YILMAZER

Kostüm: Hazal GÜREL

Ses-Müzik: Mert ÜÇER

Afiş ve Grafik: Ulaş ERYAVUZ

Afiş fotoğrafları: Tamer YILMAZ

Sahne Fotoğrafları: Murat DÜRÜM

Tanıtım Video: MGX Studio

Sahne amiri: Eren YAĞCIOĞLU

Reji asistanı: Simge ESEN

Kondisyoner: Ada Nil KARAMEHMEDOĞLU

Yapım amiri: Barış ŞEKERCİ

Dekor uygulama: Boiler 99

 

“Bu yapıtın sahnelenme hakkı yazar Florian ZELLER temsilcisi ONK Ajans Fikir ve Sanat Eserleri A.Ş.’den devralınmıştır.”

01 December 2022 Thursday 19:00

01 December 2022 Thursday 20:30


Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi, İstanbul Kültür Ünv., Ataköy 7-8-9-10. Kısım Mh., 34156 Bakırköy, Bakırköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi
Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi

İstanbul Kültür Üniversitesi Ataköy Yerleşkesi içinde yer alan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi; çok amaçlı sahnesi, teknik donanımı, 750 kişilik seyirci kapasitesi, modern fuayesi ve kulisi ile hizmet vermektedir. Pek çok uluslararası etkinliğe de ev sahipliği yapan Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezi bugüne kadar İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, Fazıl Say, Şirin Pancaroğlu, Cihat Aşkın, Gershwin Quartet, Borusan Quartet, Genco Erkal, Erol Büyükburç, Ajda Pekkan, Gülsin Onay, Bolşoy Balesi, Verda Erman, Ayla Erduran, Ziya Azazi ve Burhan Öcal gibi isimleri ağırlamıştır. Çağdaş tasarımı, profesyonel teknik donanımı ile sanat kurumlarının farklı sahneleme tekniklerini kolaylıkla uygulayabildikleri ve bu nedenle tercih edilen belli başlı sahnelerden biri olma özelliğine sahiptir.