09 April 2022 - Saturday

BU BÖYLE GİTMEZ!

Online
BU BÖYLE GİTMEZ!

Event Details

BU BÖYLE GİTMEZ!

BİRÇOĞUMUZ İÇİN DEĞİŞİM KORKUTUCUDUR, DEĞİŞMEKTEN KAÇINIR YA DA ONA DİRENİRİZ.

Değişmemiz gerektiğini bilir ama bunu yapamayız. Bazen değişim hayat ile gelir ve bir anda dünyamız çöker. Ona uyum sağlamakta zorlanırız.

SİZDE ARTIK DEĞİŞMEM GEREK DİYE DÜŞÜNÜYORSANIZ, DEĞİŞİM VE BELİRSİZLİKLE GÜVENLE YÜZLEŞMEK İÇİN İHTİYAÇ DUYDUĞUNUZ BECERİLERİ KEŞFEDİN VE DAHA DA GÜÇLENİN! 

Değişim bazen onu fark edemeyeceğimiz kadar yavaş olabilir. Ve bazen, bir anda olabilir ve hayatımız alt üst olur. Birçoğumuz için değişim korkutucudur, değişmekten kaçınır ya da ona direniriz. Değişmemiz gerektiğini bilir ama bunu yapamayız. Bazen değişim hayat ile gelir ve bir anda dünyamız çöker. Ona uyum sağlamakta zorlanırız. Evet başımızı kuma gömmek kısa süreli bir rahatlama sağlayabilir, ancak korkumuz büyüyerek kendini stres, kaygı veya depresyon gibi yaşamı değiştiren şekillerde gösterebilir. İyi haber şu ki, istenmeyen değişikliklere vereceğiniz tepkileri nasıl dönüştürebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Bu webinar, DNA-V çerçevesine ve bu modelin insanların değişimin ortasında gelişmelerine yardımcı olmada nasıl kullanılabileceğine ilişkin net ve ilham verici bir anlayış sağlayacaktır. Ayrıca Temmuz 2022’de piyasaya sürülecek olan “What Makes You Stronger” (L. Hayes, J. Ciarrochi ve A. Bailey) adlı yeni kitabın ortaya çıkması için yıllar boyu süren bir yazma serüveninin de doruk noktasıdır.

Bu webinar; koçluk, eğitim ve danışmanlık gibi alanlarda gençler ve yetişkinlerle çalışan profesyoneller, ebeveynler, kendi değişimi gelişimi için öğrenmeye açık herkes için son derece uygundur.

- Zoom uygulaması üzerinden online olarak düzenlenecek canlı yayınımız Türkçe ve İngilizce olarak simultane tercüme edilecektir.

- Etkinlik sonrası izleyicilerimizin tekrar izleyebilmeleri için kayıtlar 1 hafta süre ile paylaşılacaktır.

- Erken kayıt avantajı ile bilet satışları 25 Mart 2022, saat 24:00’a kadar sürecektir.

- Etkinlikte katılımcılarımıza “Katılım Belgesi” verilecektir.

Öğrenci olarak bilet alımlarında;

Biletino üzerinden öğrenci kategorisindeki biletinizi aldıktan sonra güncel öğrenci belgenizin bir kopyasını info@actturkiye.com mail adresine göndermeniz gerekmektedir. Öğrenci belgenizin teyit edilmesinden sonra tarafınıza bilgilendirme yapılacaktır.

Bu eğitime kimler katılabilir?

Öğrenmeyi ve gelişmeyi isteyen herkese açıktır.
-
Dr. Louise Hayes

Dr. Louise Hayes klinik psikolog, yazar, konuşmacı ve aktif bir yardımseverdir. ACBS’nin eski başkanı ve meslektaş denetiminden geçmiş bir Kabul ve Adanmışlık Terapisi (ACT) eğitmenidir. Joseph Ciarrochi ile birlikte Kabul ve Adanmışlık Terapisinin gelişimsel bir modeli olan DNA-V’yi geliştirmiştir. Çok satan bir kitap olan Get Out of Your Mind and into your Life for Teenagers: “A Guide to Living an Extraordinary Life”, uygulayıcılara yönelik bir kitap olan The Thriving Adolescent: “Using Acceptance and Commitment Therapy and Positive Psychology to Help Teens Manage Emotions, Achieve Goals and Build Connection” ve 2020 yılında yayınlanan Your Life Your Way’in ortak yazarıdır. Yetişkinlerde DNA-V’nin kullanıldığı What Makes You Stronger adlı yeni kitabı da 2021 yılında yayınlanacaktır.

Louise ayrıca özel bir klinikte yetişkin ve ergenlerle çalışan aktif bir klinisyendir. Melbourne Üniversitesi ve Orygen, The National Centre of Excellence in Youth Mental Health kuruluşunda Kıdemli Üye ünvanını almıştır. Louise aynı zamanda aktif bir topluluk üyesidir ve ruh sağlığı çalışanlarını, kendi mindfulness becerilerini geliştirmek ve Nepal’in izole bölgelerindeki yoksul çocuklar için bağış toplamak amacıyla Himalayalar’a götürmektedir. Louise hakkında daha fazla bilgi için louishayes.com.au veya dnav.international adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

-

09 April 2022 Saturday 11:30

09 April 2022 Saturday 14:00


Online Event - Zoom (Bu Böyle Gitmez!)

Event Promoter

ACT Türkiye
ACT Türkiye Questions For Organizer?

ACT Türkiye; 3. kuşak terapilerden birisi olan "Kabul ve Adanmışlık Terapisi" konusunda çocuk ve yetişkinlere yönelik psikoloji alanında eğitimler düzenlemektedir. Bu eğitimler meslek içerisinde yer alan uzmanlar ve öğrencilere yönelik olmakla birlikte bu alanda kendini geliştirmek isteyen meslek dışı kişileri de kapsamaktadır.

Comments