27 November 2022 - Sunday

İzmir-Urla Bağ Rotası Şarap Tadımı

İstanbul
İzmir-Urla Bağ Rotası Şarap Tadımı

Event Details

WAYANA Wine Bar olarak şarap severler için bir dizi tadım etkinliği düzenledik. İlkini 9 Ekim 2022 Pazar günü Bozcaada Şarapları Tadımı, ikincisini Trakya Bağ Rotası Şarap Tadımı, üçüncüsünü de Kapadokya ve İç Anadolu Bağ Rotası Şarap Tadımı olarak gerçekleştirdik. Dördüncü etkinliğimiz İzmir-Urla Bağ Rotası Şarap Tadımı adını taşıyor. 27 Kasım 2022 Pazar günü tek seans olarak yapacağımız bu etkinlikte üretim tesisi İzmir ve Urla'da olan sekiz üreticinin her birinden bir şarap tadacağız. Üreticiler ve şaraplarını aşağıda inceleyebilirsiniz. 

Türkiye Bağ Rotaları Şarap Tadımı üst başlığıyla gerçekleştirdiğimiz etkinlikleri başlangıçta altı etap olarak planladık. Daha sonra Manisa-Aydın ve Akdeniz Bölgesi Bağ Rotalarını ekleyerek sekiz etaba çıkardık. Diğer etapları ve içerikleri de kendi başlıkları altında inceleyebilirsiniz.

İzmir-Urla Bağ Rotası Şarap Tadımında Yer Alacak Şaraplar ve Üreticileri:

Bornova Misketi - PERDİX

Çakal Üzümü - PAŞAELİ

Sangiovese - MOZAİK

Serendias - URLA

Vinaida 5 - AYDA

Sonnet 23 - USCA

MSM - ŞATOMET

Hippokrates - 7BİLGELER

27 November 2022 Sunday 15:00

27 November 2022 Sunday 17:00


Wayana, Caferağa, Ferit Tek Sokağı 60B, Kadıköy/İstanbul, Türkiye, Kadıköy, İstanbul


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
WAYANA Questions For Organizer?

WAYANA is our wine bar right in the center of Moda Kadikoy, which is one of the most distinguished neighborhoods of Istanbul. We are proud to be serving all the wine list (over 300 labels) by the glass. WAYANA menu includes wine+tapas pairings which introduces the local wines and food to the wine lovers. Moreover WAYANA welcomes wine enthusiasts for local wine tasting events twice a month.