24 April 2022 - Sunday

GÜNE BAKAN CAM KIRIKLARI

İstanbul
GÜNE BAKAN CAM KIRIKLARI

Event Details

Mecburi İstikamet Sunar

"Güne Bakan Cam Kırıkları"

 

Mecburi İstikamet Yapım, tiyatromuzun en kıymetli yazarlarından Memet Baydur'un "Güne Bakan Cam Kırıkları" oyununu Almıla Uluer Atabeyoğlu ve Kerem Atabeyoğlu ile sahneliyor.

 

Oyunun yaratıcı kadrosunda Ayşe Sedef Ayter, M.K. Perker, Efe Bahadır, İklim Tamkan ve Cenk Bıyık gibi uluslararası sanatçılarımızın imzaları bulunuyor.

 

Kendi dünyalarına kapanmış iki yalnız insanın, yalanlar, gerçekler, kahkahalar ve gözyaşlarıyla bezenmiş hikayesini anlatan "Güne Bakan Cam Kırıkları", Türk tiyatrosunun eşsiz yapıtları arasında yer alıyor.

 

"Güne Bakan Cam Kırıkları", 16'ncı Sadri Alışık Tiyatro ve Sinema Oyuncu Ödülleri'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü'ne layık görülen Almıla Uluer Atabeyoğlu ve yine çok ödüllü oyuncularımızdan Kerem Atabeyoğlu tarafından yönetildi ve oynanıyor.

 

Atabeyoğlu çifti, seyirciye şöyle sesleniyor: “Oyunu izlemeye ama onun da ötesinde bizimle diz dize oturup, Memet Baydur'u dinlemeye davet ediyoruz herkesi. Bu hüzünlü ve hınzır, zeki ve alaycı yazar, ruhuna hep iyi geliyor insanın. Gerçekten. İşte ona çağırıyoruz.”

KÜNYE

 

YAZAN: MEMET BAYDUR

 

 

OYNAYAN VE YÖNETENLER:

ALMILA ULUER ATABEYOĞLU

KEREM ATABEYOĞLU

 

 

AFİŞ İLLÜSTRASYON:

 

 

IŞIK TASARIM:

AYŞE SEDEF AYTER

 

 

MÜZİK DİREKTÖRÜ VE FOTOĞRAFLAR:

EFE BAHADIR

 

 

PİYANO VE KLAVSEN:

İKLİM TAMKAN

 

REJİ ASİSTANI:

PINAR GÜLKAPAN

24 April 2022 Sunday 15:00

24 April 2022 Sunday 16:10


K! Kültüral Performing Arts, Yeşilce Mah. Donatım Sok. No:5/A, Kâğıthane, İstanbul


View Map

Event Promoter

Comments