05 April 2022 - Tuesday

Y? COACHING Bursa Etkin Davranış ve İletişim Atölyesi Online Tanıtım Semineri (Ücretsiz)

Online
Y? COACHING Bursa Etkin Davranış ve İletişim Atölyesi Online Tanıtım Semineri (Ücretsiz)

Event Details

Toplum içindeki davranışlarımız öğrenilmiş davranışlardır. Duygu ve düşüncelerini ifade edememek veya çok tepkisel olmak, başkalarının düşüncelerini fazlasıyla önemsemek, hayır diyememek, kızgınlığını olumlu bir şekilde ifade edememek, girişimde bulunamamak gibi kısıtlayıcı davranışlar genellikle, gelişmemiz süresince ailemizden taşıdığımız veya bize gösterilmiş tepkilerden edinilmiş davranış kalıplardır. Bu davranış kalıpları, hayatımızda aslında hep arzu ettiğimiz hayallerimizi yaşamamızı engeller. Grup çalışmalarında bu tür engelleyici davranışların bir yandan değiştirilmesi, diğer yandan ise yaratıcı alıştırmalarla dönüştürülmesi sağlanmaktadır.

 

Bu çalışmada grup üyeleri atölye liderinin eşliğinde kendileriyle ilgili önemli hikâyelerini paylaşırken ‘burada ve şimdiki' deneyimleri ve süreçleri hakkında daha fazla farkındalık kazanırlar. Interaktif paylaşım ve dürüst geribildirim vererek katılımcılar, birbirlerinin gelişimine destek olurlar.

Bu atölyede katılımcılar;

1-      Otomatik, kalıplaşmış ve artık ihtiyaçlarını karşılamayan davranışlarını fark ederek,

2-      Kendi ihtiyaçlarını karşılayacak seçimler yaparak,

3-      Yaşam alanlarını genişleterek,

4-      İlişki tarzı hakkında daha fazla farkındalık kazanarak

5-      Bu farkındalıkla daha doyurucu ilişkiler kurarak,

6-      Kendi ‘ben'leri ve diğerleri ile buluşmak isteyenler için oluşturduğumuz güvenli ve destekleyici bir çalışmadır.

Kayıt ve iletişim için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz. 

https://docs.google.com/forms/d/19uGIpkvaRrpa9UuH-O7z5-yFt3TQ8j8alAEBX9eZUzo/edit?usp=forms_home&ths=true

Katılım için zoom linki ve bilgileri aşağıdadır. 0543 484 86 63 no'dan katılım  ya da atölye ile ilgili ek bilgi alınabilir.

https://zoom.us/j/99962099691?pwd=SGhNYTd2T1duSjRDdkR0WnFzM0pvdz09

Toplantı Kimliği: 999 6209 9691
Parola: 3VSYx4

05 April 2022 Tuesday 20:00

05 April 2022 Tuesday 21:00


Online Event - Zoom

Event Promoter

Işıl ÇETİNKAYA
Işıl ÇETİNKAYA Questions For Organizer?

Anka Koçluk Okulundan temel koçluk eğitimlerini tamamladıktan sonra University of Northwest ‘’ Yönetici koçluğu ve Mentörlük’’ yüksek lisans programı ‘’Transaksiyonel Analiz’’, ‘’Gestalt psikoloji’’, ‘’bilişsel ve pozitif psikoloji’’ ‘’sistemik takım koçluğu’’, ‘’fasilitasyon’’ alanlarında eğitim görmektedir. Ayrıca Analitik psikolojinin kurucusu Carl Gustav Jung koçluk ekolülüne bağlı Jungian Coaching School’dan ‘’Metaforlar ve sembolik düşünme’’, ''Eril ve dişil prensipler'' ve ‘’Arketip dili’’ konularında eğitimler almaktadır. Yalnızca Hedeflerinize ulaşmak değil, gerçek öz benliğiniz ile temas kurup yaşamınızda kalıcı ve sürdürülebilir değişiklikler yapmalarına yardımcı olan Jung Teorisi, Doğu Maneviyatı ve Sosyal Sinirbilime dayalı bir koçluk modelini uyguluyorum.

Comments