30 August 2014 - Saturday

TEDxAlsancak 2014

İzmir, Çeşme
TEDxAlsancak 2014

Event Details

Çok hızlı geçiyor zaman...

TEDxAlsancak için üçüncü senemizdeyiz. İlham dolu, hür fikirleri geniş kitlelerle paylaşmaya başladığımız 2012 senesinden beri 7 milyondan fazla kişiye ulaştık. Videolarımızın internette izlenme sayısı 200.000'i geçti. Ege Bölgesi ve İzmir için bir başarı hikayesini TEDxAlsancak sahnesinde birlikte yarattık. 

Dünyanın kaderini değiştiren Albert Einstein'ın yanıt bulamadığı bir soru vardı: Acaba çılgın olan kimdi? Kendisi mi, diğerleri mi? Peki ya size göre çılgınlığın sınırı nedir; ya da bir limiti olmalı mıdır? Albert Camus ''Akıllı, aptal demeden tüm insanlara bulaşan bir hastalıktır.'' demişti aşkı tanımlarken yarım asır önce... 21. yüzyılın ilk çeyreğinde aşkı nasıl tanımlıyoruz; aşık olabiliyor muyuz? 

''Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı'' dizeleriyle yeni kapılar açmıştı Cemal Süreya zihinlerimizde... Gün geçtikçe daha hızlı ve pratik yemeklerin peşinden koşarken acaba hangi mucize lezzetleri ıskalıyoruz? Teknoloji hızla ilerliyor, farklı tasarım çözümleri hayatımızı kolaylaştırıyor... Ancak insanoğlunun ortalama mutluluk katsayısı gün geçtikçe azalıyor... Farklı kutuplara ayrılmamızın bir nedeni olmalı... Hayal kurma kabiliyetimizin gün geçtikçe körelmesinin bir sebebi olmalı... Sosyal medyaya bağımlı olarak yaşıyor hale gelmemizin bir izahı olmalı... 

Tüm bu soru işaretleri ve daha fazlası hakkında akıl yürütmeyi hedefleyerek bu seneki konferansımızın temasını ''Aklındaki Soru Ne?'' olarak belirledik. Sıradışı ve renkli konseptiyle Çeşme-Alaçatı Curcuna Hotel, bu yıl TEDxAlsancak'a ev sahipliği yapacak. İlham veren konuşmacılarıyla, püfür püfür esen rüzgarıyla Türkiye'de ilk defa TED markalı bir konferans salonun dışına taşacak. Kahve aralarında konuşmacılarımızla sohbet edin... Gece yarısı saat 00:30'a dek sürecek TEDxAlsancak AfterParty'de dilediğiniz gibi eğlenin! Paylaşmaya değer fikirlere sınır yok! İsterseniz etkinliği havuzun içinden takip edin; dilerseniz size özel ikramların tadını çıkarıp etkinliğe özel TEDxAlsancak kokteyllerini yudumlayın. Havlunuzu, pareonuzu ve parmak arası terliklerinizi unutmayın! Seçkin ve sıradışı TEDxAlsancak konuşmacılarının ilham dolu fikirleri sayesinde benzersiz bir deneyim yaşamaya hazırsanız 30 Ağustos Cumartesi günü Çeşme'de buluşalım.

BU SENENİN KESİNLEŞEN KONUŞMACILARI:

Refika Birgül: Refika'nın Mutfağı'nın kurucusu, Hürriyet gazetesi yazarı. 

Ezel Akay: Yönetmen, oyuncu, reklam yazarı, mühendis.

Yüce Zerey: Coca Cola Türkiye İnteraktif Pazarlama Müdürü, Radikal gazetesi ve CNN Türk yazarı, Bilgi Üniversitesi eğitmeni.

Ece Ercan: Sahne sanatçısı, oyuncu.

Mehmet Şakiroğlu: Psikolog

Ercan Kesal: Oyuncu, senarist, tıp doktoru, yazar.

Haydar Dümen: Psikiyatrist, seksoloji uzmanı.

(İlerleyen yaşı sebebiyle sayın Haydar Dümen etkinliğimize telekonferans yöntemiyle canlı olarak bağlanacak.) 

Berke Sarpaş: Girişimcilik eğitmeni, DigitalAge dergisi köşe yazarı. 

Özgür Bayraktar: Harvard Business Review ve Forbes dergileri yazarı, Bayraktar&Partners kurucusu.

 

Elektronik biletler mali değer taşımadığı için faturalar için lütfen isim, soyad TC kimlik no, adres, VD ve Vergi Numarası bilgilerini tam ve eksiksiz doldurmanızı rica ederiz. Faturalarınızı etkinlik günü kapıdan teslim alabilirsiniz. Dilerseniz faturalarınız email adresinize gönderilebilir. Biletlerin geri iadesi ve bir başka kişiye devri mümkün değildir. E-postanıza adresinize gelen elektronik biletinizle kapıdan kolayca giriş yapabilleceksiniz. Öğrencilerin öğrenci kimliğini giriş yaparken göstermesi gerekmektedir.

30 August 2014 Saturday 17:00

31 August 2014 Sunday 01:00


Curcuna Alaçatı, Yeni Mecidiye Mah., Çeşme, Çeşme, İzmir


View Map

Event Promoter