11 September 2022 - Sunday

Altın Gün

Ankara
Altın Gün

Event Details

Amsterdam çıkışlı Anadolu rock ve psikedelik folk grubu Altın Gün Ankara'da!

Yeni dönem psikedelik sahnenin önemli temsilcilerinden, Amsterdam çıkışlı Altın Gün; Ankara'ya geliyor! Grup,  11 Eylül gecesi Epifoni organizasyonu ile Ankara ODTÜ MD Vişnelik Çim Amfi'de sahne alacak. 

70’ler Türkiye’sinin türler arası ve psikedelik Anadolu rock ve folk akımlarından etkilenen Altın Gün; vokalde Merve Daşdemir, sazda, tuşlularda ve vokalde Erdinç Ecevit, basta Jasper Verhulst, gitarda Thijs Elzinga, davulda Daniel Smienk, ve perküsyonda Chris Bruining’den oluşuyor. 

Çıkış albümleri “On”u Bongo Joe Records etiketiyle yayınlayan Altın Gün, Selda Bağcan’dan Barış Manço’ya, Erkin Koray’a uzanan geleneksel repertuvarlarını ve daha önce duyulmadık örnekleri de gün yüzüne çıkardı. Başta Neşet Ertaş olmak üzere nesilden nesile aktarılan Türk halk müziği bestelerini funk ritimleri, surf gitarlar, bağlama ve analog klavyenin buluşmasıyla zenginleştiren grup; dünyanın birçok şehrinde sahne aldı. Tame Impala, King Gizzard and The Lizzard Wizard, Edward Sharpe & The Magnetic Zeros, Phosphorescent ve Amyl and The Sniffers gibi birçok önemli isimle aynı sahneyi paylaşan Altın Gün; 2019’da yayımladığı ikinci albümleri “Gece” ile “En İyi Dünya Müziği Albümü” kategorisinde 2020 Grammy Ödülü’ne aday gösterildi. 2021’de dinleyicileriyle “Yol” ve “Âlem” isimlerini taşıyan iki yeni albümlerini paylaşan ekip, 70’ler sonu ve 80’ler başı Avrupa’sının synth-pop’unu sound’una taşıdı.

11 September 2022 Sunday 18:00

12 September 2022 Monday 01:00


ODTÜ Vişnelik Tesisleri, 1540. Sokak No:58 100. Yıl, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Comments