27 August 2022 - Saturday

+1 Sunar: Homegrown

İstanbul
+1 Sunar: Homegrown

Event Details

“+1 Sunar: Homegrown”

 27 Ağustos’ta Parkorman’da!

 

Line-up’ından teknik personeline kadar herkese temsil eşitliği sağlayarak Apartmanlar, Bajar, CASP, Elçin Orçun, Eskiz, Frozen Clouds, Fungistanbul, Hedonutopia, In Hoodies, Mind Shifter, Nilipek., Strider, The Flabbies ve Şevval Kılıç (DJ Set) sahneyi ele geçireceği ve yerleşik kolektifler, bağımsız radyolar, plak şirketleri, söyleşiler ve DJ setlerin gerçekleşeceği “+1 Sunar: Homegrown” festival, 27 Ağustos’ta Parkorman’da!

 

“Daha eşitlikçi, daha erişilebilir, daha kapsayıcı ve daha sürdürülebilir bir festival mümkün” mottosu ile yola çıkarak temsil eşitliği, sürdürülebilirlik, erişilebilirlik ve geri dönüşüm hedefleri ile şekillenen ve bu konulara dikkat çekmeyi hedefleyen yepyeni yerel festival “+1 Sunar: Homegrown”, 27 Ağustos Cumartesi günü Parkorman’da gerçekleşecek. “+1 Sunar: Homegrown” festival kapsamında, lokalde üretilen sesler, tür ayrımı yapılmaksızın tüm güne yayılırken festival boyunca devam edecek olan sergi, söyleşi, tasarım pazarı ve workshop alanları, müzik ve diğer sanat formları ile birleşip çok disiplinli bir kutlamaya dönüşecek.

Festival boyunca Ağaçkakan, Apartmanlar, Bajar, CASP, Elçin Orçun, Eskiz, Frozen Clouds, Fungistanbul, Hedonutopia, In Hoodies, Mind Shifter, Nilipek., Strider, The Flabbies ve Şevval Kılıç (DJ Set) sahneyi ele geçirirken sevilen bağımsız müzisyenlere sahnede çok özel konuklar eşlik edecek. Line-up’ından teknik personeline kadar herkese temsil eşitliği sağlayacak olan “+1 Sunar: Homegrown” festival, yerel sanatçıları destekleyen kocaman bir sahne olacak ve sponsorundan yemek standlarına kadar yalnızca yerli olanın desteklenip yer verildiği ‘bizden’ bir festival olarak yerel sahnemize kaybettiği sesi yeniden kazandırmak, onu desteklemek ve geliştirmeyi görev bilerek üretilen sesleri tür ayrımı yapılmaksızın tüm güne yayacak. Festival boyunca ayrıca İstanbul’daki yerleşik kolektifler, bağımsız radyolar, plak şirketleri, söyleşiler ve DJ setler de “+1 Sunar: Homegrown” festivalin hayallerine ortak olacaklar. Bir headliner içermeyen ve tüm ekiplere eşit temsil alanı ve süre ayırarak tüketimden çok birlikte üretmenin keyfine varılacak bir ortam sunmayı amaçlayan “+1 Sunar: Homegrown” festival, iyi müziği ve birçok avantajı katılımcılarına sunabilmek için 27 Ağustos 2022 Cumartesi günü Parkorman’da müzik ve yeni deneyimlere açık tüm herkese kapılarını açacak.

--

“+1 Sunar: Homegrown” Festival

 At Parkorman on August 27!

 

By providing equality of representation to everyone from the line-up to whole technical personnel; Apartmanlar, Bajar, CASP, Elçin Orçun, Eskiz, Frozen Clouds, Fungistanbul, Hedonutopia, In Hoodies, Mind Shifter, Nilipek., Strider, The Flabbies and Şevval Kılıç (DJ Set) will take over the stage and local collectives, independent radios, record companies, interviews and DJ sets will take place at the “+1 Sunar: Homegrown” festival on 27 August at Parkorman!

 

The brand new local festival “+1 Sunar: Homegrown”, shaped by the motto of “more equitable, more accessible, more inclusive and more sustainable festival is possible” and shaped by the goals of equality of representation, sustainability, accessibility and recycling and aiming to draw attention to these issues will take place in Parkorman on August 27. As part of the “+1 Sunar: Homegrown” festival, the sounds produced at the local will spread throughout the day without any distinction of genre and the exhibition, conversation, design market and workshop areas, which will continue throughout the festival will combine with music and other art forms and turn into a multi-disciplinary celebration.

During the festival; Ağaçkakan, Apartmanlar, Bajar, CASP, Elçin Orçun, Eskiz, Frozen Clouds, Fungistanbul, Hedonutopia, In Hoodies, Mind Shifter, Nilipek., Strider, The Flabbies and Şevval Kılıç (DJ Set) take the stage and will be accompanied by very special guests who is popular independent musicians. “+1 Sunar: Homegrown” festival, which will provide equal representation to everyone from the line-up to technical personnel it will be a huge stage for supporting local artists as 'to be us' festival. where only the local is supported, from the sponsor to the food stands, the festival will spread the sounds produced with the duty of restoring, supporting and developing the lost voice to our local scene without any discrimination of genre. During the festival, local collectives, independent radios, record companies, talks and DJ sets in Istanbul will also share in the dreams of the "+1 Sunar: Homegrown" festival. “+1 Sunar: Homegrown” festival, which does not include a headliner and will provide an environment for all teams to enjoy producing together; rather than consumption by allocating equal representation space and tim in order to present good music and many advantages to its participants will open its doors to all those who are open to experiences on August 27, 2022.

27 August 2022 Saturday 14:00

28 August 2022 Sunday 01:00


Parkorman, Büyükdere Cad., Sarıyer, İstanbul


View Map

Event Promoter