27 April 2022 - Wednesday

Raja Yoga Nijama 2 : Santosha / Memnuniyet - Gönül Ferahlığı

Online
Raja Yoga Nijama 2 : Santosha / Memnuniyet - Gönül Ferahlığı

Event Details

Değerli Katılımcılar, 

Işığın Mücevherleri olarak Raja Yoga çalışmalarına sizleri de davet ediyoruz. Meditasyon çalışmalarımız beş kural üzerine ilerleyecektir.

Bu beş kural, kişisel benliğimizin yaşamını yönetir ve enkarnasyondaki karakterimizin temelini oluşturur. Yama veya Nijama günlük yaşamı kontrol altına alan faktörler olarak kabul edilene kadar gerçek öğretmen yoga uygulamalarına izin verilmediği bilinmektedir.
İçsel ve dışsal arınma, memnuniyet-gönül ferahlığı, yüksek arzular, manevi kaynaklara çalışmak ve Ishvara'ya bağlılık nijama'yı (veya beş kuralı) oluşturur.
Memnuniyetin bir sonucu olarak mutluluğa ulaşılır.
Buradaki anahtar, sahip olduklarınızla yetinmeyi öğrenmektir. Buda'nın İkinci Asil Gerçeği, tüm ıstırabın arzulardan kaynaklandığıdır. Psikolojik olarak acıya baktığımızda, bunu görmek kolaydır. Bir şeyi isteyip elde edemediğimizde alamadığımızda hayal kırıklığı yaşarız.
Birinin beklentilerimizi karşılamasını beklediğimizde ve karşılamadığında, hayal kırıklığına uğramış hissederiz. Başkalarının bizi sevmesini istediğimizde ve sevmediğinde, incinmiş, bazen harap olmuş hissederiz.
Bir şeyi isteyip elde edebilsek bile, bu çoğu zaman mutluluğa yol açmaz, çünkü o şeyden sıkılmamız, ilgimizi kaybetmemiz ve başka bir şey istemeye başlamamız çok uzun sürmez.
İstediğinizi elde etmek için sürekli mücadele etmek yerine, isteğinizi değiştirmeye çalışın. İstemek bizi tatmin ve mutluluktan mahrum eder. Tüm manipülasyon veya özlem terk edildiğinde, o zaman gelecek olan huzuru ve memnuniyeti anlayabiliyor musunuz?
Sosyal medya hesaplarımız için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz. 

Performers

Avni Onur Sevinç

27 April 2022 Wednesday 22:15

27 April 2022 Wednesday 23:15


Online Event - A1

Event Promoter

Biletino Logo
Işığın Mücevherleri Questions For Organizer?

Işığın Mücevherleri, kova çağının hedefleri nedeniyle, iyi niyetli öğrencilerin bir araya gelmesinden oluşan organik bir yapıdır. Grup, gelecek olanın yollarını hazırlar ve insanlık ailesinin gelişimine ışık tutar. Amacı yaratılışa destek olmak, yolu arayanlara yolu göstermektir. Bu yol Himalaya Bilgeliği ve Beyaz Kardeşliğin yoludur. Işığın Mücevherleri kar amacı gütmez, dünyaya ve canlılara hizmeti önemser, öncelik oradadır.