16 May 2022 - Monday

Vesak Festivali | Büyük Doğu Bayramı | Buddha'nın Işığının Kutlanması

Online
Vesak Festivali | Büyük Doğu Bayramı | Buddha'nın Işığının Kutlanması

Event Details

Işığın Mücevherleri Meditasyon Grubu olarak bu özel günde çalışmamıza sizi de davet ediyoruz.
Vesak festivali, Buddha'nın Festivali olarak bilinir. Öğrenciler için, aydınlanma güçlerinin yüksek dünyalardan insanlığın zihnine aktığı yılın en yüksek noktasıdır.
Budistler Vesakı Buddha'nın doğumunu, ölümünü ve aydınlanmasını işaret eden bir zaman olarak kutlarken, kadim bilgelik öğrencileri bunu yaşayan bir olay olarak görürler. Boğa dolunayının olduğu anda, Buddha'nın Himalayalarda sakin bir vadide toplanmış olanlara kendisini görebilenlerle anlık olarak dünyaya döndüğü söylenir.
Bu anlar çok özel anlardır. Yılda bir defa birkaç saatliğine olur ve eğer bu anlara tanıklık etmek bizler için kıymetli anlardır.
Sosyal medya hesaplarımız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. 

Performers

Avni Onur Sevinç

16 May 2022 Monday 22:30

16 May 2022 Monday 23:15


Online Event - A1

Event Promoter

Biletino Logo
Işığın Mücevherleri Questions For Organizer?

Işığın Mücevherleri, kova çağının hedefleri nedeniyle, iyi niyetli öğrencilerin bir araya gelmesinden oluşan organik bir yapıdır. Grup, gelecek olanın yollarını hazırlar ve insanlık ailesinin gelişimine ışık tutar. Amacı yaratılışa destek olmak, yolu arayanlara yolu göstermektir. Bu yol Himalaya Bilgeliği ve Beyaz Kardeşliğin yoludur. Işığın Mücevherleri kar amacı gütmez, dünyaya ve canlılara hizmeti önemser, öncelik oradadır.