19 July 2022 - Tuesday

Jazzberry Tunes - “Yolculuk”

Ankara
Jazzberry Tunes - “Yolculuk”

Event Details

Jazzberry Tunes, Leading Voices için Hollanda’ya doğru yola çıkmadan önce dinleyicisiyle sezonun son yurt içi konserinde buluşuyor.

Koronun Hollanda repertuvarını seslendireceği lansman konseri "Yolculuk", 19 Temmuz 20:30'da Türk Amerikan Derneği Coşkan Daş Tiyatro Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Gümüş Bilet ve Altın Bilet kategorileriden alacağınız biletler ile koronun Hollanda ulaşım masraflarının karşılanmasına destek olabilirsiniz. Konserde kendilerine özel olarak ayrılmış koltuklar ve çeşitli sürprizler Gümüş ve Altın Bilet kategorisi dinleyicilerimizi bekliyor olacak.

2014 yılında şef Yiğit Deniz ve Mustafa Çağlayan Durmaz öncülüğünde kurulan Jazzberry Tunes, 10'dan fazla farklı dil ve kültürden çağdaş ve caz eserler seslendirirken, Türkiye'nin en saygın bestecilerinin çoksesli eserlerine de repertuvarında yer veriyor.

Türkiye'nin birçok şehrinde konserler veren koro, bugüne kadar ulusal ve uluslararası festivallerde boy gösterdi ve ödüllere layık görüldü.

Temmuz ayı sonunda Hollanda’nın Utrecht kentinde gerçekleşecek ve Avrupa Korolar Federasyonu’nun düzenlediği Leading Voices festivalinde sahne almaya hazırlanan Jazzberry Tunes, ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek üzere çalışmalarına devam ediyor.

19 July 2022 Tuesday 20:30

19 July 2022 Tuesday 21:30


TAD Coşkan Daş Tiyatro Sahnesi, Güvenevler, Cinnah Caddesi No:20, Çankaya/Ankara, Türkiye, Çankaya, Ankara


View Map

Event Promoter

Jazzberry Tunes
Jazzberry Tunes Questions For Organizer?

2014 yılında şef Yiğit Deniz ve Mustafa Çağlayan Durmaz öncülüğünde kurulan Jazzberry Tunes, kısa zamanda adını duyurmayı başarmış ve geniş repertuvarı ile ilgi toplamıştır. 10'dan fazla farklı dil ve kültürden çağdaş ve caz eserler seslendiren koro, Türkiye'nin en saygın bestecilerinin çoksesli eserlerine de repertuvarında yer vermektedir. Türkiye'nin çeşitli şehirlerinde konserler veren Jazzberry Tunes, ulusal ve uluslararası festivallerde boy göstermiş ve ödüllere layık görülmüştür. Jazzberry Tunes, 2019 yılında Fransa'da gerçekleşen ve Avrupa'nın en büyük koro organizasyonlarından biri olan Les Choralies festivalinde yer almış ve ilk kez ülkemizi yurtdışında temsil etmenin gururunu yaşamıştır. Avrupa dinleyicisinden büyük ilgi gören koro, farklı şehirlerden konser davetleri almıştır. Jazzberry Tunes, 2020 yılında Macaristan'da düzenlenmesi planlanan fakat pandemi nedeniyle iptal edilmiş olan dünyanın en köklü ve saygıdeğer koro yarışmalarından Bela Bartok Uluslararası Koro Yarışmasına davet alan sayılı korolar arasına girmiştir. Bu yıl Temmuz ayında Hollanda’da gerçekleşecek “Leading Voices” festivalinde sahne almak üzere davet almış olan Jazzberry Tunes, ülkemizi tekrar yurtdışında temsil edecek olmanın heyecanıyla, çalışmalarına devam etmektedir.