21 September 2022 - Wednesday

100 Yılın Partisi

Ankara, Çankaya
100 Yılın Partisi

Event Details

100 Yılın Partisi, 21 Eylül’de, Odtü MD Vişnelik’te, gecenin gündüze yaklaştığı tarihlerde tüm duyguları bir araya getirmeye geliyor!


Havuz kenarında gün boyu müzik, joga, tasarım pazarı, juggling gösterileri ve daha bir çok sürpriz ile benzersiz bir deneyimi müjdeliyor!

Sen eksiksen bu eğlence eksik kalır. 


Karanlığın ve hüznün hükmettiği evrenden sıkılmış bir grup, her şeyden kaçıp bir tavşan ininde eğlenirken aralarından biri parmaklarını kitaplığın tozlu raflarında gezdirmeye başlar. Gözleri bir kitapta takılır. “Dionysos’un Kehanetleri”. Yıpranmış kitabı karıştırırken rastgele bir sayfayı arkadaşlarına okumaya başlar. Yazıda insanlığa yüzyılda bir fırsat sunan Dionysos şöyle der:


“Öyle bir zaman gelecek ki tüm halk kaybolmuş, ne kendisi ne sevdikleri için yaşıyor olacaktır. Öyle bir zaman ki her sevgi bitmeye muhtaç, her nefret unutulmaya mahkum edilmiştir. Öyle bir zaman ki hiçbir duygunun önemi kalmamıştır. O zaman geldiğinde asırlardır süregelen bu geleneğin parçası olmuş ruhları taşıyan yüzlerce insan gecenin gündüzü yakalamaya yaklaştığı tarihlerde bir mahallede eğlenmek için toplanacak; tüm zıt duygular birbiriyle barışacak, tanrıları tatmin olacak ve insanlar hayat için tekrar umut bulacaktır.”

Performers

Liminal Objects Papalagi Çiçek Çocuk Cinuty Q-BRA

21 September 2022 Wednesday 12:00

22 September 2022 Thursday 00:00


ODTÜ MD Vişnelik Açık Havuz, İşçi Blokları, 1538. Cd. No:58, Çankaya/Ankara, Türkiye, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Biletino Logo
HideArt

HideOut Coffee Inn tarafından kurulan Ankaraya yeni bir soluk kazandırmak isteyen kolektif bir oluşum